Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam ,

 

Zastanawiam się nad wyborem VPS , pod www-php-mysql , vpn oraz serwer komunikacji głosowej Teamspeak 3.

 

Narazie wybrałem 2 najkorzystniejsze oferty :

 

https://www.digitalocean.com/pricing

 

512MB Memory

1 Core

20GB SSD Disk

1TB Transfer

 

oraz:

 

http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2

 

Plan pierwszy

 

Bardziej korzystna oferta wydaje mi sie ta pierwsza z racji ,że posiada 20gb dysku ssd , oraz 1tb transferu. Przyznam się ,że nigdy nie korzystałem z KVM. Dlatego mam pytanie do osób które z niego korzystały , czy ta wirtualizacja jest bardziej wymagająca od openvz , co się bardziej opłaca pod moje zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do twoich potrzeb nie ma znaczenia czy weźmiesz kvm czy openvz. Jedynie dla vpn ważne jest aby na openvz instiało urządzenie tun/tap (jest w biznes-host) Pod kvm masz również pełny dostęp do jądra, możesz sobie zainstalować jakie chcesz, możesz również zainstalować inny system operacyjny np. bsd, czy nawet windows.

Jak już wyżej juvenito napisał ze względu na mniejszy ping dla serwera głosowego warto wybrać coś najbliżej ciebie/twoich użytkowników. Najlepiej sprawdź jaki masz ping do serwerów biznes-host i w zależności od różnicy zdecyduj i/lub weź oba serwery na miesiąc do przetestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tam 50ms , więc tyle co nic. Nie jestem pseudo fanem niskich pingów dlatego NL tez może być :)

 

To że ty masz dobre łącze i masz niski ping nie oznacza to że inni użytkownicy twojego TS'a Będą mieć podobnie... ;)

 

Jestem za polską gospodarką - BiznesHost!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5usd to nie dużo ale o ile mi wiadomo to trochę milisekund może przeszkadzać do tsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WWW, baza, ts3 i całą reszta zdecydowanie potrzebujesz minimum 1 gigaramu żeby w pewnym momencie Ci coś nie wyskoczyło poza limit i nie zdechło, zwłąszcza przy openvz bo jak mniemam będziesz na jakimś cmsie operować a on też potrzebuje pamięci do działania. Każdy aktywny slot na TS3 zjada 10 mega ramu. Nawet przy serwerze postawionym w pl i słyb łączu jest 1-2 sekundowe opóźnienie na tsie a przy dalszej lokalizacji to opóźnienie może dość nawet do 5 sekund. Lepiej zawsze mieć trochę zapasu niż ryzykować tym że może się uda i serwer przydzieli mi zapasy z puli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WWW, baza, ts3 i całą reszta zdecydowanie potrzebujesz minimum 1 gigaramu żeby w pewnym momencie Ci coś nie wyskoczyło poza limit i nie zdechło, zwłąszcza przy openvz bo jak mniemam będziesz na jakimś cmsie operować a on też potrzebuje pamięci do działania. Każdy aktywny slot na TS3 zjada 10 mega ramu. Nawet przy serwerze postawionym w pl i słyb łączu jest 1-2 sekundowe opóźnienie na tsie a przy dalszej lokalizacji to opóźnienie może dość nawet do 5 sekund. Lepiej zawsze mieć trochę zapasu niż ryzykować tym że może się uda i serwer przydzieli mi zapasy z puli.

 

Dowaliłeś największy bullshit jaki przeczytałem w tym tygodniu. Serwer TS'a zużywa u mnie aktualnie dokładnie 2.2% ramu z 2 GB, co nam daje dokładnie ~44 MB Ramu, hostowane jest 512 slotów, z czego dziś zajęte było 132. Debian minimal zużywa w okolicy ~40 MB ramu na wszystko co mu potrzebne, w efekcie 256 ramu wystarczy w zupełności na postawienie do tego php-fpma, nginxa i bazy mysql, a 512 będzie wystarczające na 100%, dopóki strona nie dostanie nagłego zainteresowania po 1k userów na raz.

 

I opieram się tutaj o rzeczywiste zasoby, a nie wskaźnik oversellingu w firmie X ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że chcesz robić serwer TS3, to polecałbym Biznes-Host, bo do Poznania na pewno będą mniejsze pingi, czyli większy komfort rozmów. Dziwnie się gada nawet gdy o sekundę czy dwie później słyszy się drugą osobę.

 

Tak jak Archi mówi, TS nie zużyje dużo ramu, ale pamiętaj o innej ważnej sprawie - wyrzuć w kosmos Apache, bo nie ma sensu tego używać. Zainstaluj sobie Lighttpd (polecam) lub Nginx'a i będziesz miał luzik z RAM'em. W tej chwili u mnie Lighttpd zużywa 2MB ramu (trochę kiepski wskaźnik, bo strona jeszcze nie ma odwiedzin), a świeże Apache zużywało mi 600. Gdy go inaczej ustawiłem zużywał 200, ale poczytałem tematy na tym forum i stwierdziłem, że wolę instalować coś lżejszego niż narażać później na błędy podczas ładowania strony.

 

Jeśli chcesz używać jako VPN, to przyda Ci się też nielimitowany transfer, bo będziesz mógł też ściągać filmy obrazy iso linuxów i nie wnikać :) Chociaż 1TB powinno wystarczyć całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dowaliłeś największy bullshit jaki przeczytałem w tym tygodniu. Serwer TS'a zużywa u mnie aktualnie dokładnie 2.2% ramu z 2 GB, co nam daje dokładnie ~44 MB Ramu, hostowane jest 512 slotów, z czego dziś zajęte było 132. Debian minimal zużywa w okolicy ~40 MB ramu na wszystko co mu potrzebne, w efekcie 256 ramu wystarczy w zupełności na postawienie do tego php-fpma, nginxa i bazy mysql, a 512 będzie wystarczające na 100%, dopóki strona nie dostanie nagłego zainteresowania po 1k userów na raz.

 

I opieram się tutaj o rzeczywiste zasoby, a nie wskaźnik oversellingu w firmie X ;).

 

To może zaproś tych 132 userów na serwer gdzie będziesz miał tylko 256 mega ramu i jedno gigowy procek :D postaw wszystko do tego porządnego cmsa który zazwyczaj bierze 128 mega ramu do działania, zobaczymy ilu wtedy uda ci się obsłużyć userów na TSie. A nie podajesz tutaj dane z dużo mocniejszej maszyny.

 

A odnośnie mojego bulshitu to czemu producenci TS3 zalecają?

 

TeamSpeak 3 Server - Linux

  • A reasonably modern Linux environment with libstdc++6. In addition, TeamSpeak 3 requires the epoll API which was introduced in Linux kernel 2.5.44. Support was added to glibc in version 2.3.2. Note that Linux distributors may provide packages which have different requirements.
  • Intel Pentium III, AMD Athlon XP, or any newer CPU (recommended: 800 MHz or faster)
  • 128 MB of system memory (recommended: 512 MB or more)
  • 5 MB of disk space
  • Internet connection

LINK

 

Jakoś bardziej wierze producentom niż Tobie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To może zaproś tych 132 userów na serwer gdzie będziesz miał tylko 256 mega ramu i jedno gigowy procek :D postaw wszystko do tego porządnego cmsa który zazwyczaj bierze 128 mega ramu do działania, zobaczymy ilu wtedy uda ci się obsłużyć userów na TSie. A nie podajesz tutaj dane z dużo mocniejszej maszyny.

 

A odnośnie mojego bulshitu to czemu producenci TS3 zalecają?

 

TeamSpeak 3 Server - Linux

  • A reasonably modern Linux environment with libstdc++6. In addition, TeamSpeak 3 requires the epoll API which was introduced in Linux kernel 2.5.44. Support was added to glibc in version 2.3.2. Note that Linux distributors may provide packages which have different requirements.
  • Intel Pentium III, AMD Athlon XP, or any newer CPU (recommended: 800 MHz or faster)
  • 128 MB of system memory (recommended: 512 MB or more)
  • 5 MB of disk space
  • Internet connection

LINK

 

Jakoś bardziej wierze producentom niż Tobie. ;)

 

To wierz dalej. Mój TS nie zużywa nawet połowy JEDNEGO wątku z czterech w moim dwurdzeniowym atomie N2800 taktowanym na 1.86 GHz, a jak wiemy w vpsach są montowane na ogół xeony i i5/i7, a więc ten 1 GHz będzie znacznie bardziej wydajniejszy niż mój. Mogę więc z dumą stwierdzić, że jeden user zużywa mniej niż 0.01 GHz, a TS'a 32-slotowego nawet nie odczuje.

 

Jeśli chodzi o ram to właśnie w tym momencie siedzi 162 userów na jednym vserverze i 20 na drugim, ram wzrósł do magicznych 2.3% z 2 GB. A więc mamy już (uwaga) 46 MB zużycia.

 

I nie piszę tego, żeby Cię przekonać bo mi absolutnie na tym nie zależy. Ale jeśli nie masz żadnego doświadczenia z działaniem TS3 pod obciążeniem to nie kopiuj na ślepo wymagań z kartki tylko się wstrzymaj z odpowiedzią. No chyba, że mam upaść tak nisko, żeby robić screeny z htopa i mojego panelu TS3.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy aktywny slot na TS3 zjada 10 mega ramu.

 

Zawsze stawiam na pewniak, a wydaje mi się, że te statystyki są (za przeproszeniem) wyssane z palca.

 

Nawet przy serwerze postawionym w pl i słyb łączu jest 1-2 sekundowe opóźnienie na tsie a przy dalszej lokalizacji to opóźnienie może dość nawet do 5 sekund. Lepiej zawsze mieć trochę zapasu niż ryzykować tym że może się uda i serwer przydzieli mi zapasy z puli.

 

Francja, Niemcy, Polska - wszystkie kraje są idealnymi krajami do transmisji głosowej. Opóźnienie 1(+/-)5 s nie ma żadnego wpływu na komfort rozmowy głosowe przeprowadzane za pośrednictwem serwera TS3. Niemniej jednak, tranzyt jest na tyle istotny, że trzeba umiejętnie zarządzać jakością dźwięku.

 

WWW, baza, ts3 i całą reszta zdecydowanie potrzebujesz minimum 1 gigaramu

 

Nginx + SQLite + niedefaultowa, porażająca konfiguracja, która poraża wydajność = wszystko idzie w parze, z czego wynika niskie zużycie RAM'u. TS3 jest na tyle lekki, że nawet nie trzeba się martwić o dobry sprzęt, tutaj myśl raczej o łączu - każda sekunda rozmowy oznacza jakieś zużycie transferu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam VPS'a w B-H i przez jakiś czas miałem tam serwer TS3 (wersja bez licencji 32 user'ów) i wszystko śmigało aż miło. Ale ciężko powiedzieć co by było pod większym obciążeniem, 32 to prawie nic. Od 3 miesięcy mam tam stronę www, forum i mały serwer PvPGN - póki co wszystko ok, a pingi niskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×