Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
twoje_forum

Cena sprzedaży domeny

Polecane posty

Witam

Proszę o pomoc jako że jesteście doświadczeni w tych sprawach.

Mianowicie parę dni temu nastąpiło połączenie kilku firm w jedną, jak się o tym dowiedziałem dokonałem zakupu i rejestracji domeny z końcówką .pl

Dziś otrzymałem wiadomość od swojedo rejestratora iż holding chce odkupić tą domenę.

Roczny obrót holdingu to ok 500 mln euro a w Polsce myślę iż jest to ok 300 mln zł.

Jaką kwotę można zaproponować takiej firmie za domenę ? za pewne jest ona bardzo cenna dla nich i przy takim obrocie rocznym stać tą firmę na wysoką kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogą Ci odebrać domenę gdyż celowo wykupiłeś ją aby im odsprzedać ;) co innego gdybyż jakiś czas przed tym faktem połączenia firm ją zarejestrował.

 

Jesteś co najmniej dziwny ustalając cenę patrząc na obroty firmy lol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ustaliłem ceny patrząc na obroty - po prostu przytoczyłem je i to wszystko.

Co do odebrania to nie uważam by to mogli zrobic bo nazwa do dziś nie jest zastrzeżona a i ja mogę tą domenę mieć dalej i mogę nawet zmienić tematykę.

Na bloku zainstalowanym na tej domenie nie prowadzę sprzedaży bo firmy są handlowe, zamieszczam tylko informacje o tych firmach czerpiąc informacje z centrum prasowego tych firm.

Co do PR to nie ma znaczenia bo ona bardziej jest do sprzedaży jako marka dla obecnej firmy a nie PR i linki. Ona ma ok 1-2 tyg

 

Edytowano przez twoje_forum (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Napisz do nich ile ci za domenę zaproponują. Jak powyżej 100zł to sprzedawaj :)

 

Jak nie to czekaj aż ci odbiorą hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich ile ci za domenę zaproponują. Jak powyżej 100zł to sprzedawaj :)

 

Jak nie to czekaj aż ci odbiorą hehe :D

 

Dziękuję za podpowiedź ale nie za wiele ona wnosi do mojego tematu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ Kamikadze ma jak najbardziej rację.

 

Sam przyznajesz, że zarejestrowałeś domenę po tym, jak dowiedziałeś się o powstaniu holdingu. Zakładając, że ich stać na lepszych prawników niż Ciebie (chyba, że jest odwrotnie), to mają wszelkie podstawy, by domenę Ci po prostu odebrać. Jeśli stwierdzą, że bardziej im się kalkuje dać Ci trochę pieniędzy, to coś zarobisz. Jeśli z kolei stwierdzą, że bardziej im się kalkuje dać trochę pieniędzy swoim prawnikom, by rozpoczęli odpowiednią procedurę z NASKiem - nie zarobisz.

 

Możesz jak najbardziej z nimi negocjować próbując zyskać jak najwięcej, ale ceny za przekazanie domeny nie upatrywałbym w wielkości holdingu, a w kosztach procedury prawnej, jakie musieliby ponieść.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiążę Twój problem, śmiało zażądaj 7,5 tyś zł do negocjacji i zejdź na 5 tyś. Będziesz miał coś w ręku a oni nie będą problemów robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×