Skocz do zawartości
PrzemekLU

Serwer VPS pod serwer gry i forum

Polecane posty

Witajcie.

Zacznę od tego, że nie miałem jeszcze żadnych doświadczeń z serwerami VPS. Szukam serwera, na którym mógłbym postawić serwer starej już gry GTA III i nieduże forum dyskusyjne na silniku phpBB3. Gra ma bardzo małe wymagania, ponadto nie spodziewam się większej liczby graczy, niż 20 osób jednocześnie. Czym kierować się podczas wyboru serwera VPS aby można było grać komfortowo, co trzeba z nim zrobić po zakupie oprócz zainstalowania samego klienta serwera gry? Zależy mi również na lokalizacji Warszawa. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowano przez PrzemekLU (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA 3? Na pewno mówisz o 3? Wyszedł kiedykolwiek na to multiplayer? Lata temu coś niby wypuścili, ale to była bujda. Tym bardziej nie wyobrażam sobie serwera na linuxa.

 

Jeżeli wyszłedł taki multi to sądzę, ze nie będzie cięższy niż SAMP. SAMP jest bardzo lekkim serwerkiem, więc nie potrzebujesz nic wielkiego.

 

Czym się kierować? Parametrami oraz łączem. Mógłbyś podać chociaż widełki cenowe :)

 

 

 

Zainteresuj się ofertą https://globalnetwork.pl/

 

 

Upewnij się, czy na pewno tu chodzi o GTA 3

 

 

Znalazłem coś necie, podobno istnieje coś takiego jak gta3 LU, ale nie wiadomo czy da radę odpalić to na linuxie :P Rozpisałem się, a i tak niewiele pomogłem. Wejdź na Gamehostingtalk.pl - tam siedzą spece od gier, może doradzą.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tak, na pewno chodzi o GTA III, a konkretnie o ten multiplayer. Cena, na jaką mogę sobie pozwolić to 50zł miesięcznie. Uważasz, że pakiet BasicVPS z oferty https://globalnetwork.pl/ poradzi sobie na dobry początek?

Edytowano przez PrzemekLU (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tak, na pewno chodzi o GTA III, a konkretnie o ten multiplayer. Cena, na jaką mogę sobie pozwolić to 50zł miesięcznie. Uważasz, że pakiet BasicVPS z oferty https://globalnetwork.pl/ poradzi sobie na dobry początek?

Ciężko powiedzieć, ale GTA 3 nie wymaga zbyt wiele. Musisz liczyć się tym, że ten VPS jest oparty o dystrybucję linux, a wine może sobie nie poradzić z tą grą. Możliwe, że będziesz potrzebował VPSa na Windowsie, co będzie ciężko zorganizować za taką cenę.

 

VPS na Windowsie możesz dość tanio kupić w http://biznes-host.pl/?s=vps-lh&a=plany_vps_win

 

Niestety to już lokalizacja Poznań. Dowiedz się więcej o tej grze, czy da radę odpalić na linuxie.

 

Ja nie chcę wprowadzać cię w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale tak jak wspomniałem, chciałbym zmieścić się w budżecie 50zł miesięcznie. Nie mam też możliwości zapłaty z góry za rok. Mimo że oferta jest ciekawa, wolałbym serwer z lokalizacją Warszawa. Zastanawia mnie jeszcze "port 20 Mbit". Czy to odpowiednia wartość i czy istnieje możliwość, że wystąpią przez nią opóźnienia podczas gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na jak najniższym pingu, a z tego co mi wiadomo, lokalizacja jest za to odpowiedzialna. Oferta UltimaHost.pl wydaje się być w bardzo korzystna, ale czy na pewno nie zachodzi tu zjawisko oversellingu? Parametrzy przebijają nawet droższe serwery konkurencji. Można gdzieś znaleźć przykładowe ip serwera z oferty Glovalnetwork i UltimaHost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego adresu ip nie wysyła i odbiera mi pakietów, dla drugiego mój ping to 55ms. Ciekawi mnie, jak wygląda sytuacja z Globalnetwork, bo jeśli ping będzie poniżej 30ms, to raczej zdecyduję się na ich serwer. Dziwne, bo do Poznania, do serwera Biznes-Host, mój ping to 30. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co w tym dziwnego ze masz lepszy ping? moze lokalizacja blizej ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieszkam pod warszawa i roznica pingu miedzy atmanem i biznes-hostem to kilka ms... mniej wiecej 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Globalnetwork możesz spokojnie brać, to konkretna firma :)

PS Czy tylko ja mam takie wrażenie, że wszyscy polecają usługi Biznes-Host ze względu na te kody rabatowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolopik

moze cos w tym jest. Ja jednak polecam to co przetestowalem. Dlatego polecam biznes-host.pl i tiktalik.com.

z biznes hostu korzystalem przez 10 miesiecy z vps i mnie nigdy nie zawiodl. a obciazenie bylo mocne - caly czas caly ram zawalony i nie bylo z tym nigdy problemu. teraz mam serwer www duzo slabszy niz najnizszy pakiet i mi wystarcza (glownie jako serwer ftp lecz ostatnio dziala tam owncloud). szczeze przyznam sie ze z polecania biznes host jakistam "grosz" zarobilem, jednak nie jestem nastawiony na zysk z tego. Nie potrafilbym polecac tylko dla kasy, pakujac ludzi na mine. Gdy kupowalem serwer www, mimo smiesznej wartosci (spytalem sie o jakikolwiek serwer, ktory moge oplacic z moich polecen, wtedy mialem ciut ponad 20wpln) nie bylem traktowany jako klient drugiego rzedu i obslugiwany po wielu godzinach, ale jak zwykly klient po kilku minutach zawsze czekala na mnie odpowiedz. Moim zdaniem firma ta jest na prawde warta polecenia.

 

Oprocz tego polecam tiktalik. Moze i maja wysokie ceny jednak za to otrzymuje sie zasoby oparte o wysokiej jakosci serwerowe podzespoly, dyski ssd, pelna wirtualizacje i gwarancje zasobow. Dodatkowo udostepniaja rozliczanie godzinowe ibardzo rozbudowane api.

 

pozdrawiam

Kszysiu

 

Przepraszam za brak pl znakow. Pisze z telefonu

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pingnij sobie 192.166.218.32 lub 91.230.204.63

ten drugi adres to ostatnio zamówiony VPS w Ultimahost w nowym DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał nastawić się wyłącznie na zysk, to bym założył sobie anonimowe konto na forum i wrzucał w każdy temat związany z hostingiem te kod

Hm.. nikt tutaj raczej nie wie kim jesteś, jakie jest Twoje imie/nazwisko, i w każdym temacie gdzie się wypowiadasz wrzucasz te swoje kody(stopka).

 

Ale zaraz będzie, że się czepiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanio vpsy możesz dostać w:

Ultimahost

Biznes-Host

Webh - ale teraz chyba ultima go przejęła jeśli się nie myle...

 

No i jeszcze mintshost

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×