Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jakiej cenie można dostać używane szafy rack stojące o pojemności 22 lub 42 U

Szafy przeznaczone były by dla szkoły (Dokładnie dla 2 stanowisk sieci informatycznej: kilka serwerów, switche, koncentratory, routery, patch panel i jakaś mała macierz a 2 stanowisko to sieć telefoniczna)

 

Mniej więcej jakie koszta należało by szykować i czy ktoś jest chętny na pozbycie się takich szafek :)

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie czy potrzebujesz do tych szaf drzwi, boki itd

Moim zdaniem nie a to są najdroższe elementy (szczególnie fronty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do celów czysto "naukowych" boczki nie są potrzebne, fronty do celów "zabezpieczeniowych" aby niepożądane paluszki tam nie wlazły (Dobrze jak by to nie było szkło tylko zwykła krata)

Znalazłem coś takiego Dell'a http://allegro.pl/szafa-19-42u-dell-poweredge-rack-4210-i3555968627.html Jak myślicie?

 

W domu nie mam zamiaru tego robić bo a to miejsce a to hałas, a w szkole uzyskałem wolną salę (+ możliwe wsparcie unijne jako projekt edukacyjny oraz pomoc naukowa) z podłączeniem do "siły".

 

//edit i nie jest to nastawione na działanie 24/7/365 (Możliwe że będzie chodzić czasami kilka dni)

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Patry na allegro. Kiedyś widziałem podobną używaną (mankament że szyna czy coś była lekko wygięta) za 100zł.

 

Czasami bardzo fajne sprzęty za grosze można dostać na allegro.

 

 

 

Edit:

 

A chcesz jakiegoś rodzaju sprzęty PC i serwerowe? Bo mogę rozejrzeć się po garażu i za grosze ci opchne bo widzę że jesteś z Warszawy a to kilka KM ode mnie :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patry na allegro. Kiedyś widziałem podobną używaną (mankament że szyna czy coś była lekko wygięta) za 100zł.

 

Czasami bardzo fajne sprzęty za grosze można dostać na allegro.

 

 

 

Edit:

 

A chcesz jakiegoś rodzaju sprzęty PC i serwerowe? Bo mogę rozejrzeć się po garażu i za grosze ci opchne bo widzę że jesteś z Warszawy a to kilka KM ode mnie :)

 

Na allegro fakt można dostać sporo fajnego sprzętu,dla niektórych zabytki a dla części "kolebkę" od czego powinni zacząć. Zawsze poszukuje sprzętu z którym chciałbym się zapoznać gdzie można jak na "aukcji garażowej" wyrwać sporo za symboliczna kwotę :)

 

Aktualnie zaczynam kończyć edukację w technikum ale jak wiadomo w mało których szkołach jest fizycznie sprzęt do którego uczniowie mogą się dotknąć, bo jak jest coś drogiego to "nie bo popsujesz" (Pomijając to że przyjechała do nas firma FIBERLAN i dała pospawać światłowody spawarką za 15 tysięcy ^^) choć tego nie rozumiem (Jak uczeń ma się nauczyć czy wypraktykować).

 

Od 3-4 lat edukuje się na własną rękę (i własne fundusze) jednak chciałbym wykonać w ramach ów "Projektu" coś ala pracownie "teleinformatyczną" która nie musi być na sprzęcie z wysokiej półki a w domu tego nie zrobię bo a to brak miejsca a to jak ruszy taka szafka to trochę głośno jest.

Od strony "wirtualnej" linux / windows mam opanowane tak jak i konfigurację. W swoim życiu fizyczne z stojącą szafą rack i osprzętem miałem styczność może z 3 razy, pomijając serwer Dell który leży u mnie na biurku w domu :D

 

Jeżeli, miałbyś chęć napisać na pw co masz do zaoferowania wraz z ceną i znajdę coś "ciekawego" to pewnie wezmę :)

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jutro przejrzę bo mam kilka kartonów bo sam wyznaję tą samą teorię nauki w domu :) A na drogie rzeczy mnie nie stać a nawet jak sprzęt za 10zł z allegro zepsuję to mała strata, płakać nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×