Skocz do zawartości
Sarr

Nie mogę zaimportować baz do phpMyAdmin

Polecane posty

Witam,

 

No więc taki problem - zainstalowałem na Nginx phpmyadmin (świeży vps).

Nie znam się jeszcze na tym, wiec korzystałem z tej instrukcji:

http://www.howtoforge.com/running-phpmyadmin-on-nginx-lemp-on-debian-squeeze-ubuntu-11.04

 

No i wszystko ok, tylko nie mogę zaimportować bazy.

Chwilę się wczytuje, po czym Firefox wywala "Connection has been reset".

 

Przesyłam plik spakowany (1,7mb), rozszerzenia prawidłowe. Potem próbowałem rozpakowane .sql z exportu z phpmyadmin na hostingu - zwiększyłem limity przesyłanego pliku do 100mb na vps, timeout też. Nic nie pomaga.

 

Co ciekawe - baza stworzona na tym vps'ie dla phpbb i joomli exportuje się, a potem importuje prawidłowo. Co może powodować, że baza z hostingu nie chce się wrzucić?

 

Baza danych z hostingu jest na MariaDB. Bardzo będę wdzięczny za pomoc, bo czas mnie goni :/.

Dzięki z góry.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, udało się, ale musiałem obejść.

Admin hostingu z którego przenoszę polecił mi zrobić zrobić dump z shella zamiast exportu z mysql.

I tak opisał:

"W zrzucie są polecenia typu use baza / nazwy tabel typu baza.tabela (czyli z nazwami bazy już) (zrzut wykonany przy pomocy mysqldump ich nie ma)"

 

Nic z tego nie zrozumiałem, ale ten dump dalej się przez phpmyadmin nie importował (znów FF wywala połączenie zresetowane na koniec). Jednak przez zalogowanie do mysql, a potem przez:

"use (nazwa bazy);

source (nazwa bazy w obecnym katalogu);"

Zaimportowały się chyba idealnie.

 

Sorry za brak logów, ale nawet nie wiem jeszcze skąd je brać, jestem trochę świeży w tym ;).

Zrobię tak Archi, sprawdzę. No wolałbym mieć całkiem sprawny phpmyadmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Connection reset oznacza, że nginx przerwał wykonywanie requesta z jakiejś przyczyny, więc wina leży albo w nim albo w php-fpm, no chyba że Twoja własna sieć przerywa requesty, w co wątpię :P.

 

Sprawdź te limity na początku. Jeśli nadal nic z tego to zajrzyj do php.ini, w przypadku php-fpm leży gdzieś w /etc/php5/fpm/php.ini z tego co pamiętam, ew. find / -name "php.ini".

 

A logi znajdziesz w /var/log(/nginx).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×