Skocz do zawartości
Cannado

strona internetowa i serwery gier - jak uczciwie zarabiać?

Polecane posty

Witam.

Zakładam stronę internetową (forum).
Chciałbym na nim zarabiać poprzez reklamy, oraz SERWERY GIER. (sprzedaż np. bonusów, konta PREMIUM, dodatkowych rzeczy, leveli itp.)
Środkiem płatności będą głównie SMSy (PremiumSMS), no i oczywiście przelewy.

 

 

I teraz pytania:
Czy mogę tak zarabiać?
Czy muszę mieć firmę, czy też nie?
CO MUSZĘ ZROBIĆ, ABY WSZYSTKO ODBYWAŁO SIĘ LEGALNIE - ZGODNIE Z PRAWEM?
Krok po kroku, ponieważ nie mam ŻADNEGO pojęcia na ten temat.

 

 

Wyczytałem gdzieś, że zarabianie pieniędzy za usługi = konieczność założenia firmy, ponieważ jest to ciągły zarobek. Zgadza się?
Czy prowadzenie działalności to konieczność? Nie planuję zarabiać ogromnych pieniędzy, a jedynie dorobić kilka groszy... Aby utrzymać firmę musiałbym zarabiać na prawdę sporo. Więc firma jest mi po prostu nie potrzebna - przynosiłaby jedynie straty. Nie można zarabiać normalnie i odprowadzać od tego zarobku podatku?

 

Pozdrawiam, liczę na Waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadam już prawie 2 lata sieć serwerów gier mogę smiało się wypowiedzieć. Jbc wal na PW lub tutaj na forum, ale odpowiadając

 

1. Tak możesz tak zarabiać bez problemu PremiumSMS (HomePay, Profitsms,(polecam) DotPay - (nie polecam) )

 

2. Nie nie musisz posiadać firmy

 

3. Po prostu musisz na stronie podać realne ceny , co roku rozliczać się z podatku PIT-11 wystawiany do końca lutego czy tam marca każdego roku do rozliczeń podatkowych za poprzedni rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Czekam na więcej :)

Czytałem gdzieś, że ciągłe zarobki (jak reklama na stronie, czy usługi) wymagają założenia firmy... Może ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

 

 

Cad0s - o co chodzi z "realnymi cenami"?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Czekam na więcej :)

Czytałem gdzieś, że ciągłe zarobki (jak reklama na stronie, czy usługi) wymagają założenia firmy... Może ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

 

 

Cad0s - o co chodzi z "realnymi cenami"?

 

 

chodzi mu o to, że np jak podasz na stronie że sms kosztuję 10zł, a tak na prawdę będzie kosztował 20zł to jest to oszustwo.

(idziesz do więzienia, nie przechodzisz przez start, nie otrzymujesz premii.) :D

Edytowano przez jensej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mu o to, że np jak podasz na stronie że sms kosztuję 10zł, a tak na prawdę będzie kosztował 20zł to jest to oszustwo.

(idziesz do więzienia, nie przechodzisz przez start, nie otrzymujesz premii.) :D

 

Tak o to mi chodziło,

Np SMS kosztuje 30,75 ty piszesz ze to koszt 11,07 w regulaminie piszesz że że cena 11,-7 to kwota przelewu i bęc masz kasę no ale cóż sztuczki i kruczki polskiego prawa wykorzystywane przez niektóre osoby ..

chyba nie robisz coś jak pobieraczek ?. Ale jeżeli mówimy o biznesie legalnym to jak sama nazwa mówi LEGALNE zgodnie z prawem .

 

Nie firma nie jest ci potrzeba gdyż wszystko działa jako osoba indywidualna z pitem-11 tzn zarobki pozyskiwane z innych żródeł co jest fajnego że bez problemu dostaniesz kredyt na maksymalnie 10.000 tys :). Minus że musisz się rozliczyć

Edytowano przez Cad0s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie firma nie jest ci potrzeba gdyż wszystko działa jako osoba indywidualna z pitem-11 tzn zarobki pozyskiwane z innych żródeł co jest fajnego że bez problemu dostaniesz kredyt na maksymalnie 10.000 tys :). Minus że musisz się rozliczyć

 

Gdzie dostanę ten kredyt na 10 milionów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeju napisałem 10 tysięcy . Matematyka się kłania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeju napisałem 10 tysięcy <lolzzz>. Matematyka się kłania ?

Napisałeś 10.000 tys. To nie to samo co 10 tys.

 

I jeszcze minusujesz mnie jak dzieciak :)

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)
  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 000 tys. - ciekawe kwoty możemy dostać w bankach :)

Ale OK, każdy może się pomylić...

 

 

Wracając do tematu. Tak. Trzeba się rozliczyć, chyba że zarobiona kwota nie przekracza (ok.) 3 tysięcy - wtedy zwracają.

 

 

I nadal nie dowiedziałem się co z 'zorganizowanym i ciągłym zarobkiem' - takie są właśnie sieci serwerów gier. Więc sam już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyliłem się ai przepraszam... a minusa dostałeś od tak w końcu na coś to jest, dzieciakiem nazywaj sobie swoje dzieci ...

 

To nie ma nic do tego zarobek to zarobek nie ważne czy ciągły czy tymczasowy, a w sieci serwerów nie ma stałego dochodu jest zmienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to odbierając... to w sumie żaden biznes nie ma stałego dochodu. Chodzi mi o to, że sprzedaje się usługi w sposób ciągły.

I to ma znaczenie. Tak przynajmniej słyszałem.

 

 

 

Nie obraź się Cad0s, ale nie mogę opierać się na opinii jednego człowieka.

Więc proszę aby ktoś jeszcze wziął udział w rozmowie.

Edytowano przez Cannado (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do tego zarobek to zarobek nie ważne czy ciągły czy tymczasowy, a w sieci serwerów nie ma stałego dochodu jest zmienny.

Jak to nie ma znaczenia? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To nie ma nic do tego zarobek to zarobek nie ważne czy ciągły czy tymczasowy, a w sieci serwerów nie ma stałego dochodu jest zmienny.

 

 

W działalności gospodarczej tez masz dochód zmienny :D... uzależniony od Twoich chęci do pracy. Twoje tłumaczenie jest bez sensu..

 

 

To czy zarobek jest ciągł akurat ma ogromne znaczenie. Gdy czynność wykonywana jest ciągle to raczej konieczne jest zalozenie dzialalnosci gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś 10.000 tys. To nie to samo co 10 tys.

 

I jeszcze minusujesz mnie jak dzieciak :)

 

Patrząc z matematycznego punktu widzenia, to:

 

10.000 tys. = 10 tys.

 

to tak jakby 000/1000 było po przecinku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedro. Może chciałbyś coś na ten temat powiedzieć? Skoro znasz się lepiej, liczę na Twą pomoc.

Właśnie ciągłość zarobku ma tutaj niebagatelne znaczenie. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi, że działalnością gospodarczą jest uzyskiwania przychodów we własnym imieniu, w sposób zorganizowany i ciągły, a przychody z niej uzyskiwane nie są zaliczane do przychodów uzyskiwanych z innych źródeł. Moim zdaniem, pod tę definicję się łapiesz.

 

Z drugiej strony, za działalność gospodarczą nie uznaje się uzyskiwania dochodów z najmu, dzierżawy oraz innych umów o podobnych charakterze. Tutaj daje Ci to pole manewru jeśli chodzi o reklamy. Ale... to tylko to.

 

Jeśli ma być w 100% legalne, to moim zdaniem bez DG się nie obejdzie.

 

@Cad0s - rozumiem, że rada z Twojego posta jest radą, pod którą podpisujesz się imieniem i nazwiskiem i bierzesz za nią pełną odpowiedzialność prawną oraz karno-skarbową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kropka się też przyjęła, np. w sklepach prawie zawsze są kropki, a nie przecinki. Ale masz rację, w matematyce przecinki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze kropki? Nie wiem do jakich sklepów ty chodzisz, ale mnie zawsze wydawało się, że przecinki widzę w etykietkach ;) Ot np. taki pierwszy z google przykład etykietki cenowej z hipermarketu ( http://i.imgur.com/KXAnz.jp g ) zdaje się to potwierdzać...

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy jakie sa przepisy w PL

 

Dla swietego spokoju, autor watku powinien jednak zalozyc dzialalnosc gospodarcza

 

Ciekawy, swiezy artykul z przed kilku dni:

 

Link: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/704934,zus_uderza_skladkami_w_szkoleniowcow.html

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×