Skocz do zawartości
konar

premium.pl podnosi dwukrotnie opłatę za przechwycenie domeny

Polecane posty

W przypadku takiej osoby jak ja (mam tam tylko 2 domeny).

 

"Z dniem dzisiejszym zmianie ulegają ceny przechwytywania domen w naszym serwisie. Od teraz, będą one uzależnione od liczby utrzymywanych w premium.pl domen. Detaliczna cena przechwytywania wyniesie 99 zł netto, osoby utrzymujące 20 lub więcej domen zapłacą 69 zł netto, zaś dla użytkowników z 50+ domenami w premium.pl, cena pozostanie bez zmian, na poziomie 49 zł netto. Jeśli więc posiadasz mniej niż 50 domen, zachęcamy do rejestracji lub transferu kolejnych i korzystania z najniższej ceny!"

 

Ja podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam ok. 300 domen, w tym 200 w premium, tak więc specjalnie nie dotknie mnie ta zmiana. Mimo wszystko kontrowersyjna wydaje się sprawa z przechwytywaniem light, które pojawiło się jako dodatkowy feature. Gwoli ścisłości - sprawa polega na tym, że można dodać domenę do przechwycenia za 25 PLN, przy czym może to zrobić tylko jedna osoba. Jeżeli na adres znajdzie się drugi chętny, musi zgłosić przechwycenie w trybie standardowym.

Pojawia się więc sytuacja - domainer hurtowo przechwytujący adresy chce przechwycić domenę za 25 PLN - wiadomo, im taniej, tym lepiej. Udaje mu się ją dodać do listy, bo jest pierwszy. Naraz pojawia się nowicjusz, którego domeny można policzyć na palcach jednej ręki i dodaje domenę do zwykłego przechwycenia. Adres trafia na aukcję zamkniętą z ceną startową 99 PLN, a nie 49 - jak wcześniej... ;/ Do tego dojdzie kilka podbić i opłacalność rejestracji domeny o potencjalnej wartości kilkuset PLN zaczyna staje pod znakiem zapytania, bo inwestycja jest znacznie większa, a i potencjalny zysk (do tego niepewny) za mały.

 

Sugeruję zapoznać się z wątkiem - http://di.pl/topic/95834-przechwytywanie-light-w-premiumpl/

 

Dla kontrastu - AM przedłużył promocję na przechwycenia do końca września (45 PLN).

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kontrastu - AM przedłużył promocję na przechwycenia do końca września (45 PLN).

 

Nieco abstrachując od tematu, czy jesteś w stanie powiedzieć mi jak wygląda proces przechwycenia domeny d premium.pl, jeśli to właśnie oni przechwycili wygasającą domenę a nie widać jej u nich na liście "spadniętych" ?

Czy gdybym zlecił AM łyknięcie tej domeny, jest na to realna szansa, czy gotować się raczej na obecny rozbój cenowy w premium.pl i nie kombinwać pod górkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×