Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
octopus

Jaki czas odpowiedzi serwera(response time) jest okey?

Polecane posty

Jaki czas odpowiedzi serwera jest w porządku waszym zdaniem(bez wpływu na SEO etc.). Czy można to sprawdzić przed zakupem hostingu?

 

Przedłużyłem ostatnio host w Aboo i mi spłatali takiego figla, że response wzrósł do 2 sekund. Czy waszym zdaniem to wyklucza hosting do profesjonalnych zastosowań(nie mówie o stronach hobbistycznych).

 

Screen z GA:

post-17545-0-69145300-1377875686_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie wiem jak z seo, aczkolwiek czas jest dość długi, bo nie powinien przekraczać 1 sekundy, tym bardziej jeżeli serwer jest w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To nie wielka różnica, czas odpowiedzi powinien być niższy, jednak trzeba też spojrzeć jaka to usługa i ile za nią płacimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie czy to czas odpowiedzi serwra na icmp czy na załadowanie się skryptu strony ? bo jak to drugie to przyczyn może być wiele i nie koniecznie sam hoster jest winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Duży wzrost tej liczby odnotowałem po informacji o "upgrade" serwera u tej firmy. Niestety Aboo milczy, więc zdecydowałem się przenieść host na Zenbox.pl - pierwsze wrażenia opiszę dopiero w piątek, bo w czwartek dopiero mam ustalone przenosiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na Zenbox.pl i jestem już po testach, więc mogę powiedzieć że przyrost wydajności jest widoczny:

 

post-17545-0-72893400-1379519751_thumb.png

 

Wcześniej miałem 50 i 60.

 

Czas odpowiedzi serwera:

 

post-17545-0-31706100-1379519901_thumb.png

 

Szybkość wczytywania strony spadł o 5 sekund i wynosi teraz nieco ponad 3 sekundy. Host całkiem ciekawy i godny polecenia.

 

 

Edytowano przez octopus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy Analytics nie pokazywało wiarygodnie czasu odpowiedzi.

 

Na wykresach było nawet np. 9 sekund, a przy mierzeniu własnoręcznie z różnych lokacji czas zawsze był poniżej 500ms.

 

Także nie wiem czy jest sens ufać ich liczbom... może ktoś ma inne doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Sprawdzałem ostatnio czas dla kilku różnych stron rozmieszczonych w różnych data center i czas był idealny.

Może jednak ta strona niekiedy przymula ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje o zbyt dużym czasie odpowiedzi dostałem od Google Adsense, nie połączonym z Analytics. Także wcześniej nie sugerowałem się tymi danymi z Analyticsa. Ten czas jest uśredniany wydaje mi się, bo np. nie mamy możliwości przeglądu czasu odpowiedzi według godzin tylko dni, więc jednemu serwer może odpowiadać w mniej niż sekundę, a w nocy np. w 3 sekundy i mamy średnią 1.5.

Edytowano przez octopus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×