Skocz do zawartości
stefan88

Lepszy procesor do starego zestawu?

Polecane posty

Witam, posiadam taki przedwojenny zestawik:

Celeron 2,4 Ghz

1,5 GB DDR ram

Asrock P4V88+ http://www.asrock.com/mb/VIA/P4V88+/

geforce mx 440

 

Ogólnie problem jest w tym, że na yt mam 100% procesora i mam takie pytanie czy jak bym wsadził najmocniejszy procek jaki ta płytka obsłuży to czy coś się zmieni z obciążeniem procka? I czy ten procek 2 wątkowy by pasował? http://allegro.pl/intel-pentium-4-ht-dwuwatkowy-2-40ghz-512-800-i3374223237.html

 

Czy może nie warto w to inwestować tylko kupić jakiś używany 2 rdzeniowy procek z lepszą płytą główną ? bo widziałem, że ludzie sprzedają takie zestawy procek+płyta tylko wtedy będę musiał dokupić pewnie kości DDR2 i karte pod pci express.

Edytowano przez stefan88 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten komputer kompletnie nie opłaca się inwestować. Ale jak już musisz to ten Pentium powinien zwiększyć wydajność - choć nie oczekuj cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te procki dostarczają więcej ciepła niż mocy obliczeniowej. Nie licz na to, że z tym Northwoodem obejrzysz na YT cokolwiek w wyższej rozdzielczości bez zamulania go. Będzie naprawdę nieznacznie tylko lepiej niż jest na Celku. Z Prescott-em może będzie trochę lepiej, ale jak widzę są nieco droższe na Allegro.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę zainwestować w nowszą platformę, bo zmiana na 1155 z Pentiumem G2020 + 2GB DDR3 + tania płyta na B75 = około 500zł więc majątek to to nie jest a kopa da solidnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kiedy widzę tak stary sprzęt to radzę go tylko wymieniać. Nie żebym był specjalnie za wyrzucaniem dobrego przecież jeszcze sprzętu. Ale z reguły jest tak, że teraz wrzucisz coś w procesor a za tydzień padnie Ci płyta główna. I tak idąc tym sznurkiem nieszczęść i tak złoży się nowy zestaw a dodatkowo kupione części będą tylko świadectwem zmarnowanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpierw sprawdź czy jakiś program nie zjada Ci procesora na sucho, potem podaj w jakiej jakości filmiki oglądasz że ci zjadają procesor. To co chcesz zrobić to nie jest nic dobrego bo włożysz procesor który będzie nowszy technologicznie do starej płyty która nie będzie obsługiwała technologii tego procesora, co może spowodować odwrotny efekt i zamiast przyspieszenia maszyny, komputer jeszcze bardziej zwolni.

 

W Twoim wypadku to już raczej jest potrzebna wymiana większości podzespołów jak nie całość, taka niestety jest czarna prawda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam prawie identyko zestaw z tym że mam lepszą grafikę (procek i ram identyko).

 

Jak byś chciał lepszy procek to i płyta główna do wymiany, jak płyta to i grafika + ram. Koszt normalnego zestawu wyjdzie ci 1000zł wsadzając go w tę samą obudowę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×