Skocz do zawartości
NoSound

[szukam] Skrypt sklepu internetowego, layout, hosting, domena, certyfikat ssl, pozycjonowanie

Polecane posty

Witam,

planuję założenie własnego sklepu internetowego. Potrzebuję waszej pomocy dotyczącej zakupów jakie powinienem przeprowadzić, co gdzie kupić i z jakich usług skożystać. Chciał bym aby projekt stał na jak najwyższym poziomie oczywiście adekwatnie do ceny która może ulec niewielkim zmianom.

 

Skrypt/Oprogramowanie sklepu internetowego:

wymagam: dwustronna integracja z allegro, integracja z jak największą ilością płatności internetowych

- jakie konkretne oprogramowanie wybrać?

- jak najprościej ocenić kod sklepu od strony technicznej?

 

Layout:

- wymagam: wpasowania w obowiązujące trendy, Responsive Design, użycia najnowszych możliwości przeglądarek internetowych, minimalizacja obrazków (jedynymi obrazkami znajdującymi się na stronie mają być te przypisane do produktów), przeniesienia jak największej ilości grafik i użycia ich jako fontu, oczywiście stworzenie logotypu (wektor)

- czy lepiej zgłosić się do konkretnego grafika po projekt, czy może zlecić to dodatkowo firmie wypuszczającej oprogramowanie?

- to tego czasu wykonałem layout w jakim kierunku należało by iść, ale pewne kwestie pewnie wymagają poprawek (co do tego punktu więcej informacji na pw)

 

Certyfikat SSL:

- co powinienem dokładnie o nim wiedzieć?

- wydaje mi się, że wystarczy mi jego tańszy odpowiednik na główny adres bez subdomen. Jeśli tak to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

 

Pozycjonowanie:

ta pozycja będzie dotyczyła początkowo 2-3 haseł (1 ogólne i 2-3 regionalne)

- czyje usługi możecie polecić?

- czym się kierować przy wyborze firmy do przeprowadzenia ww. prac?

 

Domena:

zdecydowałem się na zwykłą domenę .pl w ovh z rejestracją za 12,16zł

 

Hosting:

- jaki hosting wybrać? To pytanie bardziej będzie się odnosiło do konkretnych skryptów. Interesuje mnie możliwość jak największej redukcji kosztów, ale nie kosztem jakości z możliwością przejścia na wyższe opcje w odniesieniu do hostingu. A może od razu kożystać z vps albo dedyka? Czy mija się to z celem przy początkowo tak małym obciążeniu?

 

 

Cena: tu powiedzmy 4500-5000zł (za całość, przy jednoczesnym wymogu wystawienia faktury na wykonaną usługę)

 

Tak średnio kalkulowałem koszta:

skrypt: 1500zł

layout + logotyp: 2000zł

certyfikat SSL: 100zł

domena: 12,16zł

hosting: 300zł

 

Nie jestem pewien czy o niczym nie zapomniałem i czy dobrze początkowo rozkładam koszta. Proszę o wszelką pomoc i ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu.

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt/Oprogramowanie sklepu internetowego:

Jest wiele gotowych skryptów - od komponentów Joomli (VirtueMart?), czy Wordpressa, przez dedykowane platformy jak Magento, Prestashop, GekoSale po licencjonowane oprogramowanie ze wsparciem IAI-Shop, Clickshop od home.pl, shopper i wiele, wiele innych. Tutaj trudno coś polecić, bo to musi być oprogramowanie wygodne w użytku dla Ciebie. Jeden wybierze IAI-Shop, bo zrobią wszystko od początku do końca, ktoś inny weźmie Prestashop i zleci dostosowanie do własnych upodobań. Każdy skrypt ma gorących zwolenników i przeciwników. Zerknij do demo każdego z nich i wybierz taki, który będzie wygodny dla Ciebie i będzie miał wszystkie funkcje jakich potrzebujesz.

 

 

 

Layout:

layout + logotyp: 2000zł

Myślę, że w tej kwocie znajdzie się ktoś, kto przygotuje Ci sam layout. Pamiętaj, że jeszcze będzie potrzebny koder, który będzie umiał zakodować layout do wybranego przez Ciebie skryptu.

 

 

 

Certyfikat SSL

Myślę, że na początek jakiś najtańszy SSL wystarczy. Chyba, że masz nadmiar gotówki to możesz startować z EV ;)

 

 

 

Pozycjonowanie:

ta pozycja będzie dotyczyła początkowo 2-3 haseł (1 ogólne i 2-3 regionalne)

W zależności od wyboru frazy i jej konkurencyjności możesz zapłacić i 50 i 600 PLN za frazę. Pamiętaj, że proces pozycjonowania trochę trwa i wsadź między bajki obietnice pozycjonowania do top3 w tydzień. Najlepszą metodą rozliczenia z Twojego punktu widzenia to rozliczenie za wyniki.

 

 

 

Hosting:

 

Najpierw wybierz skrypt, określi ile będziesz miał produktów w sklepie, ilu użytkowników się spodziewasz, czy występuje sezonowość w Twojej sprzedaży - przykładowo sprzedajesz narty, więc zazwyczaj będziesz miał wyższe obciążenie serwera w miesiącach, gdy za oknem leży śnieg :) a w pozostałe dni serwer będzie się zwyczajnie nudził. Może wystarczy dla Twojego skryptu mocny hosting dzielony z kei.pl, a może się okazać, że nie będziesz miał pieniędzy na administrację serwerem vps i wybierzesz hosting dedykowany z hekko - najpierw zacznij od wyboru skryptu, będzie wtedy można coś więcej powiedzieć w którą stronę iść z wyborem hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o pozycjonowanie - w miarę możliwości sam zastanów się która opcja Ci się będzie bardziej opłacała - większość profesjonalnie wykonujących tą usługę firm oferuje dwie metody rozliczeń:

- w momencie uzyskania wyników

- comiesięcznie "za pracę"

 

Opcja 2 się opłaca bardziej jeśli słowa mają niską konkurencyjność. A to zależy już od tego co dokładnie będziesz sprzedawał i pod jakimi słowami miałbyś być szukany.

 

Jeśli sprzedajesz dużo produktów warto przemyśleć pozycjonowanie metodą "long tail", info wysłałem Ci w PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklep tez trzeba wyposazyc w towar chyba, ze bedziesz miec 10 artykulow.

 

W kazdym razie wbrew pozorom bardzo duzo pracy przed Toba.

 

Dodam tylko, ze przez 2-3 lata pracowalem w firmie ktora handlowala na all* (dobrym towarem, nie tanią chinszczyzna) i wiem ile z tym bylo zabawy (ok. 2000 aukcji mc).

 

Jedna osoba na pol etetu zajmowala sie tylko wysylkami (pakowanie itp), jedna osoba sprawami technicznymi (q&a odnosnie sprzedawanego towaru), jedna osoba ogarniala cala korespondencje all*, do tego dochodzi tworzenie nowych aukcji, ponawianie zakonczonych i ewentualnie monitorowanie konkurencji.

 

Do tego faktury, paragony, remanenty itp itp itp itp. Odpowiednie oprogramowania to podstawa i nie mam na mysli skryptu sklepu czy aplikacji do wystawiania faktur. Mozna korzystac z gotowego managera sprzedazy lub zamowic sobie u kogos wg. wlasnych wymagan.

 

Pozniej przeszedlem do innej firmy gdzie byla masakryczna manufaktura (wiekszosc rzeczy trzeba bylo wykonywac recznie) wiec po miesiacu podziekowalem za wspolprace. Oczywiscie szefuncio nie chcial sluchac dobrych rad i ulatwic zycia innym pracownikom (np. trzeba bylo recznie wypisywac adresy odbiorcow, nie mozna bylo wrzucic listy do worda i wydrukowac na papierze samoprzyklepnym - dlaczego? no bo nie).

 

 

Najgorzej przesiasc sie z "mercedesa" do "poloneza" ;)

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"maniektme"

Interesuje mnie dedykowane oprogramowanie sklepu ze wspraciem technicznym pozwalającym na ciągłe przekształcanie i udoskonalanie kodu do wchodzących standardów.

Co do layoutu za 2000zł miałem na myśli całość: layout, kodowanie, logo (wektor).

Z produktami nie wiem dokładnie jak będzie, ale przewiduję ok 100 pozycji. Potrzebuję wyczuć dokładnie na co jest zapotrzebowanie w oferowanych przeze mnie towarach. Kolejną kwestią jest ograniczony budżet i ryzyko niesprzedania towaru dlatego wolę być w tym momencie ostrożny. Sezonowość na szczęście nie występuje. Początkowo myślałem o nastawieniu tylko na konkretne Miasto. Z moich obserwacji wynika, że podobny serwis ma średnio 200uu/dzień.

 

"pekus"

Początkowo myślę być lokalnym sprzedawcą + wysyłkowym. Chcę się zajmować wszystkim sam. Oczywiście wraz z rozwojem firmy będę zmuszony do zatrudnienia pracowników. O manufakturze nie ma mowy to już nie te czasy żeby utrudniać sobie życie. Ale rad doświadczonego pracownika zawsze jestem w stanie z chęcią wysłuchać oczywiście jeśli będziesz miał chcęć i czas. I jeszcze pytanie. Jakie orpogramowanie dokładnie masz na myśli, bo taki menadżer sprzedaży to już raczej jest zintegrowany z każdym bardziej rozwiniętym skryptem sklepu internetowego, a do tego możliwość monitorowania sytuacji przez internet z każdego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do layoutu za 2000zł miałem na myśli całość: layout, kodowanie, logo (wektor).

 

W tym przypadku musisz raczej przekalkulować budżet. Wszystko zależy też od samego grafika (a pewnie znalazłby się i taki co za parę stówek "to zrobi"). Sam projekt to kilkanaście widoków + logo. Do tego jeszcze kodowanie do HTML/CSS i potem do sklepu?

 

Jeśli mówimy o dobrej jakości, jest to nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To o jakich kosztach mówimy? Bo należało by to sprecyzować. Fajnie jakby się wypowiedziała jakaś osoba prowadząca swój sklep internetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz supportu względem sklepu, ciągłych aktualizacji, etc. to pójdź w stronę płatnych skryptów - niektóre są świadczone w modelu SaaS. Z rodzimych znam ClickShopa od home.pl, IAI-Shop, Selly-Shop, istore.pl, redcart.pl. Większość udostępnia okres testowy lub zapoznanie się z demo. Sprawdź każdy z nich, jak wygląda, jak się odnajdujesz w administracji, jakie dają wsparcie oraz ile biorą za przygotowanie indywidualnej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Zdecydowanie polecam gotowce wymienione wyżej, zobacz jeszcze https://wellcommerce.pl/ i http://www.shoplo.com/pl

 

Jak "wyrośniesz" z gotowca to przynajmniej będziesz wiedział dokładnie czego oczekiwać.

Jeśli nie będziesz mógł zarobić na gotowca w modelu SaaS to biznes raczej idzie kiepsko i warto się zastanowić jak zarobić, a nie jak oszczędzać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie odradzam korzystanie ze skryptow dzialajacych na zasadzie "wypozyczenia" - chodzi mi o sytuacje, kiedy nie mamy fizycznego dostepu do danych tylko do panelu sklepu, a sam skrypt gdzies tam sobie lezy u wypozyczajacego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi polecić jakiś skrypt z możliwością sprzedaży na wyłączność? Myślałem o tym, żeby trzymać sklep u siebie, mieć wszystko na oku i pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial odpalac sklep to tylko taki skrypt wchodzilby w gre.

 

Jesli chodzi o sklepy to zatrzymalem sie na poziomie 2008 roku. Podejrzewam, ze przez ten czas temat sklepow dosc mocno ewaluowal :)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jak chcecie :)

 

Z gotowców to w sumie cała czołówka jest godna polecenia, każdy ma swoje plusy i minusy.

 

shoper.pl

sote.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ja z KQS.store miałem do czynienia 1,5 roku temu i wtedy nie miał podejścia do shopera, teraz może być zupełnie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. No właśnie nie mogę znaleźć jakiegoś fachowego i aktualnego porównania obu skryptów. Obecnie wybieram pomiędzy tymi 2 sklepami i czekam na dokładną wycenę od ekipy shopera. KQS.store stwarza trochę wrażenie nie rozwijanego kodu. A jeśli by oceniać podejście twórców do strony głównej to jednak shoper jest nieporównywalny do KQS.store. Czy możecie się jeszcze wypowiedzieć mianowicie SEO w obu sklepach? Znalazłem stare opinie o KQS, że jest strasznie nie przyjazne choć to słowa bez potwierdzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

KQS niestety dalej nie jest przyjazne.

Szczerze mówiąc najbardziej przyjaznymi skryptami jeśli chodzi o SEO w moim mniemaniu jest Shoper i QuickCart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór sklepu padł na Shopera w licencji samodzielnej ze względu na największą przyjazność dla SEO. Trochę się boję co do potrzeby implementacji dodatkowych funkcji które przepadają po aktualizacji przez nadpisanie plików.

 

Co do kwestii hostingu. Wydaje mi się być dobrą ofertą - zenbox 5k za 150zł brutto/rok.

 

Domena pozostaje bez zmian (.pl z ovh).

 

Dodatkowo kombinuję jeszcze co do: pl.cloudflare.com

Edytowano przez NoSound (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×