Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
octopus

[Opinie] Hoste.pl

Polecane posty

Tutaj wystawiamy opinie o firmie Hoste.pl.

 

 

Skorzystałem z ich oferty hostingu testowego wraz z darmowym przeniesieniem i poziom ich usług mnie miło zaskoczył. Pomimo, że korzystają z własnego panelu to przeniesienie z DA poszło bez żadnego błędu i wszystkie bazy i ich korelacje zostały zmienione automatycznie. Tylko subdomeny dodałem ręcznie, choć dostałem zapytanie o pomoc w ich ustawieniu. Jeszcze wcześniej nie zdarzyło mi się, aby przeniesienie hosta nie było obarczone jakimiś błędami także za to należą się gratki dla Hoste. Poza tym działa prawidłowo - czyli szybko i sprawnie, support też odpowiada bez zwłoki. Z wad to chyba mógłby być odrobinę tańszy SERWER POWER(niestety brakuje jeszcze jednej oferty między PLUS, a POWER). Jednak jak kto wie, gdzie mają Data Center to cena wydaje się całkowicie niewygórowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety opinia była wygórowana - o ile przeniesienie hostingu na hoste obyło się bez problemu, to jego zmiana należy już do wyższej szkoły jazdy. Hoste.pl nie udostępnia żadnej kopii zapasowej dla klienta - jej wykonanie to opcja dodatkowo płatna.. tak, więc będąc już klientem hoste jesteśmy skazani na łaskę lub niełaskę w dostępie do naszej kopii bezpieczeństwa.

Edytowano przez octopus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciez kopie zapasowa mozesz zrobic sobie sam .. ftp, phpmyadmin itd czekaja :). swoja droga, taki zadowolony byles i rok po rezygnujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety opinia była wygórowana - o ile przeniesienie hostingu na hoste obyło się bez problemu, to jego zmiana należy już do wyższej szkoły jazdy. Hoste.pl nie udostępnia żadnej kopii zapasowej dla klienta - jej wykonanie to opcja dodatkowo płatna.. tak, więc będąc już klientem hoste jesteśmy skazani na łaskę lub niełaskę w dostępie do naszej kopii bezpieczeństwa.

Większość firm nie udostępnia kopii zapasowych, wiec nie rozumiem zdziwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi oczekuje że płacąc 50 złotych na rok dostanie obsługę jak dla dedyków, za które trzeba zapłacić minimum 2 tys./rok. Prawda jest taka że wiele firm i tak bardzo pomaga przy konfiguracji czy też administracji maszyn, nie biorąc za to żadnych pieniędzy. Ale i tak zawsze znajdzie się taki któremu i tak będzie mało i zacznie jeździć po firmie jak po łysej kobyle.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że kopia zapasowa przechowywana na własnym dysku jest luksusem. cPanel i DirectAdmin posiadają takie opcje wbudowane. Nigdzie nie pisałem, że host kosztował 50zł, a rezygnuję bo jest drogi na dłuższą metę i limity procesora wyżyłowane(200zł za IPB przy 200 odwiedzinach dziennie - procesor ponad limit).

 

"Większość firm nie udostępnia kopii zapasowych" - właśnie jest to pierwsza, która odmówiła, a znam co najmniej 30.

Edytowano przez octopus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znasz już te 30 firm to dlaczego za każdym razem musiałeś je zmieniać? Bo jakoś to musiałeś sprawdzić. Skoro masz jakieś pewne firmy to nie rozumiem ciągłego zmieniania dostawcy usług.

Współczuję takiego klienta - chyba jesteś zbyt leniwy a później narzekasz skoro nawet nie chce Ci się zrobić samemu kopii.

To, że firma ma napisane "codzienny backup" to nie znaczy, że na każde zawołanie klienta będzie udostępniała kopie. Robi to jedynie dla siebie w razie awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musiałem zmieniać korzystam aktywnie z kilkunastu z nich :)

Dziwię się waszemu oporowi, host przecież korzysta z cPanel/DA z własną nakładką, która jest notabene okrojona do granic możliwości i tu jest problem. Nie wierzę, że bezgranicznie ufacie hostowi i wszystkie dane przechowujecie bez osobistej kopii zapasowej.

 

ps. gdzie moderatorzy?

Edytowano przez octopus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musiałem zmieniać korzystam aktywnie z kilkunastu z nich :)

Dziwię się waszemu oporowi, host przecież korzysta z cPanel/DA z własną nakładką, która jest notabene okrojona do granic możliwości i tu jest problem. Nie wierzę, że bezgranicznie ufacie hostowi i wszystkie dane przechowujecie bez osobistej kopii zapasowej.

 

ps. gdzie moderatorzy?

 

Jak się korzysta z hostingu współdzielonego gdzie nie ma możliwości robienia własnej kopii to robi ją się za pomocą własnych skryptów, phpadmin, etc, a nie szuka dziury w całym.

 

Chcesz robić kopie za pomocą DA czy też cPanela to zmień shared na VPS-a i problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Robson, skoro inne hostingi posiadają taką opcję, a Hoste nie to chyba warto o tym napisać. Uszanuj innych zdanie, a nie biadol o VPS-ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musiałem zmieniać korzystam aktywnie z kilkunastu z nich :)

Dziwię się waszemu oporowi, host przecież korzysta z cPanel/DA z własną nakładką, która jest notabene okrojona do granic możliwości i tu jest problem. Nie wierzę, że bezgranicznie ufacie hostowi i wszystkie dane przechowujecie bez osobistej kopii zapasowej.

 

ps. gdzie moderatorzy?

Kopie zapasowe po stronie panelu są zazwyczaj blokowane ze względu na obciążenie które generują, jeśli posiadasz kilka set klientów na serwerze, i każdy z nich robiłby kopie zapasową w godzinie szczytu to administrator miałby probemy z obciążeniem serwera, aby tego uniknąć większość firm blokuje kopie zapasowe, są firmy takie jak biznes-host które udostępniają możliwość stworzenia kopi zapasowej via panel, ale tylko po 12 w nocy lub po 1 rano (coś w tym stylu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Robson, skoro inne hostingi posiadają taką opcję, a Hoste nie to chyba warto o tym napisać. Uszanuj innych zdanie, a nie biadol o VPS-ach.

 

Jak na razie to ty biadolisz że Hoste nie ma możliwości tworzenia kopii zapasowych i uważasz że skoro inne firmy oferują to oni też muszą. Za grosz nie rozumiesz że skoro firma tak zdecydowała to był ku temu powód.

 

To firma ustala zasady na jakich sprzedaje swoje usługi i jak Ci te zasady pasują to wykupujesz usługę, a jak Ci nie pasują to szukasz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze rozumiem jaki był powód, dwa dni i wciąż nie mogę skopiować własnych plików na dysk, do tego błędy w postaci pustych plików. Powód jest taki, aby uzależnić usługę od firmy, skomplikować ją tak, aby czasem nie przyszło nam na myśl, że można zmienić hostingodawcę i to w kilku prostych krokach.

@Robson proszę nie wypowiadaj się, jak nie masz bladego pojęcia jak to wygląda w innych, cywilizowanych firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Robson proszę nie wypowiadaj się, jak nie masz bladego pojęcia jak to wygląda w innych, cywilizowanych firmach.

 

Znafco za 5 groszy od ponad 8 lat siedzę w tym interesie i z nie jednego talerza jadłem, wiem jak wygląda polityka większości polskich firm i kilku zachodnich. Ty za to z każdym postem pokazujesz że nie masz bladego pojęcia jak sobie poradzić kiedy firma nie udostępnia kopi zapasowych. Jak tak bardzo chcesz zmienić firmę to po prostu zapłać za wykonanie tej kopii i przestań wypłakiwać się na forum.

 

Cytując poprzednią odpowiedź zakończę swój udział w tej bezsensownej polemice:

 

Współczuję takiego klienta - chyba jesteś zbyt leniwy a później narzekasz skoro nawet nie chce Ci się zrobić samemu kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat dotyczy Hoste.pl, chcielibyśmy się wypowiedzieć. Nie po to, by wywołać burzę ani dalszą dyskusję, ale aby przedstawić fakty i wyjaśnić kwestię backupu.

Hoste.pl wykonuje backup wszystkich kont naszych klientów codziennie w godzinach nocnych.
Backup jest przechowywany 3 dni.
Każdy klient może poprosić o przywrócenie z backupu danych z tego okresu.
Backup jest bezpłatny w ramach posiadanej usługi.
W przypadku gdy klient potrzebuje aktualną kopię zawartości swojego konta, jest informowany o możliwości wykonania jej we własnym zakresie (FTP/phpmyadmin/phppgadmin) lub skorzystania z naszej płatnej niestandardowej pomocy w tej kwestii.

Powyższy zasady działają od początku istnienia firmy Hoste.pl (od 2007 roku).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×