Skocz do zawartości
Waleq

Netshoot.pl wystawione na sprzedaż

Polecane posty

Jedna z większych marek świadczących usługi serwerów gier została wystawiona na sprzedaż.

Link do aukcji na allegro: http://allegro.pl/serwis-netshoot-pl-hosting-gier-multiplayer-i3465966863.html

 

Netshoot, było znane z tego, że przejmowało kolejne mniejsze firmy jedną za drugą, więc dlaczego zdecydowali się "zakończyć" świadczenie usług serwerów gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

więc dlaczego zdecydowali się "zakończyć" świadczenie usług serwerów gier?

 

"zostaje od 1k zł (...) miesięcznie zysku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co tu przeżywać? Od kilku lat spada grywalność w CS, Q3 itp gry wiec spada również ilość osób kupujących serwery...

Ludzie graja w LoL'a, WoT'a i inne gierki które wyparły już CSa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejny byznes Pana Sznajdrowicza przejdzie w czyjeś ręce :(

A takie złote góry obiecywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana strona Netshoot nie działa. Oczywiście żadnych informacji nigdzie nie ma, trochę sie niepokoję bo widzę że serwery gier działają, a moja strona www hostowana u nich nie działa, ma ktoś może jakieś info na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana strona Netshoot nie działa. Oczywiście żadnych informacji nigdzie nie ma, trochę sie niepokoję bo widzę że serwery gier działają, a moja strona www hostowana u nich nie działa, ma ktoś może jakieś info na ten temat?

 

Jak zawsze mają problemy, takiego syfu bym nie kupił :)

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On to jest chyba pośmiewiskiem całego internetu. GHT, WHT, pewnie jeszcze tam na itbeta :D

 

@NETSHOOT.

 

Czytałem co ma zamiar zrobić, ale to się okaże czy mu to tak hop siup się uda. Podobno ma wymieniać panel na NOZO.

 

Nozo nie problem zakupić bo to groszowe sprawy (sam posiadam) Jednak jestem ciekaw czy konwersja bazy, portfeli, serwerów, dodatków, ots'ów, kont www da radę :D

 

Adrian (Adrix ~Właściciel Nozo) jest na wyjeździe to mu nie pomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie poczeka do powrotu z wakacji :-) Dużo czasu nie zostało, a teraz może pewnie na spokojnie wszystko przemyśleć sprawy jak i co zrobić. To się okaże czy to będzie wypał czy padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie poczeka do powrotu z wakacji :-) Dużo czasu nie zostało, a teraz może pewnie na spokojnie wszystko przemyśleć sprawy jak i co zrobić. To się okaże czy to będzie wypał czy padnie.

 

Gry.Wilan długo stoją (raz sprzedał i ponownie odkupił) jeżeli ma wilana + jee przenieść na NS to może coś z tego być, jednak długo nie zajadą :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Gry.Wilan długo stoją (raz sprzedał i ponownie odkupił) jeżeli ma wilana + jee przenieść na NS to może coś z tego być, jednak długo nie zajadą :x

 

Tak. Podobno gry.wilan ma być połączone z netshoot. Kiedy to nastąpi to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z większych marek świadczących usługi serwerów gier została wystawiona na sprzedaż.

Link do aukcji na allegro: http://allegro.pl/serwis-netshoot-pl-hosting-gier-multiplayer-i3465966863.html

 

Netshoot, było znane z tego, że przejmowało kolejne mniejsze firmy jedną za drugą, więc dlaczego zdecydowali się "zakończyć" świadczenie usług serwerów gier?

 

 

Pewnie przez długi więcej info niżej :)

 

 

Cytat z innej strony:

 

 

 

!!! WAŻNE !!!

 

Z najnowszych informacji, F.U.H. JEE.PL wycofuje się z zakupu netshoot.pl, złożone zostanie doniesienie na Policje o niezgodności aukcji z rzeczywistością!

 

1) Zakup odbył się w nocy z 16-17 sierpnia 2013 serwery były ważne w ATM do 16 sierpnia smile.gif o czym nie wiedziałem. Po wygranej aukcji nie udało mi się już późnym wieczorem skontaktować z Panem Piotrem Sznajdrowiczem w sprawie wygranej aukcji. Po pobudce w sobotę czekała mnie niemiła niespodzianka netshoot.pl nie działał! Dzwoniłem pod wszystkie numery telefonu ale nie dodzwoniłem się dopiero przypadkiem dodzwoniłem się do taty Pana Piotra , który poinformował mnie o tym iż syn pojechał pod namioty nad jezioro na 2 dni smile.gif i że postara się poinformować syna. Ale byłem zły!

 

2) Pan Piotr po południu dzwonił i mówił że wszystko zaraz będzie działać że jakieś problemy z maszyna ale dzwonił do ATM i zrobią to. No nic z cierpliwością czekałem ale się nie doczekałem włączenia usług.

 

3) Niedziela rano serwis dalej nie działa ok. godziny 11 dostałem od Pana Piotra login i hasło do panelu ATM, w sumie się zdziwiłem że od tego zaczyna. Oczywiści po zalogowaniu się od razu zobaczyłem powód niedziałających maszyn, brak płatności więc nie myśląc przez IPMI udało mi się zlokalizować gdzie jest www i opłaciłem maszynę. Potem jak zobaczyłem że działa to zacząłem opłacać kolejne w sumie prawie 3 tyś. Byłem zdenerwowany ale myślałem że to już koniec problemów i tak odpisywałem na tickety smile.gif Aby wszyscy zrozumieli to kupiłem coś za co musiałem zapłacić aby w ogóle zobaczyć będąc właścicielem smile.gif dobre.

 

4) Poniedziałek dzwonie do ATM i co się dowiaduje że Pan Piotr jest tam bardzo znany, w negatywnym znaczeniu, nie reguluje zobowiązań punktualnie! jest nieodpowiedzialny i nie dotrzymuje słowa. Dowiedziałem się również iż 7 serwerów jest na umowach 24 miesięcznych i za rozwiązanie umów jest ponad 7 tyś zł o czym nie informował Pan Piotr nigdzie! po południu ustaliliśmy z Piotrem iż zobowiązuje się opłacić te 7 tyś i będzie w porządku. Po wszystkich problemach wreszcie myślałem iż jest dobrze, jakieś światełko w tunelu smile.gif Oczywiście cały czas telefon ATM co i jak idą postępy z umowami, ustalenia co i jak, ale wszystko było na dobrej drodze. Pobudka ze snu była we wtorek wieczorem kiedy ATM napisał ticket czy wyrażam chęć cesji umów ale z umowami terminowymi bo Pan Piotr jednak nie chce tego uregulować i wycofał się z obietnicy. Jak dodał człowiek z ATM ale to nie pierwszy raz kiedy Pan Piotr nie dotrzymał słowa.

 

5) Padła od razu ze strony ATM bardzo ale to bardzo uczciwa propozycja zwrotu wpłaconych przeze mnie pieniędzy ze względu iż nie jestem stroną. Mam dosłać potwierdzenia wpłat i automatycznie podczas odbijania moich wpłat będą wyłączne serwery. Serwery zostaną wyłączone jutro po 09:00 rano gdyż wtedy zostaną dokonane mi zwroty. Chciałem załatwić to jakoś polubownie z Panem Piotrem zwrotem pieniędzy z aukcji na mój rachunek, licencji DA x 2, które są wykorzystywane w serwisie a ja przejmę cesje w ATM z umowami. Pan Piotr stwierdził że nie ma pieniędzy bo wiadomo jak to jest przy zamykaniu firmy. Fajnie sprzedać hosting za 3,5 tyś a oprócz tego ukrytych kosztów 10 tyś (3 tyś od razu aby działał i 7 tyś kosztów rozwiązania umów aby wsiąść 3 mocne maszyny) bo teoretycznie hosting miał zarabiać jak w aukcji 1-7 tyś smile.gif dobre chyba jak maszyny były na promocji po 99 zł przez 3 pierwsze miesiące bo teraz ponad 4,5 tyś koszty maszyn i sądzę aby udało się wyciągnąć z całości realnie 2-3,5 tyś miesięcznie.

 

6) W aukcja jest napisane wystawianie Faktury VAT na hosting. Oczywiście w bazie Whois widnieje firma netcase.pl która notabene jest zamknięta czy tam zawieszona więc Pan Piotr stwierdził że sprzeda mi to z innej firmy, więc moje pytanie przecież inna firma nie może mi sprzedać domeny nie należącej do niej bo taki dokument jest bezużyteczny.

 

No i w chwili obecnej podsyłam dokumenty do ATM potwierdzające moje wpłaty i mają czekać do jutra do 09:00 na mojego maila jakby Pan Piotr jeszcze zmienił zdanie. Następnie idę złożyć zawiadomienie na Policje o aukcji niezgodnej z rzeczywistością i złożyć wniosek w payu o wycofanie mojej płatności.

 

PROSZĘ ZGRYWAĆ SOBIE DANE KTÓRE SĄ WARTOŚCIOWE DLA PAŃSTWA Z SERWISU NETSHOOT.PL!!!

 

F.U.H. JEE.PL

 

No no,robi się ciekawie :)

Edytowano przez Veav_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z osobami, co miały serwer opłacony na dłuższy okres czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony czego chciał się spodziewać, opłaconych maszyn na miesiąc? Z drugiej strony skoro w aukcji napisane, że śmiało można z kilku zrezygnować, ale jak - zerwać umowę terminową? Oczami użytkownika wygląda to jak - zresztą napisał traq - stajnia Augiasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie chcę na nikogo źle mówić, ale.... spodziewałem się, że tak się stanie. Znaczy, może nie,że aż tak, ale że będzie coś nie tak z tą transakcją. Jako były klient NetDC (zresztą po pewnych przejściach) wiedziałem, że podejście właściciela tejże "korporacji" jest takie, aby sprzedać każde g.... w kolorowym papierku. No i nie myliłem się...

 

W tym miejscu chciałem pozdrowić Pana Sznajdrowicza (Właściciela NetCase.pl), który chwalił się swego czasu swoją sumiennością i zdrowym podejściem.

 

W sumie sytuację by ratowało wycofanie się ATM z tych długoterminowych umów, ale właściwie to nie wiem czemu mieliby to robić.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Poniedziałek dzwonie do ATM i co się dowiaduje że Pan Piotr jest tam bardzo znany, w negatywnym znaczeniu, nie reguluje zobowiązań punktualnie! jest nieodpowiedzialny i nie dotrzymuje słowa. Dowiedziałem się również iż 7 serwerów jest na umowach 24 miesięcznych i za rozwiązanie umów jest ponad 7 tyś zł o czym nie informował Pan Piotr nigdzie!

On chyba jest po tych samych pieniądzach co były właściciel castpolu ;) Identyczna sytuacja. eTop też podszedł do sprawy profesjonalnie, nie byłem stroną, bo gość nawet nie próbował cesji zrobić, to nie byłem ścigany o nic. A zaległości sięgały 3 miesięcy, do tego jeszcze 6 z trwających umów. A potem był płacz Tomeczka, że komornika mu wsadziłem na głowe, jak się okazało, że miał do spłaty kilka tysi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie sytuację by ratowało wycofanie się ATM z tych długoterminowych umów, ale właściwie to nie wiem czemu mieliby to robić.

 

Raczej strata kasy z ich strony by to była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raczej strata kasy z ich strony by to była.

Dokładnie. Co najwyżej można by liczyć na jakiś ruch PR typu wyciągnięcie nowego właściciela przejętej firmy z tarapatów, aczkolwiek to raczej w tym przypadku między baśnie można schować.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co najwyżej można by liczyć na jakiś ruch PR typu wyciągnięcie nowego właściciela przejętej firmy z tarapatów, aczkolwiek to raczej w tym przypadku między baśnie można schować.

 

Nie wiem jaki sens miałby taki ruch PR. Raczej by dał do zrozumienia, że możesz nie opłacać faktur itd. i jak sprzedasz swój byznes to hosting pokryje koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się potoczy,skoro mają mu oddać pieniądze i wyłączyć serwery to co dalej z hostingiem? Ktoś będzie musiał nieźle wydać kasy na przedłużenie tego ~ 4,5 tyś lub rozwiązać umowę i kara na 7 tyś i znowu coś innego brać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On chyba jest po tych samych pieniądzach co były właściciel castpolu ;) Identyczna sytuacja. eTop też podszedł do sprawy profesjonalnie, nie byłem stroną, bo gość nawet nie próbował cesji zrobić, to nie byłem ścigany o nic. A zaległości sięgały 3 miesięcy, do tego jeszcze 6 z trwających umów. A potem był płacz Tomeczka, że komornika mu wsadziłem na głowe, jak się okazało, że miał do spłaty kilka tysi ;)

A ten Pan Tomasz prowadzi obecnie jakiś biznes hostingowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×