Skocz do zawartości

Polecane posty

Ale zenbox jest znacznie gorszy od hostingu za 100 zł w normalnej firmie hostingowej.

Bo poza limitami bezpieczeństwa wpadasz dodatkowo w limity odwiedzin, których w normalnej firmie nie uświadczysz. Jesteś limitowany bardziej, mimo, że więcej płacisz.

BTW, cena za rok to 150zł, a nie 120.

 

Te niestandardowe zapisy w regulaminie są z tak zwanej dupy. Wychodzi z nich, że nie mogę w zenboxie hostować filmików na stronie o moim kocie, bo nie mam zamiaru go sprzedać i nie mają "stricte marketingowego" zastosowania.

 

W pierwszym zdaniu sugerujesz, że zenbox to wyższa półka. Nic bardziej mylnego patrząc na ich pady.

 

A czego się spodziewam? Po takim marketingu i wręcz spamowaniu gdzie się da (kupić pakiet w sentione lub brand24 i spamować wszędzie gdzie padną słowa kluczowe każdy potrafi), spodziewać należy się czegoś więcej. A zenbox oferuje znacznie mniej niż zwykły hosting (poza systemem backupowym który mają najlepszy na rynku).

 

 

Edytowano przez kix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj jakiś umiar w tej bezpodstawnej krytyce.

 

W innych firmach masz inne limity podstawowe niż u nas UU. Z padami nie przesadzaj, była jedna kwestia ze storage i jeden atak DDoS i trwało to 2h a nie w jak innych firmach po 6h i więcej. Nigdzie też nie spamujemy. Etc. Etc.

 

Nikt Ci nie każe nas lubić, ale nie rozpędzaj się w atakowaniu na ślepo firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BTW, cena za rok to 150zł, a nie 120.

 

Przy płatności na rok z góry cena wynosi 120 PLN brutto.

 

Edit : przepraszam mój błąd, źle spojrzałem nie wiem czemu. Cena faktycznie za rok wynosi 150 PLN z wliczonym już rabatem 30 PLN.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, dużo szumu, żadnej świeżości. Hosting jak każdy inny, tylko z dobrym PR.

Mnie jako klienta wali, na czym to stoi. To ma działać.

 

Jak to żadnych świeżości?

Pierwszy hosting który rozlicza Cię za uniq to nie nowość? pokaż mi inny.

Przeglądam ten temat od samego początku, fakt nie kożystałem jeszcze z hostingu więc mało mogę powiedzieć tyle że tu głownie toczy się dyskusja że właściciel czy ktoś tam od forum założył hosting.

Ba ma do tego prawo a co czemu by nie :) Tym teraz mailingnem na o2 też mnie rozwaliliście heh

Chce dotrzeć do klienta to i zamawia sobie mailing a co nie wolno? wydał kase to i takie coś puścili nie ma się czym podniecać:) za kasę możesz mieć wszystko reklamy na fejsie ba nawet i w tv tyle że wiadomo trzeba zapłacić:) Wiadomo płacisz za coś co może zainteresować potencjalnego Kowalskiego.

 

Swoją drogą muszę przetestować ten wasz hosting.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

@Rafox

A czym to się różni od ofert typu "unlimited"? Tylko tym, że tu masz jasno opisane no i limity są podane jawnie (chociaż regulamin i tak nie pozwoli nam zrobić unlimited pomimo że nie będziemy przekraczać uu). Płaci się z góry, nie jesteś rozliczany per konkretna ilość uu. Ja wiec tu rewolucji nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rewolucją jest sposób rozliczania usług i na pewno znajdzie się jakiś target któremu to przypasuje, np. klienci nazwa.pl czy home.pl ,

tyle że aby zdobyć tych klientów to jednak trzeba trochę wysiłku aby do nich dotrzeć. To jest akurat trudna grupa która w zasadzie nie zna alternatyw.

 

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że wiele firm migruje sporo klientów z tych firm, bo jednak świadomość konsumentów rośnie, u nas też jest to normalką :)

ale mnie to cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Spoko, już są migracje z Zenboksa więc w przyrodzie nic nie ginie ;D

 

Ta branża to taki obieg zamknięty, choćbyś stanął na głowie to zawsze coś komuś nie pasuje, posiedzi, przeniesie się dalej, posiedzi, przeniesie się dalej...

  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, a tendencja jest taka że jednak główni gracze tracą na rzecz mniejszych, a raczej młodszych,

wcześniej nie dopisałem ale wizyty na forum np. Artura Pajkerta wyglądają jak wypełniony obowiązek w pracy, nie da się ukryć że on nie zagląda tu "dobrowolnie" :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenbox jest mega fajnym hostingiem - wychodzi dosc tanio i wogole jest ok, poza dwoma sprawami:

- nie ma akceleracji PHP - typu APC opcache - czego nie trzeba za bardzo tlumaczyc gdyz oznacza -70% na skrypcie na starcie

- mają jakieś dziwne limity poustawiane - i wolno chodzi mysql

 

Po moich testach wyszlo mi cos takiego - ze z najlepszym pakietem zenbox - skrypt potrafil zindeksowac 35 stron/minute przez cache warmera, w hostingu spoza kraju za 20 EUR- ale z APC i PHP-FPM - wychodzi 380 stron/minute.

a w jednym z ostatnio przeze mnie testowanych polskich hostingów shared za 50zl/miesiecznie - cache warmer robi prawie 700!!! stron na minute. dziwne to ze takie mają limity - i wogole

Ogolnie bylbym zadowolony - ale hostowanie PHP na serio - za bardzo tam nie chodzi.

 

Jesteśmy naprawdę bardzo otwarci na wszelkie sugestie,

ale przy okazji proszę trzymajmy się faktów i nie wprowadzajmy wszystkich w błąd.

Szczegóły pominę, gdyż obowiązuje mnie tajemnica służbowa,

ale gdyby w Twoja opinia była faktycznie zasadna,

to raczej nie wymieniałbyś konta z podstawowej oferty zenbox i tych w.w. świetnych ofert

na VPSa lub serwera dedykowanego z SSD.

Jeśli masz ciężki skrypt dodatkowo wzmocniony mnóstwem modułów,

to trzeba pod to skrajać ofertę custom.

Na naszym planie 100k można wiele osiągnąć, ale cudotwórcami nie jesteśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do udzialania opinii o tym hostingu; strona domowa: http://zenbox.pl/

 

Ja, żeby się nie powtarzać zamieszczam opinię na stronie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/44770-jaki-czas-odpowiedzi-serweraresponse-time-jest-okey/?p=387366

Plus małe podsumowanie:

 

Zalety:

+ szybkość działania

+ profesjonalny i przyjazny support 24h

+ częste kopie zapasowe (4 dziennie)

+ ciekawy sposób rozliczania - według ilości unikalnych odwiedzin(za wyjątkiem ruchu z Wykop i oczywiście botów), a nie według transferu i obciążenia procesora

+ własny, rozbudowany moduł Analytics (nie trzeba używać Google)

+ PHP do wyboru z 5.5 włącznie

+ wysokie limity CPU, RAM, etc.

 

Wady

- nie zawsze od ręki nam serwis przeniosą na nowy host

- czasem odrzuca połączenie FTP, gdy zbyt często się loguję i rozłączam(korzystam z WinSCP)

 

Aktualne promocje:

  • przenosiny od innego hostingodawcy gdy jest jeszcze aktywna usługa = GRATIS kilka miesięcy w Zenbox.pl
  • przenosiny za darmo
  • 14 dni testów za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Postanowiłem, że wypowiem się w tym temacie pokazując chyba nieco inny punkt widzenia niż wszyscy, którzy siedzą w tym biznesie od lat.

 

Otóż przygotowuje się na zmianę serwera, planuję zmienić hosting na przełomie roku, bo wtedy trochę czasu będę miał, a u swojego dotychczasowego dostawcy powoli zaczynam się zbliżać do limitów wybranego pakietu. Szukam nowej oferty, bo choć z hostingu jestem zadowolony, to jednak przeskok w pakietach w moim planie jest dość spory, stąd szukam bardziej optymalnego rozwiązania.

 

Przeglądając na spokojnie wszystkie oferty Zenbox rzucił mi się w oczy jako coś genialnego. Dla takiego żuczka jak ja oferta wydawałaby się idealna, bo w końcu ktoś nie rozlicza mnie z transferu czy zużycia procesora, czyli z rzeczy o których początkujący mają blade pojęcie. No bo skąd ja mam wiedzieć, czy muszę szukać oferty z 15% zużyciem procesora, czy może 3% mi starczy. Zakładając stronę nie mam bladego pojęcia jak te parametry wyznaczyć, to samo z transferem danych - 10GB to dużo? mało? To jest trudno mierzalne. Natomiast liczba użytkowników to coś, co jest dużo bardziej wymierne dla takich jak ja, nawet stare strony sprzed 10 lat miały gadżety liczników, więc taki admin wie od razu jaki ma ruch i jakiego planu potrzebuje. Byłem zachwycony, że ktoś wyszedł przed tłum i dał na tacy banalne i proste rozwiązanie. Ale...

 

Patrząc pobieżnie na ofertę pomyślałem sobie - 5000 uu dziennie to coś dla mnie co mi absolutnie wystarcza. Nagle się jednak skapnąłem, że te 5000 to nie dziennie, a miesięcznie. Wchodzę w szczegóły ofert, patrzę - dodatkowe 10000 uu, myślę sobie - więc 15000uu miesięcznie. Ale znowu nie, bo te 10000 to zupełnie inaczej się zlicza i nie odnawia. Więc zostaje 5000uu miesięcznie, czyli 167uu dziennie za... 150zł/rok. Panowie, albo ja tu czegoś nie rozumiem, albo nie umiem czytać - naprawdę ktoś kto ma 150uu wyda 150zł na hosting? Ludzie na domeny 50zł nie dają, a 150uu to ma pierwszy lepszy blog na darmowych serwach. Jeśli miałbym ruch 200-300uu dziennie to musiałbym mieć plan za 300zł rocznie? Trudno mi sobie wyobrazić w ogóle profil takiego klienta. Kto jest adresatem tych planów 5k i 25k?

 

Pomysł jest świetny, bardzo mi się cała idea podoba, ale chyba nie rozumiem jednak tej oferty, albo może po prostu nie jestem klientem w który Zenbox celuje. I teraz kiedy patrzę na komentarze wyżej - większości nie podoba się sposób limitowania (uu), ale podoba cena. Mi natomiast podoba się limit uzależniony od uu, ale totalnie nie rozumiem ceny, stąd też aż z ciekawości napisałem, żeby skonfrontować te dwie wizje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, albo ja tu czegoś nie rozumiem, albo nie umiem czytać - naprawdę ktoś kto ma 150uu wyda 150zł na hosting? Ludzie na domeny 50zł nie dają, a 150uu to ma pierwszy lepszy blog na darmowych serwach. Jeśli miałbym ruch 200-300uu dziennie to musiałbym mieć plan za 300zł rocznie? Trudno mi sobie wyobrazić w ogóle profil takiego klienta. Kto jest adresatem tych planów 5k i 25k?

Prywatny blogasek, strona-wizytówka... Generalnie, targetem są ludzie, którzy chcą odpalić stronę i nie przejmować się technikaliami. Poza tym, 15zł to ja wydaję tygodniowo na kawę (którą potem sam muszę zrobić, nawet nie w kawiarni).

 

Pomysł jest świetny, bardzo mi się cała idea podoba, ale chyba nie rozumiem jednak tej oferty, albo może po prostu nie jestem klientem w który Zenbox celuje.

Pewnie nie. A co za stronę masz? Jeśli jakąś fajną i niezbyt wymagającą (czyli nie wp czy inne mybb ;)), to ją mogę przyhostować za 2-3 piwa.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona wizytówka raczej nie jest najlepsza pod ten typ rozliczenia, bo ma sporo uniq względem ogólnej liczby gości. Blog już bardziej, bo tam jest grupa stałych czytelników. Ale tutaj też jest problem, bo taki stały czytelnik zagląda do nas często z różnych miejsc (dom, praca, smartfon) i liczony jest wtedy x3 (chyba). W zasadzie jedynym stylem prowadzenia strony, który udało mi się sensownie wpisać w strategię pakietu 5k jest forum studenckie, gdzie wiemy że jest ograniczona grupa studentów i nie przekroczą oni limitu. Ale tu też można znaleźć tańsze hostingi pod takie małe fora/portale.

 

Oczywiście, że 15zł czy 10zł to nie jest jakaś mega różnica, bo tak jak mówisz - na kawę czy piwo się tyle wydaje. Ale problem w tym, że za te 15zł u konkurencji masz naprawdę dobre parametry, a tu nie utrzymasz strony z 200 uniq. Jak widzę kiedy takie blogi siedzą na darmowych domenach, to wątpię żeby ktoś dał 150zł na serwer.

 

Jest też jedna rzecz, która mnie ciekawi (może to lamerskie pytanie, ale z mojej perspektywy dość ważne) - jak się rozlicza uniq w pierwszym miesiącu działania tej usługi? Bo to może tu tkwić całe moje niezrozumienie tematu. Jak mam stronę od sierpnia, czytelnik jest ze mną na stałe od września, a ja kupię ZenBoxa w październiku, to ten czytelnik który wejdzie w listopadzie jest wliczony jako +1uu czy nie? Czyli sprawa rozbija się o to, czy Zen rozróżnia stan użytkowników sprzed przeniesienia się na ich serwery. Bo jeśli tak, to już rozumiem ideę i wtedy oferta jest bardzo dobra dla rozwiniętych stron (które mają już mały przyrost czytelników i bardzo dużo stałych widzów), gorzej wtedy jak strona jest rozwijająca się.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oferujemy po prostu mega tanich usług, nie dajemy promocji 90%. Ale też nie mamy i marż nie wiadomo jakich wysokich, po prostu najlepsze rozwiązania również i nas kosztują. :)

 

15 zł brutto miesięcznie to jak już wspomniano nie jest wysoką kwotą bo łatwo to przeliczyć niedługo na paczkę fajek. ;) A że są hostingy, które dają hosting za 1zł czy mniej to już taki biznes i rynek. Jest miejsce na dyskonty i na towary premium.

 

Jak masz np. statystyki GA u siebie, i pokazuje Ci we wrześniu prognozowane np. 4500 UU i przechodzisz do nas, to w październiku i u nas ten wynik będzie podobny +/- 10%. Nie pobieramy od klientów, danych UU z poprzednich firm, tworzą u nas nową bazę do podstawy rozliczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że to jest hosting z tej wyższej półki za odpowiednio wyższą cenę to oczywiście nie jest wada :) To że nie macie promocji w stylu -90% na 6 miesięcy to też mi się podoba, bo lubię stałe, dobre warunki.

 

Moje wątpliwości budzi po prostu sama konstrukcja oferty. Nie chodzi tu o licytację, czy pakiet kosztuje 120 czy 150zł, bo to tak jak mówicie - przy takiej ofercie cenowej nie robi to większej różnicy (o ile wiąże się to ze wzrostem jakości usługi - zakładam że tak tutaj jest). Zwróciłem jedynie uwagę, że pakiet 5k jest naprawdę mały, do naprawdę drobnych stron, które nie wyłożą ani 120 ani 150zł, bo nie wykładają nawet 50zł na domenę. Trudno mi sobie wyobrazić klienta na ten plan, bo tacy admini raczej nie szukają rozwiązań premium. Zresztą sami wiecie pewnie czy schodzi ten plan czy nie :)

 

Pakiet 25k jest już sensowniejszy (800 uniq dziennie to przyzwoity wynik i tacy gracze rzeczywiście szukają dobrego hostingu), ale to już koszt 300zł. I czy ten plan za 300zł jest konkurencyjny, to też wątpliwa sprawa, bo za 300zł (a nawet sporo taniej) można mieć hosting w topowych firmach, który utrzyma śmiało i 2x większy ruch, czyli daje większą stabilizację w przypadku rozwoju strony. Co do rozliczeń uniq - jeśli tak jest, to jest ok :) Choć ciekawe jak to robicie, że od razu się te liczby zgadzają, no ale najważniejsze że sposób działa :)

 

Piszę nie żeby krytykować, ale żeby trochę pomóc Wam swoją opinią w rozwoju oferty, bo naprawdę jest to ciekawa propozycja, tylko brakuje mi tu jakiejś elastyczności i ukierunkowania oferty. Nie jest trudno mi sobie wyobrazić, że są strony, które mają skokowe wzrosty uniq (sezon na coś, wydarzenie itd.) - i może być tak, że raz potrzebują najniższego pakietu (sezon ogórkowy) by potem wskoczyć od razu na pakiet 50k (szczyt zainteresowania w trakcie roku).

 

W ogóle to jestem ciekaw na ile inne firmy hostingowe wyceniałyby ruch 25k uniq miesięcznie gdyby nie znały tej oferty :)

 

 

Edytowano przez Adere (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rok już prawie po starcie, ewidentnie widać, że plan 5k się przyjął. :)

 

Rynek jest na tyle chłonny i różnorodny iż nie ma problemu aby znaleźć osoby mające taki budżet na start. My planu 5k, oferując w ofercie co mamy, nie jesteśmy w stanie taniej zaoferować. Wolimy dać więcej z mniejszą marżą, aby klienci byli jeszcze bardziej zadowoloni. 5kk UU może dać i 25k PV i więcej, więc nie są to aż tak małe liczby. Specjalnie oparliśmy się na UU aby klienci mogli wyciągnąć jak najwięcej, no i pamiętaj np. o tym, że z wykop.pl nie liczymy ruchu jako bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozglądam się za hostingiem i trafiłem na zenbox hmmmm Przepaśc między pierwszym pakietem a drugim kolosalna. Natomiast cena juz nie bo tylko 2 x większa i pewnie taki był zamysł, wole drugi pakiet niz pierwszy. No ale mnie odstraszyła ta przepaść bo drugiego pakietu nie potrzebuję a pierwszy może okazać się za mały. 10k byłoby idealnie na start za 15 miesięcznie aby potem przejśc na 25k. Wybrałem inny host.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem jedynie uwagę, że pakiet 5k jest naprawdę mały, do naprawdę drobnych stron, które nie wyłożą ani 120 ani 150zł, bo nie wykładają nawet 50zł na domenę. Trudno mi sobie wyobrazić klienta na ten plan, bo tacy admini raczej nie szukają rozwiązań premium. Zresztą sami wiecie pewnie czy schodzi ten plan czy nie :)

 

Pakiet 25k jest już sensowniejszy (800 uniq dziennie to przyzwoity wynik i tacy gracze rzeczywiście szukają dobrego hostingu), ale to już koszt 300zł. I czy ten plan za 300zł jest konkurencyjny, to też wątpliwa sprawa, bo za 300zł (a nawet sporo taniej) można mieć hosting w topowych firmach, który utrzyma śmiało i 2x większy ruch, czyli daje większą stabilizację w przypadku rozwoju strony.

 

 

 

 

zgadzam się z tobą w 100%, te plany UU i ich ceny do bani

na każdy plan znajdziemy masę lepszych cenowo ofert u inny znanych dostawców

 

limitowanie po UU, jest znacznie gorszym ograniczeniem niż rozmiar i transfer

co z tego że mamy bez limitu transfer i rozmiar

jak regulamin ten rozmiar "bezlimitowy" skutecznie ogranicza

więc rozmiar i transfer, i tak są w zasadzie bezużyteczne

 

 

reasumując usługa baaaaaaardzo niszowa, pomysł raczej skazany na upadek

co potwierdził w wypowiedzi @Redzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redzik napisał, że mu plan nie pasuje, co niczego globalnie nie potwierdza, c'mon. ;) wiadomo, nigdy żaden pakiet czy to UU czy GB nie podpasuje wszystkim, bo by tu trzeba rozliczać per 1UU czy 1MB.

 

Co do niszowości i skazaniu na upadek, jeszcze nas nie skreślaj, bo z wyników jakie widzimy jest dokładnie odwrotnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×