Skocz do zawartości
pakrol

Domeny .eu Juz Za 2 Dni

Polecane posty

Za 2 dani rusza rejestracja .eu dla zwyklych smiertelników, na szcescie zostalo jeszcze kika fajnych domen do rejestracji. Mysiscie ze warto ?? czy domena eu przebije biz info net. org Kupujecie polskie slowa zakonczenoe .eu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to w koncu dziala?

Jezeli teraz rezerwuje i place 50zl to jaka mam pewnosc ze ja dostane? Czy inni nadal moga ja zglaszac?

I czy firma u ktorej ja rezerwuje pozniej musi sama szybko ja dla mnie zarejestrowac czy robi to jakis automat?

Bo jezeli nie uda mi sie jej dostac to dostaje zwrot kasy. Ale nie rozumiem na jakiej podstawie jest to "kto pierwszy ten lepszy" jezeli ja juz teraz to rezerwuje.

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. normalnie wolna amerykanka kto pierwszy ten lepszy - czytaj komu pierwszemu zaksieguja oplate na kontach registera EU.

2. wysla kase po 11-tej w piatek i to wszystko co moga zrobic.

3. Powinnli oddac kase na konto.

4. Jak nie rozumiesz zasady kto pierwszy ten lepszy - przeczytaj punkt 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. normalnie wolna amerykanka kto pierwszy ten lepszy - czytaj komu pierwszemu zaksieguja oplate na kontach registera EU.

2. wysla kase po 11-tej w piatek i to wszystko co moga zrobic.

3. Powinnli oddac kase na konto.

4. Jak nie rozumiesz zasady kto pierwszy ten lepszy - przeczytaj punkt 1.

 

1. Niezupełnie. Pierwszy dostanie ten rejestrator (dla swojego klienta), który pierwszy wyśle poprzez system EPP wniosek do euridu. Rejestratorzy w euridzie działają na zasadzie przedpłaty. To czy klient pierwszy wpłaci kasę czy nie to już inna bajka - niektórzy puszczają wnioski via EPP do euridu na podstawie tylko dowodu wpłaty.

 

2. nie kasę tylko wnioski; kasa już tam jest :>

 

3. różnie różni robią (jeśli chodzi o landrush) zwłaszcza obecnie gdzie opłaca się również obsługę, kwestię kolejki i np. część kasy nie jest zwracana. Po 7 kwietnia pewnie będzie już normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niezupełnie. Pierwszy dostanie ten rejestrator (dla swojego klienta), który pierwszy wyśle poprzez system EPP wniosek do euridu. "

 

To też nie do końca tak. Rejestratorzy nie mogą wysłać wszystkich wniosków na raz. Eurid przyjmuje po kilka zgłoszeń na min. od jednego rejestratora.

 

 

 

Co do zwrotu pieniędzy to już jest wewnętrzna polityka każdej z firm :)

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Niezupełnie. Pierwszy dostanie ten rejestrator (dla swojego klienta), który pierwszy wyśle poprzez system EPP wniosek do euridu. "

 

To też nie do końca tak. Rejestratorzy nie mogą wysłać wszystkich wniosków na raz. Eurid przyjmuje po kilka zgłoszeń na min. od jednego rejestratora.

Co do zwrotu pieniędzy to już jest wewnętrzna polityka każdej z firm :)

 

Pozdr.

 

Wysyłają po kolei, eurid rozłącza po wysłaniu każdego wniosku, max 5 prób połączeń/s, jedno połączenie dozwolone.

 

btw.

www.az.pl, na samej górze:

,,Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, iż faza publiczna rejestracji domen eu została przesunięta. Przewidywanym terminem jest dzień dzisiejszy w godzinach wieczornych, jednakże faza może przedłużyć się nawet do poniedziałku 10 kwietnia do godzinnych porannych. Złożenie wniosku wcześniej nie daje żadnych gwarancji rejestracji domeny, dlatego w trosce o naszych klientów Az.pl nie będzie uczestniczyło w fazie składania wniosków zanim faza publiczna nie zostanie otwarta. W momencie kiedy rozpocznie się możliwość zwykłej rejestracji na stronie otrzymają Państwo informację z widniejącym rozszerzeim .eu. W Panelu Partnerskim pojawi się napis ". EU LIVE" i wówczas poprzez wybranie "Rej. domen zagranicznych" w rozwijanej liście rozszerzeń jako pierwsza pojawi się domena .eu, którą będzie można zarejestrować w ten sam sposób jak np. domenę globalną typu .com Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w tej kwestii''

 

Nieźli są... przesuneli oficjalny land rush hehe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysyłają po kolei, eurid rozłącza po wysłaniu każdego wniosku, max 5 prób połączeń/s, jedno połączenie dozwolone.

 

btw.

www.az.pl, na samej górze:

,,Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, iż faza publiczna rejestracji domen eu została przesunięta. Przewidywanym terminem jest dzień dzisiejszy w godzinach wieczornych, jednakże faza może przedłużyć się nawet do poniedziałku 10 kwietnia do godzinnych porannych. Złożenie wniosku wcześniej nie daje żadnych gwarancji rejestracji domeny, dlatego w trosce o naszych klientów Az.pl nie będzie uczestniczyło w fazie składania wniosków zanim faza publiczna nie zostanie otwarta. W momencie kiedy rozpocznie się możliwość zwykłej rejestracji na stronie otrzymają Państwo informację z widniejącym rozszerzeim .eu. W Panelu Partnerskim pojawi się napis ". EU LIVE" i wówczas poprzez wybranie "Rej. domen zagranicznych" w rozwijanej liście rozszerzeń jako pierwsza pojawi się domena .eu, którą będzie można zarejestrować w ten sam sposób jak np. domenę globalną typu .com Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w tej kwestii''

 

Nieźli są... przesuneli oficjalny land rush hehe ;-)

 

 

To nie Eurid przesunął trzeci etap tylko firma Az.pl która rejestruje przez jeszcze inną firmę - sami nie są partnerem Euridu.

No cóż jeśli ktoś rejestrował przez Az może się pożegnać z najlepszymi domenami.....:)((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie Eurid przesunął trzeci etap tylko firma Az.pl która rejestruje przez jeszcze inną firmę - sami nie są partnerem Euridu.

No cóż jeśli ktoś rejestrował przez Az może się pożegnać z najlepszymi domenami.....:)((((

 

Dokladnie AZ dal dupy na calej linii i jeszcze klamia klientom, ze Land Rush zostal przesuniety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

A ja bym powiedział, że ' EURid ' po prostu nie wytrzymał obciążenia i "zrobili przerwe" ?

hmm wszystkie domeny *.eu na home.pl są zarejestrowane w tej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym powiedział, że ' EURid ' po prostu nie wytrzymał obciążenia i "zrobili przerwe" ?

Rejestracja w Euridzie sobie ładnie śmiga, wszyscy inni rejestrują :-)

 

hmm wszystkie domeny *.eu na home.pl są zarejestrowane w tej chwili :)

To w zasadzie wina faktu, że poza mechanizmem rejestracji w Euridzie wszystko inne leży i kwiczy (albo działa przez parę sekund) :)

 

slawek-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Az.pl twierdzi, ze to dla dobra klientów wyłączyli rejestracje eu!

Nie tewierdze, ze ta firma kiedykolwiek byla normalna, ale tym razem przeszli sami siebie rolujac wszystkich swoich klientow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge sie dowiedziec czy dostalem w koncu domene czy nie? Bo "rezerwowalem" w superhost.pl czyli zaplacilem za nia, ale w panelu uzytkownika nie ma nic zaznaczone.

Czy jest jakas strona na ktorej mozna sprawdzic kto w koncu otrzymal jakas domene? Czy caly system rejestracji zawiesili w koncu tak jak to pisze az.pl?

Czy jesli zarejestruja domene eu to wysylaja jakiegos maila potwierdzajacego?

 

Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie moge sie dowiedziec czy dostalem w koncu domene czy nie? Bo "rezerwowalem" w superhost.pl czyli zaplacilem za nia, ale w panelu uzytkownika nie ma nic zaznaczone.

Czy jest jakas strona na ktorej mozna sprawdzic kto w koncu otrzymal jakas domene? Czy caly system rejestracji zawiesili w koncu tak jak to pisze az.pl?

Czy jesli zarejestruja domene eu to wysylaja jakiegos maila potwierdzajacego?

 

Darek

 

www.whois.eu

domeny.agnat.pl/?action=nologged&subaction=whois&check=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdzilem. Zadnej z 5 zamowionych domen mi nie przyznano. Wszystkie zarejestrowane w anglii i holandii.

Czy komuś udalo sie zarejestrowac domene przez wczesniejsze zamowienie? Czy poprostu wszystkie polskie firmy sprzedajace domeny sa takie powolne i nie udalo im sie zdobyc zadnej domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. Sprawdzilem. Zadnej z 5 zamowionych domen mi nie przyznano. Wszystkie zarejestrowane w anglii i holandii.

Czy komuś udalo sie zarejestrowac domene przez wczesniejsze zamowienie? Czy poprostu wszystkie polskie firmy sprzedajace domeny sa takie powolne i nie udalo im sie zdobyc zadnej domeny?

 

 

No cóż albo miałeś wielkiego pecha albo trzeba było wybrać inną firmę do rejestracji domen eu.Wielu firmom się udało takie domeny porejestrować korzystając z wcześniejszej prerejestracji :)

 

Czasami niska cena nie idzie w parze z dobrą jakością :)

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na 6 domen eu udało mi się zdobyc 2, i to najgorsze. :-(

Domeny były opłacone już tydzień wcześniej w jednej z najlepszych firm w Polsce.

Wydaje mi się że Polskie firmy były jadnak za wolne. Żałuje że nie skorzystałem z jakiejś zagranicznej firmy,ala jak to się mówi "Mądry Polak po szkodzie" hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że Polskie firmy były jadnak za wolne. Żałuje że nie skorzystałem z jakiejś zagranicznej firmy,ala jak to się mówi "Mądry Polak po szkodzie" hahahaha

 

Szybkość miała tu nie dokońca tak wielkie znaczenie. Liczyła się bardziej ilość domen w kolejce danego rejestratora... do wyboru miałbyś np. pozycję nr 15tyś w zagranicznej firmie lub 500 w polskiej.

 

Ewentualnym przyspieszeniem mogło być złożenie wniosku u zagranicznej firmy, która porejestrowała w euridzie masę swoich klonów (podległych firm) - ci mogli teoretycznie słać np. 500 domen/s, a nie 5/s jak to ma pojedyńcza firma (choć pewnie i tam kolejki były gigantyczne).

 

Eurid jednak nie przyjmował od pojedyńczego rejestratora więcej niż ok 1 domenę na 1-2 sekundy (bo więcej nie wydalał).

 

Co sprytniejsi składali wnioski w kilku firmach na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te całe domeny .eu to jedna, wielka lipa.. wszystko przebiega według Unioeuropejskiej shizy: kupę biurokracji, zamieszania.. jednak co Amerykanie, to Amerykanie.. na swoich com/net/orgach zrobili fortunę.. sprawnie, bez problemów... osobiście mi się nie podoba ten cały cyrk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×