Skocz do zawartości
NetJaro

Kilka Pytań..

Polecane posty

Witajcie :)

 

Jestem początkujący w tym temacie więc licze na Waszą pomoc :)

 

Mam kilka prostych pytań, które ułatwią mi wybór VPS'a/VDS'a i pomogą wprowadzić w "ten temat".

 

1. Co to jest VDS? (VPS - Virtual Private Server; VDS - Virtual Dedicated Server) Czym się różni od VPS'a?

 

2. Co sądzicie o ofercie firmy KeyWeb.de?

 

3. W ofercie firmy KeyWeb.de jest możliwość zakupu albo VRS'a albo RootDS'a. Co to jest VRS i RootDS? Czym się one różnią od siebie?

 

4. Czy na VPS'ie i VDS'ie mogę dokonywać instalacji każdego programu, aktualizacji Apache itd?

 

 

Pozdrawiam,

Marcin Jarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. to samo pod dwiema różnymi nazwami.

2. oferta typowa ;-) - nie lubie osobiście "niemieckiego" supportu w tanich serwerowniach z którymi zdarzyło mi się zetknąc.

3. Root DS to usługa z gwarantowanymi parametrami - takimi na które możesz liczyć podczas używania Twojego VPSa. VRS zdaje się nie mieć żadnej gwarancji, więc jeśli RAM będzie zapełniony w 200% a SWAP w 500% to będzie i tak "w normie" ;-).

4. 99% tak. Cześć po prostu ew. nie będzie działać bez jakiś workaroundów, ale nie jest to żadne typowe oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w VRS nie mam gwarancji, że mój VPS użyje tyle, co mi daje RootDS? Np. RootDS daje mi 2000MHz, a w VRS VPS może dać np. max 1000MHz?

I jak może być RAM zapełniony w 200%? Nie rozumiem. Jak mam 1024MB ramu (1GB), to jak może być zużycie RAMu 200% (2GB)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej.

 

Provider stawia sobie maszynę pt. 2 x Intel Xeon 2,8, 2 GB RAM, Virtuozzo i teraz:

 

- w przypadku usługi VRS pakuje na taki serwer 100 użytkowników z których każdy jeśli będzie chciał może sobie zająć te 2 GB pamięci, bo nie ma żadnych limitów, a Virtuozzo jest wybitnie głupawym softem co kończy się tym, że każdy user ma usługę dzialającą wolno, jeśli w ogóle, a serwer jest bardzo smutny bo przeciążony.

 

- w przypadku usługi RootDS, odpowiednio droższej wsadza na taki serwer 10 osób z gwarancjami 256 MB RAM i 400 MHz procka i tak ustawia limity, że balansuje odpowiednio obciążenie.

 

* 200% RAMu to było żartobliwie, ale niestety prawdziwie jeśli chodzi o dużą cześć usług VPS, gdzie swapu jest wolne 5 MB..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to oczywiscie tak nie dziala ale pogladowo mozna napisac: inny vps wykorzystuje swimi procesami cala pamiec 1024 fizyczna a Ty jedziesz ze swoimi procesami na swapie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inaczej.

 

Provider stawia sobie maszynę pt. 2 x Intel Xeon 2,8, 2 GB RAM, Virtuozzo i teraz:

 

- w przypadku usługi VRS pakuje na taki serwer 100 użytkowników z których każdy jeśli będzie chciał może sobie zająć te 2 GB pamięci, bo nie ma żadnych limitów, a Virtuozzo jest wybitnie głupawym softem co kończy się tym, że każdy user ma usługę dzialającą wolno, jeśli w ogóle, a serwer jest bardzo smutny bo przeciążony.

 

- w przypadku usługi RootDS, odpowiednio droższej wsadza na taki serwer 10 osób z gwarancjami 256 MB RAM i 400 MHz procka i tak ustawia limity, że balansuje odpowiednio obciążenie.

 

* 200% RAMu to było żartobliwie, ale niestety prawdziwie jeśli chodzi o dużą cześć usług VPS, gdzie swapu jest wolne 5 MB..

Rozumiem. A o co chodzi z tym Virtuozzo? Mam darmowego VPS'a na WebPeroni i tam jest "Virtuozzo" i wydaje się przyjaznym oprogramowaniem (jak cały Plesk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjazny to on może jest, ale do czegoś więcej niż zabawy w VPS się nie nadaje - jeśli potrzebujesz stabilnego VPSa na jakiś poważniejszy projekt rozejrzyj się raczej za czymś w rodzaju www.unixshell.com (na dobry początek kilkadziesiąt images dystrybucji do wyboru i natychmiastowej instalacji na VPSie + rzeczywiste gwarancje parametrów..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Virtuozzo jest panelem dla VPS'a - dobrze rozumiem? Myślałem, że "pojedziesz" linkami do innych programów dla VPS'a :)

 

Ale dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Virtuzzo to nie tyle panel, co soft, który pozwala na uruchomienie wielu maszyn na jednej.

 

Inne rozwiązania to np. Xen czy UML, ale tam właśnie brakuje raczej takich "pięknych przyjaznych paneli" z pudełka jakie ma Virutozzo ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie co do oferty KeyWeb.de: Co to znaczy

 

* monatliche Kosten zuzüglich einmaliger Setupgebühr in Höhe von 4,90 €. Alle Preisangaben verstehen sich inkl. 16% Mwst .
I za co jest opłata ta:
Einrichtung einmalig: 4,90 €*
?

 

Może zna ktoś niemiecki i poratuje :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszę upewnij się, że firma Keyweb.de przestała z ludzi robić durniów nim u nich

cokolwiek zamówisz - kiedyś jedynym słowem jakim mogłem określić poziom

współpracy z nimi było "farsa".

A wracając do meritum, to napis mówi o 4,9 Euro opłaty instalacyjnej oraz o

tym iż ceny zawierają podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i przestrogę. W związku z tym mam pytanie - czy ktoś ma [miał przez pewnien okres czasu, jednak nie jest to "miałem rok temu" tylko jakiś miesiąc.. pół roku :)] konto/serwer wykupiony na KeyWeb.de? Jeżeli tak, to proszę o opinię.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×