Skocz do zawartości
bermut

Domena regionalna czy domena na darmowym hostingu?

Polecane posty

Co Google bardziej by lubiło? Słyszałem, że regionalne teraz trudniej się pozycjonuje, więc lepiej zainwestować te pare złotych czy korzystać z takiej, jaką nadaje darmowy hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji jak to jest z tymi regionalnymi mam domenę regionalną już 7lat i nigdy nie była pozycjonowana, cięzko będzie ją wybić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro subdomeny (np. *.cba.pl) dobrze pozycjonują się, to domeny regionalne również. mFilmy - jak to jest poważna strona, to nawet warto zainwestować podwójną parę złotych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji jak to jest z tymi regionalnymi mam domenę regionalną już 7lat i nigdy nie była pozycjonowana, cięzko będzie ją wybić ?

 

Zależy na jaką frazę w regionie chcesz się wbić i jaka jest konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Google bardziej by lubiło? Słyszałem, że regionalne teraz trudniej się pozycjonuje, więc lepiej zainwestować te pare złotych czy korzystać z takiej, jaką nadaje darmowy hosting?

Dla firmy głównie najlepiej, zależy od tematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regionalna ma sens, jeśli strona ma tematykę związaną z regionem. Ale i wtedy brałbym raczej peelkę. W ogóle, bierz domenę dla kraju, w którego rynek celujesz, albo taką, dla której da się to ustawić dowolnie w Google Webmasterze.

 

Darmowej domeny bym unikał, bo ona jest powiązana z dostawcą. Jak będziesz się chciał gdzieś przenieść, a będziesz, to musisz zaczynać od nowa. A tak kopiujesz dane, zmieniasz wpisy DNS i po godzinie jesteś na nowym hostingu.

 

EDYCJA: Oj, dopiero zauważyłem, że Orden uprawia archeologię.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowy adres nigdy nie będzie Twój. Wypromujesz sobie serwis, włożysz mnóstwo pracy, a tymczasem darmowy hosting może paść z dnia na dzień. Na pierwsze zabawy z prowadzeniem serwisów darmówka jest dobra, ale jeśli myślisz poważnie o zarabianiu na stronkach to radzę płatne konta i płatne domeny. W tej branży wciąż jest tanio.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle korzystanie z darmowego hostingu jest dość ryzykowne, jeśli już miałaby jakimś cudem paść decyzja na darmowy hosting, to już zdecydowanie w zestawie z najtańszą domeną regionalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym wy tu w ogóle mówicie. Przecież nikt wam nawet nie da dostępu do DNSów na darmowym hostingu. Zabawka dla gimbazy, a nie webmastera. Oczywiście, że płatna domena, byle jaka, ale płatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja mam domenę .pl na darmowym hostingu

 

Chwalisz się czy żalisz? Bo innego sensu nie widzę w odgrzewaniu starego tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×