Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lou.

Malutkie pytanko.

Polecane posty

Serwus !

Mam do was małe pytanie. Chce sobie kupić serwer z gammy kimsufi. Interesuje mnie opcja ks 4g lecz jest tu mały dylemat. Serwer będzie typowo do zabawy/dalszej nauki ew. dla jakiejś małej usługi głosowej. Chodzi mi o to czy lepiej wybrać ks 4g czy może 2x ks 2g a nawet 3 sztuki. W cenie się mieszczę więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym to wiem. Jeżeli nie wnosisz nic mądrego do tematu to proszę nie pisać głupot. Ślepy nie jestem, zapytałem które rozwiązanie jest lepsze, a nie kiedy będą serwery.

Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo jeśli Ci zależy na "już" to wykupienie KS 4G i przedłużanie do czasu "dobrania się" do jednego KS 2G. Akurat w ten czas możesz potestować wszystko co chcesz, a nowego dedyka potraktować jako wyzwanie.

 

Nie ma żadnego sensu kupowanie 3 kimsyfów, tym bardziej do nauki. Pewnie, jak chcesz nie ma problemu. Można pojechać 4G => 2x 2G, ale to już bardziej dla własnej satysfakcji bo ja tutaj pozytywów nie widzę.

 

Poza tym backup jest potrzeby jak będziesz hostował coś ultra ważnego, do zabawy i małych projektów wystarczy zwyczajny copy-paste co jakiś czas na komputer. No chyba, że jak wyżej rybka Ci czy będziesz płacił 15 zł czy 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Wszystko zależy od potrzeb np. możesz potrzebować więcej RAMu więc wtedy lepszy wybór droższa opcja.

Jeżeli to podstawowa nauka nawet 2G jest idealny, a jakieś ważniejsze projekty to lepiej na podwójnej

2G ze względu bezpieczeństwa. Choć to Kimsufi ale mała jest szansa że padną dyski w obu maszynach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, tam podobno sa nowe dyski... Przeciez jak bedzie uzywal tego tylko do nauki to nie bedzie jezdzil po dysku jak szalony. Trzeba miec pecha zeby hdd padl "od tak". W domach ludzie trzymaja dane na zwyklych dyskach bez backupow i macierzy i jakos zyja. Ja mam swoj 160gb dysk jeszcze na pata, ktory przelatal chyba 15tys godzin i nie narzeka. Nie wierze, ze przy nauce i zabawie uda mu sie zajezdzic dysk zanim nie zrezygnuje z tego kimsufi.... chyba ze bedzie sie bawil w minecrafty albo inne bez przerwy meczace dysk wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×