Skocz do zawartości
AdgetPro

Serwer dedykowany pod platformę multimedialną

Polecane posty

O ile tak to można nazwać, platforma multimedialna, to miejsce, w którym ludzie mieliby wrzucać dużo ważące pliki wideo, audio, obrazy i inne. Nie, żaden hosting. Ktoś wrzuca pliki, czeka na realizację projektu i po jego zakończeniu pliki danej osoby zostają usunięte z serwera, więc rotacja danych.

 

Wywaliłem już dużo pieniędzy w ten projekt i trochę nadciągnęło to mój budżet, dlatego na początek chciałbym zaoszczędzić coś na serwerze dedykowanym. Na początek (dopóki strona się nie rozwinie) chciałbym stać na czymś słabszym, ale jednocześnie porządnym (pewnym). Myślę, że do 150 zł za pierwszy miesiąc mogę dać - jak strona się rozwinie to będę myśleć nad czymś lepszym.

 

Co polecacie, jaka firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś więcej o tej platformie multimedialnej - jestem użytkownikiem, upload zdjęcia/video przez stronę - zaznaczam suwaczkami, co chcę zrobić, a następnie po stronie serwera wykonywana jest przykładowo zmiana rozmiaru? Jeśli tak to będziesz potrzebował tutaj mocniejszego procesora. Uruchomiałeś to gdzieś lokalnie? Na jakim sprzęcie? Jak to działało?

Niestety trudno jest wróżyć ze szklanej kuli, więc podziel się z nami większą ilością informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę, wrzucasz swoje pliki (wideo, foto, audio), opisujesz każdy pojedynczo i zlecasz do realizacji. Ja odbieram projekt, tworzę z niego całość i wrzucam do Twojego panelu klienta gotowy produkt, a Ty go pobierasz. Jak już pobierzesz, ja usuwam wszystkie przez Ciebie wgrane pliki z serwera. Nic nie tworzy się z poziomu strony. Po prostu ja pobieram Twoje MATERIAŁY i już w programie na komputerze wszystko tworzę.

Edytowano przez AdgetPro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że 150 PLN to budżet netto w skali miesiąca? W zbliżonej cenie mogę Ci polecić:

 

homecloud (easy m - minusem oferty jest mała ilość transferu - 500 GB miesięcznie, ale na początek wystarczy)

ovh (mini-sp - dużo transferu, ramu, xeon na pokładzie)

sdc (eco0 - polska lokalizacja z 5 TB transferu w cenie)

Do tego dodałbym e24cloud - potrzebujesz więcej miejsca na dysku lub projekt się rozrasta to możesz sobie skalować usługę jak Ci się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji rozwiązanie typu Dynamic Cloud Server może być dla Ciebie najwygodniejsze. Zapoznaj się z pełną specyfikacją:

https://homecloud.pl/cloud/cloud-server/specyfikacja/ - brak limitu transferu może okazać się kluczowy w wypadku dużych plików i ich częstego kopiowania z i na serwer.

 

VPS w linii profesional za 139 zł miesięcznie również nie ma limitu transferu danych.

Edytowano przez homecloud.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra, oferta nawet fajna z tą dynamiczną chmurą, ale czy ta pojemność dyskowa jest wystarczająca skoro będą tam wgrywane dużo ważące pliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×