Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

od kilku lat jestem klientem hostmonster.com z opcją PRO Hosting czyli:

  • High performance shared server
  • More CPU, memory, and resources
  • Free Domain Privacy
  • 1 IP
  • 1 SSL Certificate
  • Site Backup & Restore
  • 10 Postini email

Opłata roczna to 240$. Jak do tej pory nie mam zastrzeżeń do działania. Posiadam podpiętych około 15 domen, kilka stronek na Wordpressie i ze 2 sklepy Prestashop. Całość chodzi dosyć przywoicie, klienci nie narzekają na prędkość, uptime przyzwoity, helpdesk odpowiada błyskawicznie zważając na duże różnice czasowe.

 

Kończy mi się jednak abonament i czas na przedłużenie. Pomyślałem o VPSie. Akurat obecny dostawca poszerzył ofertę i za 569$/rok (VPS Enhanced) oferuje:

  • 2 CPUs
  • 4GB RAM
  • 2TB Bandwidth
  • 60GB Storage
  • cPanel/WHM
  • 1 Free Domain
  • 2 IPs
  • CentOS 6.4 (64-bit) OS

 

Jak wspomniałem na serwerze obecnie jest z 15 domen (około 20GB danych), kilkanaście skrzynek pocztowych (~8GB). Koniecznie chciałbym do zarządzania Cpanel, bo przez te kilka lat się mocno do niego przyzwyczaiłem, 30-40GB miejsca na dysku i jakiś łatwo zarządzany backup z możliwością szybkiego przywrócenia. Transfer ~500GB-1TB. Dochodzi jeszcze migracja danych. Rocznie chciałbym zmieścić się w okolicach 1200zł netto.

 

Teraz zastanawiam się czy to dobra oferta i czy rzeczywiście przyspieszy działanie zważając, że serwery są za oceanem? Może ktoś coś poleci, stabilnego i szybkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zastanawiam się czy to dobra oferta i czy rzeczywiście przyspieszy działanie zważając, że serwery są za oceanem?

To czy te serwery będą dobrze działały zależy od wielu czynników, przede wszystkim czy serwer matka nie jest przeciążona. Druga sprawa, serwery w USA troszkę opóźnią ładowanie stron (dla polskiego odbiorcy), nieznacznie, nie będzie to w zasadzie nawet zauważalne dla zwykłego kowalskiego, jednak jeśli masz klientów z Polski, warto wziąć serwer w polskiej lokalizacji.

 

Zobacz naszą ofertę hostingu dedykowanego: http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vps_pro

Serwery są na Directadmin, nie ma jednak problemu z zakupieniem licencji cPanel i łatwą migracją od aktualnego usługodawcy.

 

 

W pakiecie otrzymujesz domenę gratis (nawet przy miesięcznej opłacie).

 

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy te serwery będą dobrze działały zależy od wielu czynników, przede wszystkim czy serwer matka nie jest przeciążona. Druga sprawa, serwery w USA troszkę opóźnią ładowanie stron (dla polskiego odbiorcy), nieznacznie, nie będzie to w zasadzie nawet zauważalne dla zwykłego kowalskiego, jednak jeśli masz klientów z Polski, warto wziąć serwer w polskiej lokalizacji.

 

Zobacz naszą ofertę hostingu dedykowanego: http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vps_pro

Serwery są na Directadmin, nie ma jednak problemu z zakupieniem licencji cPanel i łatwą migracją od aktualnego usługodawcy.

 

 

W pakiecie otrzymujesz domenę gratis (nawet przy miesięcznej opłacie).

 

 

W tym przypadku dedykowany (VPS50PRO Domena Gratis! 2 m-ce Gratis!) 1200zł netto + cpanel (1699zł )sporo wykracza ponad założony budżet.

 

 

Z jakich krajów pochodzi Twoja główna część użytkowników?

Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że to nie jest reseller. Tu masz osobne środowisko, dedykowane IP.

Ceny są trochę wyższe niż w USA.

 

500 dol. To ponad 1500 złotych w przeliczeniu , wiec nie jest to aż tak duża różnica w cenie.

Cena będzie troszkę inna, może być niższa po odjeciu licencji DA, jeśli sam zakupisz licencję cPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że to nie jest reseller. Tu masz osobne środowisko, dedykowane IP.

Ceny są trochę wyższe niż w USA.

 

500 dol. To ponad 1500 złotych w przeliczeniu , wiec nie jest to aż tak duża różnica w cenie.

Cena będzie troszkę inna, może być niższa po odjeciu licencji DA, jeśli sam zakupisz licencję cPanel.

 

Ok budżet można zwiększyć do 1500zł netto. Natomiast nie urządza mnie kupowanie/odejmowanie licencji. Jeżeli coś to całość chciałbym w jednej paczce, bez kombinowania i bawienia się.

 

Czyli ogólnie mam rozumieć, że oferta na VPSa w hostmonster.com nie jest taka zła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16G wyprzedane, 24G to stanowczo za dużo jak dla mnie. Myślałem na 4G z Cpanelem wychodzi 1700zł netto.

Czy taki serwer sprosta wymaganiom (4 sklepy, 10 stron na WP, poczta i mały FTP)?

Widzę, że trudno znaleźć coś co spełniałoby moje oczekiwania w tej cenie. Jak widzę sporo kasy jest za Cpanel, ale jakoś trudno mi jest się odnaleźć w DA, choć myślę, że człowiek szybko by się dostosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kimsufi - 1 dysk...

miej to na uwadze, jak padnie to jezeli nie bedziesz mial backupów to pozamiatane :(

Oj to odpada...

Wygląda na to, że chyba zostanę na hostmonster.com i wykupię VPSa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ofert była by masa gdybyś sam zadbał o licencje (cpanel).
Tak to kicha ;-(

 

#Edit
SuperHost.pl
Oni mają w ofercie serwery VPS w dodatkach widnieje cpanel:

Licencja bez polskiej wersji językowej 49 zł +VAT /m-c 139 zł +VAT /m-c Licencja z polską wersją językową 59 zł +VAT /m-c

153 zł +VAT /m-c

Źródło: http://superhost.pl/dodatki/panele-hostingowe/

Edytowano przez miguslaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@1shot2killz luknij PW, dałem tam jedną z ofert firm polskich. Może cię zaciekawi ponieważ w całości mieści się w Twoim budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

180 usd rocznie około to koszt samej licencji Cpanela przeznaczona na serwery VPS. Do tego dolicz cenę serwera VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ewentualnie Kimsyf + Backupftp.pl i robić regularnie i cyklicznie kopie zapasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór padnie chyba na hitme.net.pl VPS OpenVZ 1024 + Cpanel = ~1400zł brutto. Jeśli chodzi o parametry wygląda obiecująco, a jak wyjdzie się okaże.

Zapraszam do nas: http://angrybytes.pl

 

Za 140zł netto /mies. lub za 1540zł rocznie możemy zaoferować Ci sporo mocniejszego VPSa.

 

-2 rdzenie

-2 GB RAM

-60GB HDD

-20GB SSD

-codzieenny backup w cenie

-Cpanel w cenie

-Xen a nie OpenVZ jak w Hitme.pl

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wykupiłem na pół roku OPEN1024 + Cpanel w hitme.net.pl. Na razie od piątku wieczór czekam na zainstalowanie Cpanela. Zobaczymy do kiedy zejdzie.

 

PS.

Wg oferty powinienem mieć: 3GB/HDD 100GB/1,5TB transferu, ale panel pokazuje tak:

TKIBpvI.jpg

Chyba być tak nie powinno?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po przenosinach. Problemów trochę było z poprzednim hostingiem, który utrudniał proces migracji. Całość bezpłatnie wykonali mi chłopaki z hitme. Serwer śmiga jak szalony. Support okazał się bardzo aktywny i pomocny.

Reasumując. Jestem na chwilę obecną bardzo zadowolony z jakości usług. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×