Skocz do zawartości
kamilm14

W czym to jest robione?

Polecane posty

Witam.

 

Mam do Was pytanko. Jako, że fascynuje mnie tworzenie stronek i lubię się w tym kierunku kształcić, chciałbym się dowiedzieć jak coś takiego się robi.

 

http://www.diehlgroup.com/

 

Czy tego typu strony robione są na jquery? Czy da się to osiągnąć na bazie zaawansowanego css?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudno jest się tego nauczyć? ;d są jakieś książki o jquery? trzeba się najpierw wyspecjalizować w javascripcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trudno... Jak znasz jakikolwiek język programowania poradzisz sobie z JS czy jquery

 

Książki są ale po co, skoro masz internet.

 

Ja umiałem jedynie wstawiać gotowe skrypty. No może od czasu jakieś małe efekty wstawiałem a z jquery sobie poradziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C++ umiem, php dość ogólnie to może jakoś jquery ogarne ;d ten efekt paralax scrolling się wydaje ciekawy ;d a jak robi się przewijanie / wysuwanie elementu po kliknięciu? (dalej mam na myśli coś takiego jak we wspomnianym linku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisali poprzedni użytkownicy, strona jest zrobiona z jQuery. Barzo często bywa jQuery używana s technologią AJAX, który mogę polecić, ale jest niezbędne pamięntać na szybkość nagrywania czy optymalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo uznał, że ma wystarczające pojęcie o naszym języku by coś wyskrobać (choć jak tak patrzę, to jego umiejętności pisania są niewiele gorsze od poziomu pisania dzisiejszej "młodszej młodzieży"...)

 

Nie wypowiem się o samym jquery bo sam niezbyt umiem się nim posługiwać, ale jednak nie znam wielu osób którym takie scrollowane strony pasują. Lepszą formą jest dynamiczne ładowanie stron po kliknięciu menu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×