Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grzeznik

Debian 7 - problem z phpmyadmin

Polecane posty

Witam,

zainstalowałem phpmyadmin na vps-ie i mam problem z phpmyadmin. Debian jest, tak jak napisałem w wersji 7, phpmyadmin 3.4.11. Problem polega na tym że jakiego usera nie utworze w bazie przez phpmyadmin to nie mam możliwości zalogowania się do pma na tych danych. Czyli: tworzę usera o nazwie login, haslo: haslo, zaznaczam opcje utwórz bazę o tej samej nazwie. Baza się utworzyła, user jest, ale jak się chce przelogować na niego to mam komunikat o niepomyślnym logowaniu. Mało tego, nie działa skrypt który zawiera dane tego usera. Dzieje się tak tylko w przypadku pma. W przypadku konsoli - jak utworzę usera - skrypt działa prawidłowo, ale połączyć się z pma nie można. Tabela users w bazie mysql wydaje się poprawna. O co chodzi zatem? Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z konsoli i phpmyadmina łączysz się tak samo do mysqla? W obu przypadkach na localhosta, czy może mysql działa na jakimś innym adresie?

Bo może właśnie przy dodawaniu rozjeżdzają ci się uprawnienia user:host.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawiałbym na to że jak robisz usera przez PMA to nie ustawiasz dla niego hosta localhost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z konsoli i phpmyadmina łączysz się tak samo do mysqla? W obu przypadkach na localhosta, czy może mysql działa na jakimś innym adresie?

Bo może właśnie przy dodawaniu rozjeżdzają ci się uprawnienia user:host.

 

stawiałbym na to że jak robisz usera przez PMA to nie ustawiasz dla niego hosta localhost.

Macie racje. Tworząc użytkownika przez pma dawalem host dowolny. Jeśli utworzę z hostem localhost jest ok. Jak zatem skonfigurować mysql żebym mógł się łączyć do bazy z zewnętrznego ip?

Edit: problem rozwiązany - jest to bug opisany pod adresem:

http://bugs.mysql.com/bug.php?id=36576

Edytowano przez grzeznik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz się łączyć z zewnątrz z swoim mysql ( inny VPS/dedyk własny komputer) to w pliku ( system debian) /etc/mysql/my.cnf stawiasz hasz przy bind-address lub bind-address = 0.0.0.0 , później reset i działa :)

 

oczywiście użytkownik taki musi być stworzony że w miejscu host ma wpisane % lub IP z którego się łączysz

Edytowano przez McAs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×