Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian Mazurek

Udostępnianie pliku Excel na zewnątrz

Polecane posty

Witam,

 

Mam do Was pytanie - może ktoś zna rozwiązanie.

 

Otóż posiadam dokument w Excelu w którym jest grafik pracy. Plik znajduje się na serwerze w firmie (komputer ADMIN podłączony do sieci oraz udostępniony folder w którym znajduje się plik - serwer: Windows Server).

Chciałbym ten plik udostępnić na zewnątrz (poprzez stronę www), niestety częste zmiany pliku uniemożliwiają jego ręczne publikowanie na np. serwerze FTP.

 

Szukam jakiegoś bardzo prostego rozwiązania (najlepszym byłoby wykorzystanie Google Drive lub Dropboxa), jednak osoby nie posiadają wiedzy do korzystania z tych programów.

 

Najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłoby:

 

a) automatyczne publikowanie pliku na serwer FTP i wyświetlanie linku na pewnej stronie. Czy jest jakiś program (lub może Dropbox publikuje i zwraca taki link).

 

b) inne rozwiązanie, które w formie linku zwracałoby harmonogram.

 

Jak wspomniałem osoby, które korzystałyby z arkusza mają podstawową wiedzę informatyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka wiedza wymagana jest do Dropboxa? Pobierasz go u siebie, wklejasz plik excela do lokalizacji Dropboxa a osobom którym chcesz to udostępnić podajesz link do pliku który się nie zmienia a jak zapiszesz zmiany w tym excelowskim pliku to oni je będą widzieć...

Edytowano przez Zoel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również myślę, że skydrive (chyba najbardziej intuicyjne), google drive bądź dropbox będzie najlepsze. Instalujesz raz i pracujesz tak jakbyś miał drugie "moje dokumenty". To nawet ftp brzmi bardziej skomplikowanie od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×