Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość

Coś w tym jest, ale no zasobów niedużo, jak to ludzie tu porównywali (choć z sieką masową)... oby odbiło się to pozytywnie na jakości usług, że "rock solid", heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo profesjonalnie wyglądająca strona. Rozliczanie po ilości UU też jest ciekawym pomysłem z którym jeszcze się nie spotkałem. Siedzę pięć minut i rozmyślam jakie to może mieć ewentualne negatywne implikacje dla klienta i prawdę mówiąc nic istotnego nie przyszło mi do głowy. Jedynie do czego mogę się przyczepić to wielkość oferowanych pakietów, ale zapewne mam spaczoną perspektywę, gdyż na co dzień zarządzam odrobinę większymi projektami.

 

Well done... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie no ma to minusy, bo serwery nie są z gumy i nawet magiczny cache nie uratuje jak ktoś wstawi turbo nieoptymalny skrypt.

Więc wtedy chcąc nie chcąc na pewno wpłynie to na resztę klientów i Zenbox będzie musiał podziękować za współpracę klientowi.

Warto było by się przed takim czymś zabezpieczyć w regulaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ma to minusy, bo serwery nie są z gumy i nawet magiczny cache nie uratuje jak ktoś wstawi turbo nieoptymalny skrypt.

Więc wtedy chcąc nie chcąc na pewno wpłynie to na resztę klientów i Zenbox będzie musiał podziękować za współpracę klientowi.

Warto było by się przed takim czymś zabezpieczyć w regulaminie.

Mamy takie zabezpieczenia, a limity wysokie też aby był spory margines. Ogólnie jednak wolimy takiemu klientowi pomóc w miarę naszych możliwości z optymalizacją serwisu gratis :) Mamy już kilka takich przypadków, i klient bardzo zadowolony i my nadal mamy klienta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy takie zabezpieczenia, a limity wysokie też aby był spory margines. Ogólnie jednak wolimy takiemu klientowi pomóc w miarę naszych możliwości z optymalizacją serwisu gratis :) Mamy już kilka takich przypadków, i klient bardzo zadowolony i my nadal mamy klienta :D

 

Ciężko skalowalne podejście, ale jak najbardziej pozytywna inicjatywa :)

 

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o wartości dodanej jaką jest Piwik. Wiem, że jego wprowadzenie było posunięciem raczej wymuszonym przez konstrukcję oferty, ale oby więcej takich darmowych addonów. Utrzymanie tego skryptu w odpowiedniej formie też nie będzie prostą sprawą. Mnie osobiście udało się położyć klaster 2x EG SSD z OVH w kilka minut. Marcin będzie musiał potrenować odrobinę zazen, żeby wytrzymać nerwowo. ;)

Edytowano przez Insider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomek - jeszcze dla 'krzykaczy' powinieneś dać darmowe pakiety na 3 miesiące i tyle.

Sprawdź - oceń.

14 dni mają ;)

 

Ciężko skalowalne podejście, ale jak najbardziej pozytywna inicjatywa :)

 

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o wartości dodanej jaką jest Piwik. Wiem, że jego wprowadzenie było posunięciem raczej wymuszonym przez konstrukcję oferty, ale oby więcej takich darmowych addonów. Utrzymanie tego skryptu w odpowiedniej formie też nie będzie prostą sprawą. Mnie osobiście udało się położyć klaster 2x EG SSD z OVH w kilka minut. Marcin będzie musiał potrenować odrobinę zazen, żeby wytrzymać nerwowo. ;)

Damy radę :D

 

Piwika daliśmy celowo, te wyliczenia mogliśmy oprzeć na czymkolwiek ale tak stworzyliśmy wartość dodaną, klient ma wgląd w dokładne dane i jeszcze może to wykorzystać zamiast GA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem opłacić usługę przez PayU - "Operacja zakończona niepowodzeniem (kod błędu: 103)". Albo płatności nie działają, albo okres testowy jest przymusowy. :)

 

Strona indeksowa bardzo mi się podoba, fajnie wygląda, oferta też się nieźle przedstawia. Tak samo panel, choć nie wszystko jest przetłumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem opłacić usługę przez PayU - "Operacja zakończona niepowodzeniem (kod błędu: 103)". Albo płatności nie działają, albo okres testowy jest przymusowy. :)

 

Strona indeksowa bardzo mi się podoba, fajnie wygląda, oferta też się nieźle przedstawia. Tak samo panel, choć nie wszystko jest przetłumaczone.

Proformę możesz opłacić do 14 dni, to jest właśnie okres testowy, możesz w dowolnym momencie zrezygnować. Payu dzisiaj świruje, zaraz wróci wszystko do normy.

 

Dzięki staramy się :) Co jest po angielsku? Będę wdzięczny za PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zenbox czaruje pięknym layoutem i całkiem sprawnie zaprojektowaną ofertą, a przede wszystkim póki co bezawaryjnym działaniem (mam konto nieco dłużej już). To co jest na papierze faktycznie jest dostępne na serwerze. Dodając do tego "smaczki" zen okazuje się, że ma się do czynienia z bardzo fajną ofertą. Oczywiście jest kilka braków w ofercie [Tak Tomku, ja pamiętam!:P], ale mogę polecić przynajmniej spróbowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie kilka groszy ;)

Wczoraj były małe problemy techniczne, support też odpowiadał z opóźnieniem - pierwszy dzień więc chyba nie ma co narzekać ;)

Dzisiaj już lepiej, support odpowiada dosłownie w ciągu kilku minut. Wszystko z kulturą, nawet jak starałem się być trochę "upierdliwy" ;)

 

Praktycznie od jutra zaczynam testować pierwszą stronę, na początek coś małego - ok. 11 tys. UU/mc (Google Analytics).

 

Mam tylko jedno pytanie/uwagę: czy planujecie dodać mniejsze pakiety np. 3 tys. UU/mc (może wtedy przeniósłbym wszystko co mam ;)) czy celujecie bardziej w większe serwisy?

Edytowano przez albatros (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie kilka groszy ;)

Wczoraj były małe problemy techniczne, support też odpowiadał z opóźnieniem - pierwszy dzień więc chyba nie ma co narzekać ;)

Problemy techniczne to są jak coś pada a tu były upgrade panelu i oferty ;) Średnia odpowiedzi 20 minut i już że opóźnienie. Ale rozumiem, że klient wymagający :D Wczoraj przeżyliśmy po prosu oblężenie, ale bardzo in plus.

 

Mam tylko jedno pytanie/uwagę: czy planujecie dodać mniejsze pakiety np. 3 tys. UU/mc (może wtedy przeniósłbym wszystko co mam ;)) czy celujecie bardziej w większe serwisy?

Plany specjalnie daliśmy z zapasami, pierwszy plan 5k to dziennie raptem 167 osób. Przy mniejszych już mógłby by być problem ze zbyt szybkim "skończeniem" się planu, oczywiście ani kont nie blokujemy tylko rozmawiamy z klientem a i klient ma bonus do planów na start w wysokości 2x planu, niemniej wyliczyliśmy że plan 5k będzie najmniejszą z optymalnych jednostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą o jakiej pomyslałem po przeczytaniu informacji na temat zenbox.pl to jakie macie limity... i tu się pozytywnie zaskoczyłem (mam na myśli np. limity pamięci, czasy działania procesów)... jak na 'hosting shared' to jast bardzo przyzwoicie, do tego możliwość podpisania umowy ochrony powierzenia danych osobowych dla dowolnego pakietu i kwestia kopii bezpieczeństwa...

 

Jak dla mnie świetna oferta dla hostowania w zewnętrznej firmie aplikacji typu CRM np. SugarCRM - 'wymagające' oprogramowanie najczęściej z niewielka ilością UU.

Edytowano przez wygodad (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy techniczne to są jak coś pada a tu były upgrade panelu i oferty ;)

 

Nie wiem, nie wnikałem ;)

Wiem tylko, że nie mogłem od razu korzystać z oferty ;)

 

 

Średnia odpowiedzi 20 minut i już że opóźnienie.

W moim przypadku odpowiedzi były po ok. 2h (dołączyłem wieczorem) ;)

 

Ale jak już pisałem, teraz żadnych uwag już nie mam, prawdopodobnie przeniosę do Was przynajmniej część swoich stron :)

Edytowano przez albatros (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wnikałem ;)

Wiem tylko, że nie mogłem od razu korzystać z oferty ;)

A to masz na myśli co innego chyba, wszystkie konta są aktywowane ręcznie, sprawdzamy poprawność danych itp. Wczoraj było mnóstwo prób fraudów plus konta założyła połowa konkurencji ;)

 

W moim przypadku odpowiedzi były po ok. 2h (dołączyłem wieczorem) ;)

 

Ale jak już pisałem, teraz żadnych uwag już nie mam, prawdopodobnie przeniosę do Was przynajmniej część swoich stron :)

W myśl idei ZEN support wieczorami odpowiada spokojniej ;)

 

Super, zapraszamy na lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W myśl idei ZEN support wieczorami odpowiada spokojniej ;)

 

A w przypadku awarii poddają się medytacji aby usunąć złego ducha z serwerów :D

 

 

(z sieci)

lenistwo.jpg

 

 

A tak na serio to najważniejsze dla was będą pewnie pierwsze tygodnie jak to każdy będzie chciał uprzykrzyć wam życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta fajna troche poczytalem i bym sie skusil ale bardzo dobrze jest mi w B-H na dedyku, ale kto wie kto wie heh

 

Ale mam pytanie, co wtedy jezeli np prowadze serwery gier, serwery gier w jednej chwili sa wylaczane i na np forum na waszym hostingu wchodzi mi prawie jednorazowo w ciagu minuty prawie 2,5k osob, i tak siedza prez godzine az moj serwer gry nie wstanie ponownie, dodam ze np miesiecznie mam 30KK UU, i co wtedy robicie z takimi obciazeniami jednorazowymi, czy wasz zenbox wytrzymuje taki skok? :PD

 

np mowa o ZB 25KK

Edytowano przez poppe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od hostingu żeby wyszukiwać minusy w ofercie ale mogę powiedzieć dwa słowa w kwestii obsługi domen - pobieranie opłaty manipulacyjnej 20 PLN za transfer ".pl / .pl IDN / funkcjonalna / IDN regionalna / IDN" który jest darmową usługą, jest praktyką niezgodną z regulaminem NASK plus absolutnie nikt tak nie robi bo to straszne faux pas po prostu.

 

Z punktu widzenia niebranżowego konsumenta mogę powiedzieć że podoba mi się idea "rozliczania za ruch" plus kolorystyka serwisu jest bardzo ładna. "Zwiedzam" różne hostingi i raczej na pewno odwiedzę także i was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta fajna troche poczytalem i bym sie skusil ale bardzo dobrze jest mi w B-H na dedyku, ale kto wie kto wie heh

 

Ale mam pytanie, co wtedy jezeli np prowadze serwery gier, serwery gier w jednej chwili sa wylaczane i na np forum na waszym hostingu wchodzi mi prawie jednorazowo w ciagu minuty prawie 2,5k osob, i tak siedza prez godzine az moj serwer gry nie wstanie ponownie, dodam ze np miesiecznie mam 30KK UU, i co wtedy robicie z takimi obciazeniami jednorazowymi, czy wasz zenbox wytrzymuje taki skok? :PD

 

np mowa o ZB 25KK

Jak masz ruch na poziomie 30k to już byś musiał dla zapasu wziąć ten nasz 50k. Weź może odezwij się do nas na kontakt @ zenbox.pl to już admini podpowiedzą.

 

Nie jestem ekspertem od hostingu żeby wyszukiwać minusy w ofercie ale mogę powiedzieć dwa słowa w kwestii obsługi domen - pobieranie opłaty manipulacyjnej 20 PLN za transfer ".pl / .pl IDN / funkcjonalna / IDN regionalna / IDN" który jest darmową usługą, jest praktyką niezgodną z regulaminem NASK plus absolutnie nikt tak nie robi bo to straszne faux pas po prostu.

Możesz to jakoś uzasadnić? Pytam poważnie bo pierwszy raz słyszę. Owszem opłat za "wydawanie" kod authinfo nie można pobierać, ale o transferze nawet NASK http://www.dns.pl/po...nie/FAQ.html#10 nic nie mówi, że jest jakiś zakaz. Tak samo u naszego partnera HRD nie widzę żadnych takich zapisów.

 

Nie chcemy zarabiać masowo na domenach, są one głównie dla naszych klientów posiadających konto hostingowe aby mogli trzymać swoją domenę czy kilka bezpośrednio u nas w jednym miejscu. Nie mamy niskich stawek ale nie mamy też wysokich 80zł brutto vs. 123zł brutto w innych dużych firmach po 50zł z hakiem w OVH.

 

Z punktu widzenia niebranżowego konsumenta mogę powiedzieć że podoba mi się idea "rozliczania za ruch" plus kolorystyka serwisu jest bardzo ładna. "Zwiedzam" różne hostingi i raczej na pewno odwiedzę także i was.

Dzięki i pozwiedzaj koniecznie panel klienta, masz 14 dni na niezobowiązujące testy i może już byś u nas został :)

Edytowano przez zenbox.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę zakładam konto i z chęcią przetestuję wydajność naszych skryptów w stosunku do innego serwera.

Przy okazji mam kilka pytań. Czy w panelu na bieżąco są widoczne statystyki użytych zasobów, które podlegają limitom (np. średnie zużycie CPU)?

 

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie niektórych limitów

- Limit operacji dyskowych (zapis/odczyt) Nie dotyczy plików statycznych.

Jak to rozumieć. Czy chodzi o odczyt/ zapis plików przez skrypty PHP? Czy includowanie plików (np. dołączanie klas do skryptów) łapie się na ten limit?

 

- Dzienny limit wiadomości wysyłanych poprzez skrypty php

Czy planujecie kiedyś zwiększyć ten limit? Mamy sklep internetowy i okresowo wysyłamy mailingi do naszych klientów. Maili w bazie mamy ~ 7k. Rozumiem, że nie ma możliwości ominięcia limitu i wtedy ta oferta nie jest dla nas?

 

- Godzinny limit wiadomości wysyłanych poprzez konto pocztowe

Nawet jak byśmy rozwiązali problem z limitem wyżej to nie moglibyśmy wysłać więcej niż 24k maili na dobę? Pytam ponieważ znam firmy (sklepy internetowe), które mają dużo większe bazy odbiorców i bez problemu działają na hostingach z home.pl. Oczywiście nie robią tego codziennie, a w cyklach tygodniowych. Czy nie jest to zamknięcie się na pewną grupę odbiorców?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez JohnyByk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Limit operacji dyskowych (zapis/odczyt) Nie dotyczy plików statycznych.

 

Chodzi za pewne o pliki graficzne i style CSS, ewentualnie .html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy w panelu na bieżąco są widoczne statystyki użytych zasobów, które podlegają limitom (np. średnie zużycie CPU)?

 

Taka opcja ma się pojawić przed końcem roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie o programie partnerskim, bo w tej chwili mocno docieracie do ludzi który mogą polecić wasze usługi.

Wrażenie po wrzuceniu pierwszej testowej stronki jak najbardziej pozytywne, kilkusekundowe "kurde gdzie tu coś jest?!" zanim załapałem ze to DA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przetestowaliśmy sobie usługę. Nasza aplikacja sklepu internetowego działa bardzo fajnie (szybciej niż na obecnym rozwiązaniu). Nie wiadomo jak będzie za kilka miesięcy, wtedy pewnie serwery będą znacznie bardziej obciążone jak przybędzie klientów.

 

Miałem okazję wysłania jednego zgłoszenia do supportu. Odpowiedź dostałem po kilkunastu minutach - duży plus.

 

Niestety z powodu ograniczeń nakładanych na maile owa usługa nie jest dla nas i wielu innych firm prowadzących sklepy internetowe - pewnie nie znajdujemy się w targecie firmy.

 

Nie mamy dużego sklepu internetowego, a mimo to cała "machina" związana z jego obsługą narzuca konieczność wysyłania sporej ilości maili.

- ~100 maili wysyłają pracownicy

- program do obsługi zamówień wysyła informacje na temat zmian statusów zamówień

- program do obsługi zamówień wysyła maile z podziękowaniem za zakup (allegro)

- program do obsługi zamówień wysyła maile z kodami rabatowymi

- sklep wysyła potwierdzenia złożenia zamówień

 

Oczywiście nie złapiemy się na limit dobowy ponieważ maili wyjdzie do 1000, ale większość automatycznych jest wysyłana w określonej godzinie (automat wystawia faktury, zmienia statusy zamówień i wysyła informacje klientom). Trwa to kilkanaście minut i maili jest powyżej 100 na godzinę czyli łapiemy się godzinny limit wiadomości wysyłanych poprzez konto pocztowe.

 

O sprawie wysyłki mailingów już pisałem. Oczywiste jest to, że sklepy internetowe wysyłają biuletyny z promocjami do swoich klientów. Niestety w zenbox.pl nie wyślą bo złapią się na 2 limity (jeden godzinowy, a większe bazy odbiorców na dobowy).

 

Moglibyśmy złapać się na jeszcze na maksymalna liczbę odbiorców dla wiadomości wysłanych przez skrypt PHP. Otóż po złożeniu zamówienia sklep wysyła powiadomienie o złożeniu zamówienia klientowi, nam, kopię na dodatkową skrzynkę oraz na skrzynkę programu do obsługi zamówień.

 

Pierwsze odczucie jest bardzo fajnie. Pewnie byśmy przenieśli nasze sklepy do zenbox.pl, ale z powyższych powodów tego nie zrobimy. Niby moglibyśmy trzymać serwer poczty gdzie indziej, ale przecież to bez sensu.

Oferta pod tym względem jest nieprzemyślana albo faktycznie skierowana jest do innego targetu.

 

Może ktoś z zenbox.pl wyjaśni dokładnie jak działa limit operacji dyskowych (zapis/odczyt). Czego dotyczy, a czego nie?

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów. Może kiedyś dopasujecie ofertę do rynku e-commerce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×