Skocz do zawartości
Groszeq

Pytanie w sprawie wPLN (Sprzedaż/kupno)

Polecane posty

Witam,

 

Tworzę temat na forum, ponieważ napisałem PW do Pana Bartosza Gadzimskiego (pojawiał się od tego czasu na forum i udzielał w kilku tematach - PW oczywiście przeczytano), ale odpowiedzi na ten temat nie uzyskałem i zapewne nie uzyskam. Jeżeli właściciel osób nie jest kompetentny na tyle żeby udzielić mi odpowiedzi na moje pytanie, to może jakiś moderator mi odpowie.

 

Mam pytanie dotyczące kupna/sprzedaży wirtualnych PLN. Jakiś czas temu wszystkie tematy z takimi ofertami były usuwane (firma: Biznes Host). Od kilku dni wisi temat z ofertą sprzedaży wirtualnej gotówki na Biznes Host. Stąd moje pytanie, czy można już tworzyć takie tematy? Pytam z tego powodu, iż potrzebuję gotówki na Biznes Host i z chęcią stworzyłbym taki temat. Jednak nie chcę łamać zasad, jeżeli nadal jest to zabronione (pisałem kiedyś o tym na forum - kiedy takie tematy były usuwane nie było zapisu w regulaminie) i nadal tego nie widzę. Więc nie wiem jak sprawa wygląda z tego typu tematami.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było sporo przekrętów na handlu tą walutą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Takich rzeczy nie załatwia sie w 2minuty w weekend. Jest to sprawa do tej pory nie załatwiona tak jak być powinna. Nie do końca pisana zasada zakazywała handlu i obecne stanowisko jest podtrzymane. Samy byłem przynajmniej raz składać na policji wyjaśnienie ze względu na przekręt z tym związany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Bartoszu, ja jedynie chciałem wiedzieć czy można tworzyć takie tematy czy nie. I to można było napisać w 2 minuty, jeżeli pisało się troszkę dłuższe wypowiedzi na forum i na to był czas. Wystarczyło tak jak prosiłem napisać Tak lub Nie nie wolno tworzyć tematów z kupnem/sprzedażą wirtualnych PLN.

 

A zapytałem się poprzez PW z powodu, że ktoś sprzedane wPLN (http://www.webhostingtalk.pl/topic/45045-sprzedam-140-wpln-w-biznes-host/) a nie chciałem na tzw. partyzanta jak ta osoba tworzyć temat i otrzymać później nie wiem, jakieś ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakich przekrętów? Dajcie linka do poczytania.

Nie ma działu Kosz na forum, więc pewnie i dlatego nie znajdzie się nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Przy czym niektóre tematy są "miękko" usuwane czyli zostają tam gdzie są - nie w koszu.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, co przeszkadza w giełdzie zamieszczanie takich ofert? Nie chcesz wysłuchiwać płaczu ludzi oszukanych? Dodaj na forum giełda dopisek:

Administracja nie odpowiada za transakcje zamieszczone na forum.

 

i po sprawie - takie to Ciężkie? Ew. dać taką możliwość osobom zaufanym (WHT PRO) - ja na ten przykład sprzedałem już z 300 zł za pomocą forum i mogę wskazać osoby które z transakcji były zadowolone w 100%... Żadnych skarg nie było i nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A weryfikacja ? Chcesz sprzedać wPLN ? Wysyłasz skan dowodu/ legitymacji do Bartka i masz możliwość sprzedawania. Jeszcze ewentualnie jakby dopisać w profilu takie pole z zielonym ptaszkiem i napisem "Zweryfikowany sprzedawca wPLN". Wyjście do ludzi i przy okazji pozbycie się ciężkiego problemu. Zaraz ktoś napisze że kto to ma weryfikować... Moderator jest od tego aby działać na forum a nie stać pod budką z piwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@samu: nie kazdy ma konto na allegro ;)

 

@Pawel_15: Czy Administrator tego forum ma/bedzie miec zgode GIODO na przetwarzania danych wrazliwych w przypadku otrzymania skanu dowodu osobistego? Czy Administrator forum zglosi posiadanie pewnej bazy danych osobowych do GIODO? Czy Administrator nie chcac miec problemow spelni szerego wymogow jakie stawia ustawa o ochronie danych osobowych?

 

Są w Polsce magicy ktorzy bez ksera/skanu dowodu osobistego, majac podstawowe dane osobowe (+ ewentualnie pesel i/lub numer d.o.) potrafia ludziom zasrac zycie.

 

Gazet nie czytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są w Polsce magicy ktorzy bez ksera/skanu dowodu osobistego, majac podstawowe dane osobowe (+ ewentualnie pesel i/lub numer d.o.) potrafia ludziom zasrac zycie.

 

Osobiście, niestety, sporo o tym wiem.

 

Dla mnie pomysł z dowodem osobistym jest strasznie nietrafiony. Wprowadzić zakaz handlu taką walutą do regulaminu i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co sobie tak utrudniać życie... Ja podchodzę do sprawy podobnie jak @samu - wrzucić aukcję na allegro, na WHT link do tejże aukcji (czy tam kup teraz) i po kłopocie. Nie ma aukcji? Do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - ale co was obchodzą jakieś przekręty na forum?

Niech każdy na swoje ryzyko kupuje wPLN i tyle - z czym macie taki problem? Administracja nie odpowiada za oferty w Giełdzie, a moim zdaniem to nie sprawiedliwe że osoba wrzuca layout czy inną ofertę na forum - i to może tak? A wPLN już nie - czemu? Równie dobrze mogę nie wysłać tego layouta potencjalnemu kupującemu - mam racje? Więc o co tyle krzyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda oferta w dziale giełda składana przez osobę prywatną ma ryzyko oszustwa i zawsze jest zasada że im więcej postów na forum tym mniejsze ryzyko przekrętu.

Można sobie zabezpieczyć transakcje allegro - wtedy się ma jakieś odniesienie.

 

Ja już sie przyzwyczaiłem że nasi klienci dostają tu po d..... za to że ktoś w godzinę po wymyśleniu nowej zasady rozdaje ostrzeżenia i że sa niepisane zasady ktore dotyczą tylko BH.

 

W zasadzie teraz zamiast na forum wszystko leci poprzez PW, więc handel przeniósł się na nieoficjalny tor.

 

Zachęcam jednak osoby które poprzez PW kupują wPLN do pisania do mnie (marek@biznes-host.pl) w celu weryfikacji czy dany login faktycznie posiada kwotę którą oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff dobrze że to tylko osoby prywatne, a wiadomo ile to firm nie płaci teraz drugim firmom za różnorakie usługi;) Z drugiej strony nie ważne co będzie z wPLN i tak na tym wygrywa firma która obraca tą walutą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej "ograniczone" robi się to forum... wPLN / refy itp... Nie ma to jak ustalenia "na gębe" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum jak forum. Po czesci problem w tym, ze ludzie sie lakomia na mozliwosc kupienia czegos taniej. A jak jest popyt to i jest podaz (przekrety).

 

Ja natomiast zupelnie nie rozumiem ludzi, ktorzy kupuja na allegro doladowania prepaid o wartosci 25zł za okolo 24zl. Pozniej w przypadku problemow skomlą i placza wszedzie gdzie sie da, ze zostali oszukani.

 

Rozumiem jeszcze 15, 20zl, ale 1zl nizej? Dla mnie paranoja.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy już kupowałem wPLN i zdarzało się, że ktoś kręcił więc od razu dziękowałem. Jak ktoś jest niecierpliwy i bierze każdą okazję nawet tą podejrzaną (brak allegro, pierwszy wpłacam, nie chce zweryfikować ilości wPLN) to sam jest sobie winien i bardzo dobrze, że został nacięty - skoro nie potrafi wybrać bezpiecznej formy transakcji. Z GHT zgłaszało się do mnie masę osób z 1 postem, albo bez konta na forum i chcieli pierwsi wpłatę na konto (tłumaczenia - allegro nie mam, nie opłaca mi się dla 50 zł zysku wystawiać aukcji). Więc jak jesteś nygusem i nawet nie próbowałeś oszukać to Twoja strata i tyle.

 

A oszukanym można zostać na każdej rzeczy i przez każdą osobę. Raz zostałem nacięty na 100 złotową zaliczkę za layout i wdrożenie go pod CMS (osoba ze zlecenia.przez.net - trochę pozytywnych komentarzy miała, wykonała trochę takich zleceń). A mnie jednak oszukała na zaliczkę i do tej pory się nie pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że forum trochę nie nadąża za trendami i jeśli tutaj nadal będą panować niepisane zasady to ludzie przeniosą się gdzie indziej, dlatego powinno zostać to jakoś objęte w regulaminie by sprawa była jasna. W razie jakichkolwiek niejasności zawsze można się podeprzeć opinią prawnika żeby uniknąć jakichś dziwnych sytuacji w przyszłości. Bo w tej chwili nie tylko ta sprawa ale wiele innych wygląda na zasadzie nie bo nie, bez podania konkretnych zapisów z regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

 

 

W zasadzie teraz zamiast na forum wszystko leci poprzez PW, więc handel przeniósł się na nieoficjalny tor.

 

Zachęcam jednak osoby które poprzez PW kupują wPLN do pisania do mnie (marek@biznes-host.pl) w celu weryfikacji czy dany login faktycznie posiada kwotę którą oferuje.

 

 

Ten pomysł bardzo mi się podoba. Czy możemy się tak umówić, że sprzedając wPLN należy podać login, który Marek byś sprawdził ?

 

Dopiero wtedy oferta zostanie zaakceptowana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to żaden problem - jako firma nie możemy zmusić czy wykonać za kogoś przelew, ale możemy dokonać takiej weryfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×