Skocz do zawartości
Mleneso

Hosting "Płać tyle ile wykorzystasz"

Polecane posty

Witam serdecznie. Chciałbym się zorientować, jakie są firmy na rynku, tego typu, czyli nie płacę za wolne 50gb na dysku, tylko płacę tyle - ile faktycznie wykorzystuję.

 

Czy jest coś takiego na rynku?

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowano przez Mleneso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z taką ofertą na rynku, ale zobacz na zenbox.pl

Tam nie masz limitów, płacisz tylko z góry za liczbę unikalnych odsłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moje skrypty by obciążały na tyle serwer, to zapewne bym się nad tym zastanowił. Nielimitowany transfer - dajmy na to przy 1 pakiecie, wiadomo że nie zużyję go dużo, to samo z dyskiem. Nie będę się dalej rozpisywał. Krótko - to nie dla mnie.

 

Na razie dziękuje, czekam na dalsze propozycje.

Edytowano przez Mleneso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nie ma szans na rynku i dlatego tego nie ma. Kosztowałyby zasoby z 10 razy więcej niż normalne konta. Hosting kupuje się w pakietach bo wtedy jest taniej. A nie płaci się za same zasoby tylko za całokształt - bok, oprogramowanie, zabezpieczenia serwerowni, nadmiarowość łącz, prąd z kilku źródeł dla serwerów, klimatyzację itp. To nie jest chleb to jest usługa składająca się z wielu składników. A nawet chleba chyba nie sprzedają na kromki.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś powiedzieć, że wtedy usługodawcy nie będę mogli sprzedać mojej niewykorzystanej pojemności komuś innemu. Jakoś to się nazywa, ale nie mogę sobie przypomnieć.

Edytowano przez Mleneso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś powiedzieć, że wtedy usługodawcy nie będę mogli sprzedać mojej niewykorzystanej pojemności komuś innemu. Jakoś to się nazywa, ale nie mogę sobie przypomnieć.

 

Overselling i dlatego w pakietach jest taniej. W usługach kiedy nie każdy używa cały czas i do końca swoich zasobów takich jak telefony, internet, hosting itp. jest to zysk dla klienta bo ma taniej pakiet niż by musiał zapłacić jeśli wszyscy byliby rozliczani za każdą jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, no i słyszałem też o ich "bez limitu". Nie musi być super tanio, cena ma być normalna. Chyba że będzie się opłacało kupić normalny pakiet, niż to co chcę, bo będzie cena wyższa.

Edytowano przez Mleneso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiegoś konkretnego planu, ale gdy moje BH zacznie mi "brakować", będę się rozglądał za czymś. Na razie rozwijam pewien projekt, i nie spodziewam się jakiegoś napływu ludzi. Jedyna opcja, to zapewne jakiś inny projekt, którego nie jestem w stanie przewidzieć.

 

Tak badam teren, na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chciałbym się zorientować, jakie są firmy na rynku, tego typu, czyli nie płacę za wolne 50gb na dysku, tylko płacę tyle - ile faktycznie wykorzystuję.

 

Czy jest coś takiego na rynku?

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem chcesz płacić za zasoby, jakie 'zużywasz' - w takim razie skorzystaj z np. oktawave.com...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze. Wiesz już jaki jest rynek,jakie są oferty więc jak będzie mieć coś ciekawego z projektów to wybierzesz interesujący model rozliczania i będziesz płacić czy to za wejścia unikalne czy rozliczanie pakietowe albo w jakieś chmurze obliczeniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

A nawet chleba chyba nie sprzedają na kromki.

 

Sprzedają. W "mojej" piekarni jest taki mega bochen chleba (kilka kg) z suszonymi owocami. Ciężko było by to kupić w postaci połowy czy nawet ćwiartki chleba dlatego jest na kromki na wagę.

 

 

 

 

 

Nielimitowany transfer - wiadomo że nie zużyję go dużo

 

1. Nie ma czegoś takiego jak "nielimitowany transfer"

 

2. Skoro go nie potrzebujesz to na cholerę ma być "nielimitowany"?

 

3.

 

 

 

Chyba chciałeś powiedzieć, że wtedy usługodawcy nie będę mogli sprzedać mojej niewykorzystanej pojemności komuś innemu. Jakoś to się nazywa, ale nie mogę sobie przypomnieć.

 

Nazywa się to overselling i jest PODSTAWĄ EGZYSTENCJI hostingu współdzielonego. Jego negatywne zabarwienie to wynik dzieciaków bawiących się w hostink i zaniku logicznego myślenia. Gdyby nie ta możliwość to zatrzymalibyśmy się na hostingu kosztującym grube setki złotych. Miesięcznie.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeśli chcesz płacić jeszcze mniej za hosting to takiej oferty nie ma. Jeśli chcesz płacić wiecej to każda chmura ma tego typu rozliczanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bartek no wiesz co czemu koledze powiedziałeś o pieniądzach. Teraz się zrozumie że wszystkie jego poczynania są za tym aby zapłacić więcej niż płaci do tej pory tylko dla tego że nie wybierze pakietu z tabelki tylko z suwaczka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co do wspomnianej oferty możesz jeszcze zapoznać się serwerami w chmurze które możesz w łątwy sposób dostosować do swoich potrzeb.

 

Tu pokazuje ci przykładowe trzy firmy jak wpiszesz w google znajdziesz ich więcej. :

Dataspace.pl

cloud.gts.pl

takecloud.pl

Edytowano przez prowebit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niefajną wpadkę zaliczyli, szczególnie dla klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak beyond to najwyższa półka w Polsce.

Przepraszam jaka półka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chmuri znam strony ktorych zadna polska serwerownia nie chciala hostowac z powodu ogromnych ddosow. Beyond ma zaplecze aby przyjac ogromne ataki.

 

Wydaje mi się że na dzisiejsze czasy każde data center ma już takie zabezpieczenia raczej to nowość nie jest. A co do ataków typ DDOS to niestety ale nie ma żadnej 100 % metody na ich unikanie też chyba warto o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DDOS to kwestia tylko i wyłącznie kasy. Albo mamy takie rurki jak 10 gigabitów i wtedy takie gigowe dosy nie robią za wiele bo ciągle jest dostęp do wszystkiego. Druga opcja jest w sprzęcie który jest specjalnie przystosowany do takich akcji. Najbardziej mnie śmieszą klienci serwerków TS które chcą aby za ~50zł przyjmować dosy łączem za ~2k bo tak i koniec... Nikt w normalne strony nie atakuje codziennie tak aby serwerownia miała problem bo klient płaci 50zł a myśli że będzie ważniejsi niż 1000 innych klientów razem wziętych.No cóż może to się kiedyś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×