Skocz do zawartości
Zoel

DigitalOcean - serwery w chmurze z dyskami SSD

Polecane posty

To chyba mówi samo przez siebie :-)

 

2013-11-30_16-28-52.png

Tak dla odmiany wygląda to na e24cloud po kilku godzinach pracy.

 

Dokładnie...

 

Dorzucam jeszcze benchmark CPU :

 

CPU (USA NY2) :

 

Maximum prime number checked in CPU test: 20000


Test execution summary:
    total time:                          52.6492s
    total number of events:              10000
    total time taken by event execution: 52.6427
    per-request statistics:
         min:                                  4.42ms
         avg:                                  5.26ms
         max:                                 82.54ms
         approx.  95 percentile:               5.74ms

Threads fairness:
    events (avg/stddev):           10000.0000/0.00
    execution time (avg/stddev):   52.6427/0.00

CPU (e24cloud) :

 

Maximum prime number checked in CPU test: 20000


Test execution summary:
    total time:                          32.9483s
    total number of events:              10000
    total time taken by event execution: 32.9459
    per-request statistics:
         min:                                  3.15ms
         avg:                                  3.29ms
         max:                                  4.20ms
         approx.  95 percentile:               3.34ms

Threads fairness:
    events (avg/stddev):           10000.0000/0.00
    execution time (avg/stddev):   32.9459/0.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na e24cloud kosztuje od 50zł w wzwyż.Tam masz 2 rdzenie + 2 gb ramu za tą kasę (wiem że trochę więcej niż 50zł).Więc proszę o porównanie zestawów w tym samym przedziale cenowym.

 

@down

Cena serwera na e24 najtańszy: 45,77 zł. (brutto)

Cena kropelki: 16zł (+ bonusy $$$)

Chyba jest różnica ;)

Dodając bardziej obrazowo kupisz 3 kropelki w cenie najsłabszego e24.

I jeszcze sprawa transferu.

 

Edytowano przez knopers666 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na e24cloud kosztuje od 50zł w wzwyż.Tam masz 2 rdzenie + 2 gb ramu za tą kasę (wiem że trochę więcej niż 50zł).Więc proszę o porównanie zestawów w tym samym przedziale cenowym.

 

Właśnie takie porównałem...

 

Dla jasności serwer w USA :

1 Rdzeń

512 Ram

20 GB HDD

Rurka 1000 Mbps

Cena 5 Dolców

 

Serwer e24loud :

1 Rdzeń

512 RAM

40GB HDD

Rurka 1000 Mbps

Cena 0,05 za godzinę (37 zł miesięcznie)

Edytować posta aby napisać @down i odpowiedzieć ? nie lepiej napisać nową odpowiedź ?

 

37 zł to chyba kwota brutto, ale ręki sobie nie dam uciąć... jak wpłacam do wirtualnego portfela to chyba jakoś tyle mi pobiera. Nawiązując do tych promocji i 3 kropelek.
Wolę mieć stabilną maszynę, w firmie, która nie padnie za pół roku niż w takiej która szasta kasą i jest nie pewna. Poza tym może jest tańsza, ale posiada też swoje minusy... plusy e24cloud są takie że masz mniejsze pingi, wydajniejszy serwer, support pomocny, jak masz problem pomoże, tani backup, możesz postawić windę na swoim serwerze czego digitalocean nie oferuje, możesz kupić dodatkowe adresy IP czego również digitalocean nie oferuje etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cena serwera na e24 najtańszy: 45,77 zł. (brutto)

Cena kropelki: 16zł (+ bonusy $$$)

Chyba jest różnica ;)

Dodając bardziej obrazowo kupisz 3 kropelki w cenie najsłabszego e24.

I jeszcze sprawa transferu.

Przecież kupisz 100 maluchów zamiast 1 Porsche, po co ludziom Porsche?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny w e24 są w netto tak pisze na tym "wycenniku". Backupy też masz w kropelkach (20% ceny serwera).Support nie wiem jaki bo nie korzystałem, ale myślę, że dodatkowy adres ip to nie problem(nawet napisze do nich z tym).

Btw. digitalocean chyba też jest długo na rynku, ale głowy nie dam.

Registered On April 12, 2000

Jedyne czego mi brakuje w digitalocean to brak suwaków np. jakby chciał 2gb i 4 cpu.

Edytowano przez knopers666 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dodatkowych adresów IP:

Unfortunately, we do not currently provide the ability to add more than 1 public IPv4 IP address per virtual server. This is due to the worldwide limited availability of remaining IPv4 address space.

We are looking into this issue to see whether we can make multiple IPs available in the future.

Thanks,
Support

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jest Amsterdam 2

 

New Amsterdam Datacenter (AMS2)

DigitalOcean is excited to announce the opening of their second datacenter in Amsterdam (AMS2) with Shared Private Networking on all Droplets. This is highly anticipated news, as effort to expand capacity throughout Europe remains a top priority for the company, and shared private networking has been a desired feature since its debut in the NY2 datacenter.

DigitalOcean will continue to invest heavily in their infrastructure as more datacenters are added throughout the world. The company is currently exploring further expansion in locations such as the UK, sharpening their focus on adding more capacity throughout Europe.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że serwerki im się nie zapchały ;p

 

Od 20 min widzę :

14wx1jl.jpg

W drugiej zakładce otworzyłem panel i widzę tylko tyle :

 

ejx4xg.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że serwerki im się nie zapchały ;p

 

Od 20 min widzę :

14wx1jl.jpg

 

 

Problem z obsługą kolejki, dość często tak mają, ale niedługo zmienią rozwiązanie i powinny problemy ustąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie tylko czemu ja mam cierpieć z powodu rzucenia się wszystkich na Amsterdam .... Dziwną mają infre jeśli takie kolejki robią dla całości a nie poszczególnych lokalizacji. Muszą to szybko zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie tylko czemu ja mam cierpieć z powodu rzucenia się wszystkich na Amsterdam .... Dziwną mają infre jeśli takie kolejki robią dla całości a nie poszczególnych lokalizacji. Muszą to szybko zmienić.

A nie pomyślałeś że użytkownicy posiadający znaczna ilość może nie czekają? Tz 5 dolarowcy szaleją pewnie strasznie stawiając setki serwerów głosowych ale na szczęście i to się skończy.

 

 

I zajechali DO

 

Scheduling Delay.
Mon Dec 2 17:55:00 2013

We have deployed code to redistribute our scheduling events and expect events to process through over the next hour, events other than creates should process now in their usual time.
Mon Dec 2 19:59:54 2013

Due to overwhelming demand in our new AMS2 Data Center, we are experiencing a 15 minute delay in events processing, we have deployed code to redistribute our scheduling and expect events to clear within the next 30 minutes.
Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A nie pomyślałeś że użytkownicy posiadający znaczna ilość może nie czekają? Tz 5 dolarowcy szaleją pewnie strasznie stawiając setki serwerów głosowych ale na szczęście i to się skończy.

 

Nie obchodzi mnie dzieciarnia Team Speakow. Chodziło mi o to że lokalizacje są od siebie zależne jeśli chodzi o kolejkę tworzenia instancji co jest bez sensu , ale skoro już się uporali to jest ok.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie da się tam zapłacić bez karty kredytowej ? + Jak tam wygląda sytuacja z DDosami?

Jesli możliwość płatności via PayPal a to z kolei możesz doładować zwykłym przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwny przypadek,bo po zalogowaniu się karze mi dodać kartę kredytowa, pomimo tego iż mam kasę na koncie.

 

Wysłane z mojego HTCSensation przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwny przypadek,bo po zalogowaniu się karze mi dodać kartę kredytowa, pomimo tego iż mam kasę na koncie.

 

Wysłane z mojego HTCSensation przy użyciu Tapatalka

Skontaktuj się z supportem na IRCu może coś poradzą. A jeśli nic to nie da to pamiętaj że możesz w popularniejszych bankach dostać kartę prepaid, taka z BZWBK na przykład będzie śmigadała aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na tym serwerze jeszcze ataku DDoS, ale kto Ci wytnie atak z rzędu 1mln pps xD

Jeśli chodzi o tego typu ataki to w digital ocean masz mniejsze prawdopodobieństwo że ktoś ci zapcha rurkę bo jesteś podpięty pod 1 Gbit (ale dla chcącego nic trudnego)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie dzieciarnia Team Speakow. Chodziło mi o to że lokalizacje są od siebie zależne jeśli chodzi o kolejkę tworzenia instancji co jest bez sensu , ale skoro już się uporali to jest ok.

 

Dzieciarnia ;O znajomy ma serwery dla firm ts3 w których mogł by pucować buty mieszczą sie w ovh :) (fuuu nie lubie ej firmy jak samsung'a)np. microsoft.

 

Ten sam znajomy prowadził najwieksze ts3 w Polsce ;)

 

 

TS3 nie używaja tylko gimbusy i podobni... Każdy ts3 nawet mały bez ochrony to kiszka, wystarczy 5 ojro i cala maszyna matka leży patrząc na Polskie serwerownie 98%.

 

 

Jaki problem zapłacic pakistancowi 5/20 euro by przetestowac? możecie nadepnąc na odcisk pierwszemu lepszemu gimbusowi co to zrobi i mieć czyste rece.

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś porówanie co do serwerów z AMS1 a AMS 2 ? Posiadam serwer w AMS1,a w AMS 2 mogę postawić nową,ale pytanie czy jest sens migrować ? I czy ktoś ma takie dziwaczne zachowanie dodawania IP, od 10-15 kopelek ma ten sam adres IP w AMS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

zapłaciłem, dali 10 dolców. I nie mogę stworzyć kropli.

Gdy wciskam create droplet, przekierowuje mnie do ticketa.

Tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak nie ma być i świadczy o jakimś wewnętrznym problemie. Podejrzewam że chcesz aktywować lokalizację NL, zobacz czy dasz rade postawić w USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

napisałem oco kaman, mam to wypełnić.

 

There has been a response to your ticket:
Greetings,
Preventing abuse is a top priority here at DigitalOcean, and we ask for your help in this ongoing battle. With that in mind, we would like to verify your account details.
Providing your personal information will allow us to better assist you now, and in the future.
Please let us know the following:
- Your name.
- Your location.
- Your phone number
- The primary type(s) of traffic that will be sent from/to your droplet(s) (For example; `web traffic` or similar will suffice).
- Please also provide one or more of the following:
a) Your public Twitter handle.
b) Your public Facebook profile.
c) Your personal/business website.
d) Your personal/business blog.
We find that procuring some basic information about our customers to verify accounts is preferable to detailed billing and payment verification, as billing information can be falsified.
Please also note: None of the information we receive will be stored or used for any other purpose than initial account verification and abuse prevention.
Thank you for your time. We look forward to hearing back from you soon.
Rofl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

 

napisałem oco kaman, mam to wypełnić.

 

There has been a response to your ticket:
Greetings,
Preventing abuse is a top priority here at DigitalOcean, and we ask for your help in this ongoing battle. With that in mind, we would like to verify your account details.
Providing your personal information will allow us to better assist you now, and in the future.
Please let us know the following:
- Your name.
- Your location.
- Your phone number
- The primary type(s) of traffic that will be sent from/to your droplet(s) (For example; `web traffic` or similar will suffice).
- Please also provide one or more of the following:
a) Your public Twitter handle.
b) Your public Facebook profile.
c) Your personal/business website.
d) Your personal/business blog.
We find that procuring some basic information about our customers to verify accounts is preferable to detailed billing and payment verification, as billing information can be falsified.
Please also note: None of the information we receive will be stored or used for any other purpose than initial account verification and abuse prevention.
Thank you for your time. We look forward to hearing back from you soon.
Rofl

 

Dobra mam serwer w AMS2

Łącze nawet OK

 

3233962588.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×