Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Warn za reflink w sygnaturce?

Polecane posty

Gość

Co prawda nieco późno, bo ponad tydzień po fakcie, ale dzisiaj zauważyłem, że dostałem warna od regdosa o następującej treści:

 

r8KF29Z.png

 

 

Patrzę... no nie... nie wydaje mi się, warn naprawdę jest.

Czy regulamin się zmienił przez ostatnie... 8-9 miesięcy?

Czy to warn wystawiony na złość?

 

A może na WHT mamy kolejną, "niepisaną zasadę" podobnie jak z podpisami z aplikacji jak tapatalk?

Sorki, ale ja w regulaminie niczego ani o jednym, ani o drugim nie widzę (w ogóle nie reguluje on ani kwesti reflinków, ani sygnaturki jako takiej).

 

Warn jako taki zwisa mi i powiewa. Ale jeżeli stosownych informacji nie ma w regulaminie, to moderator powinien najpierw dać znać na pw, a dopiero potem walić warnami. Druga rzecz: żadnego powiadomienia o nałożonym warnie też nie dostałem... Co czyni sytuację jak dla mnie tym bardziej kurozalną. Link znika, ja dostaję warna, a dowiaduję sie o tym dopiero gdy widzę własny post i wiszące obok profilu info o ostrzeżeniu po kilku dniach.

 

Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić jak krowie na rowie, bo może zbyt tępy jestem - po co tu jest w ogóle regulamin, skoro w praktyce dowiaduję się, że są jakieś dodatkowe zasady, o których nie ma słowa. Co więcej, pojawiają się nagle i chyba tylko administracja i moderacja zdają sobie z nich sprawę.

Póki co takimi działaniami jestem wysoce zachęcony, ale nie do tworzenia tej społeczności, ale do usunięcia konta.

 

EDIT:
Zły dział, proszę o przeniesienie.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja o tym, poszukaj na forum. Skoro ja o tym wiem, a z administracją i moderacją nie mam nic wspólnego, to nie jest to jakaś wiedza tajemna.

 

Naprawdę nie widzisz nic dziwnego we wciskaniu refów gdzie popadnie bez umieszczania informacji o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Tu nie chodzi o zasadność umieszczania refa i informacji o nim, ale o to, jak są wprowadzane takie zasady na forum.

Jak coś w jakiejś dyskusji, to od razu jest to panująca zasada?

Jako użytkownik mam obowiązek przestrzegać regulaminu, ale czy mam obowiązek czytać wszystkie tematy?

Gdyby to było wpisane w regulamin, nie byłoby sprawy - przeczytałbym, aha, kiedyś się pojawiło i tyle. Administracja nie musi powiadamiać o zmianach (chyba że sama inaczej zastrzega w regulaminie), ale jednak jest różnica między zasadą powiedzianą gdzieś tam, a zapisaną.

 

To jest egzekwowane też dla nowych użytkowników, którzy akceptują regulamin bez informacji o tym i mają się o zasadzie domyślać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Naprawdę nie widzisz nic dziwnego we wciskaniu refów gdzie popadnie bez umieszczania informacji o tym?

 

Kurcze, wyłamie się, ale nic mnie tak nie wkurza jak polska FOBIA przed reflinkami. To co na całym świecie jest standardem i zwykłym zachowaniem, u nas urasta do rangi przestępstwa. Nie wiem dlaczego - czyżby chodziło o naszą narodową zazdrość, że "ktoś, coś może"? (ta psychoza też działa w druga stronę: reflink? Ooo to NIE kliknę! Jeszcze by coś polaczek jeden NA MNIE zarobił!).

 

Oczywiście powinno się piętnować wszelkie spamowe zagrywki (np. pisanie na siłę różnych postów tylko w jednym celu) ale zwykłe podanie reflinka jak ktoś jest zainteresowany lub posiadanie takiego w swoim profilu dla mnie osobiście jest zupełnie normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zasadność umieszczania refa i informacji o nim, ale o to, jak są wprowadzane takie zasady na forum.

Jak coś w jakiejś dyskusji, to od razu jest to panująca zasada?

Jako użytkownik mam obowiązek przestrzegać regulaminu, ale czy mam obowiązek czytać wszystkie tematy?

[...]

 

 

pedro84

Naprawdę nie widzisz nic dziwnego we wciskaniu refów gdzie popadnie bez umieszczania informacji o tym?

Może mi ktoś wyjaśnić jaki problem jest w 'refach', komu to szkodzi, że ktoś z nich korzysta? Traci się coś przez to...? Też nie widzę sensu przeglądania forum by się dowiedzieć co można, a co nie... od tego mamy przecież miejsce np. regulamin...

 

a tak poza tym @lukasamd co Ci przeszkadza zaistniała sytuacja... bądź mężczyzną i bierz to na klatę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

@nrm:
No właśnie o to chodzi... jeszcze rozumiem, jakbym wchodził w każdy temat i polecał wszędzie na lewo i prawo Ultimę. Nawet w sharedach bym pisał: "bierz VPSa z Ultimy" i tam oczywiście reflink. No ale czy tak było? Nie piszę tu za często. Czytam sporo, wypowiadam się niewiele. A dostało mi się zupełnie za losowy post. Zły dzień miał regdos? Jeżeli tak, to nie powinien siadać przed klawiaturę.

 

Napisałem już @ na kontakt WHT. Domagam się ściągnięcia tego warna, lub usunięcia konta. Wszystko można brać na klatę, o ile ma ręce i nogi. To forum od jakiegoś czasu tak jakby je traciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wyłamie się, ale nic mnie tak nie wkurza jak polska FOBIA przed reflinkami. To co na całym świecie jest standardem i zwykłym zachowaniem, u nas urasta do rangi przestępstwa. Nie wiem dlaczego - czyżby chodziło o naszą narodową zazdrość, że "ktoś, coś może"? (ta psychoza też działa w druga stronę: reflink? Ooo to NIE kliknę! Jeszcze by coś polaczek jeden NA MNIE zarobił!).

 

Oczywiście powinno się piętnować wszelkie spamowe zagrywki (np. pisanie na siłę różnych postów tylko w jednym celu) ale zwykłe podanie reflinka jak ktoś jest zainteresowany lub posiadanie takiego w swoim profilu dla mnie osobiście jest zupełnie normalne.

Fobia? Mirek, o czym Ty gadasz? Normalną praktyką, na wielu forach, na których jestem aktywnym userem ma PODOBNĄ praktykę. Ja nie mam nic przeciwko refom, jeśli widzę, to kliknę. Ale nie znoszę osobiście ich niepodpisywania. Jeśli mam na kimś coś zarobić, to niech przynajmniej o tym wie i wyrazi zgodę, poprzez wejście w link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W ramach pokuty poleć ZENa a winy zostaną tobie odpuszczone. Puk puk puk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

"normalną praktyką"... w Polsce - zapomniałeś dodać ;) No spoko, mi tam z dopiskiem czy bez dopisku w ogóle nie przeszkadza jeżeli tylko NIE jest spamem. Bo jak jest to już żaden dopisek temu nie pomoże i należy się banik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie zawsze można po prostu napisać "Hey mam u nich usługi podam Ci linka z moim kodem polecającym dzięki temu ja zyskam korzyść w polecaniu dobrej usługi a Ty zyskasz dobrego partnera w biznesie lub prywatnym przedsięwzięciu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

W ramach pokuty poleć ZENa a winy zostaną tobie odpuszczone. Puk puk puk :P

 

Ooooo, to może będzie taka kolejna zasada?

Ci co "nagrzeszą" na forum, będą promować jedną konkretną firmę i dzięki temu będą mieli wybaczone... :)

 

No dobra, ale teraz na poważnie.

Ja tu naprawdę nie chcę roztrwaniać tego, czy używanie reflinków bez info jest dobre czy złe. Jeżeli administracja by się jasno określiła: można tak, ale pod warunkiem... albo nie można, to sprawa jest zamknięta. Tymczasem jest jak jest... Coś jest, ale nie wiadomo co. Może jest regulamin, a może go nie ma... może dzisiaj piszemy na Webhostingtalk, a może na Burdeltalk...

 

Administracja powołuje moderatorów i pośrednio odpowiada za ich zachowanie (bo ich wybiera). Daje im też chyba wskazówki co mają robić. Tylko dlaczego ja jako user nie wiem, czego nie robić, aby nie było źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"normalną praktyką"... w Polsce - zapomniałeś dodać ;) No spoko, mi tam z dopiskiem czy bez dopisku w ogóle nie przeszkadza jeżeli tylko NIE jest spamem. Bo jak jest to już żaden dopisek temu nie pomoże i należy się banik ;)

No właśnie nie, nie w Polsce. Z polskich forów jestem tylko na 2-3 i tylko na WHT takie zjawisko zaobserwowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że regulamin powinien jasno określać co jest dozwolone, a co nie. Właśnie przeczytałem cały z ciekawości i nie znalazłem żadnego wpisu odnośnie reflinków w sygnaturach.

 

 

 

§ 4. Sygnatura (podpis):
1. Podpis powinien mieć maksymalnie cztery linijki tekstu.
2. Zezwala się na umieszczenie w podpisie reklamy firmy.
3. Zabrania się umieszczanie w podpisie linków do innego konkurencyjnego forum lub serwisu.
4. Zabrania się umieszczania w podpisie banerów i innych grafik.
5. Maksymalny rozmiar czcionki w sygnaturce to rozmiar '2'
6. Podpis nie może zawierać żadnych słów niecenzuralnych i ogólnie uważanych za obraźliwe.
Więc się zdecydujcie co jest dozwolone, a co nie. Tak samo jak z tapatalkiem.
I p.s. znowu mi dołączyło tekst do quote'a. Zostawiam na pamiątkę.
Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że regulamin powinien jasno określać co jest dozwolone, a co nie.

Zdecydowanie. Był juz gdzieś wątek na ten temat, więc sądzę, że podpunkt o programach partnerskich i linkach do nich, powinien się znaleźć w regulaminie. Będzie łatwiej, jaśniej, nie będzie problemów w przyszłości.

 

I p.s. znowu mi dołączyło tekst do quote'a. Zostawiam na pamiątkę.

Ja ci dam na to dobrą radę. Przeinstaluj system ;) Zawsze pomaga.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Temat jest stary jak forum. Od zawsze w Polsce był z tym problem i WHT raczej utrzymuje standard.

 

Ja z tym osobiście nie mam problemu ale po prostu refy były używane tylko do spamowania i tak już zostało. Czyli nie to, że polecam usługi tylko polecam to co najbardziej mi się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

@Bartosz:
Ale czy moderatorzy mają wolną rękę i stanowią istnych "strażników teksasu"?

Czy ktoś z administracji może się do tego ustosunkować tutaj, skoro na email nikt nie raczy odpowiedzieć?

Jeżeli nie, zgodnie z informacją w wiadomości proszę o usunięcie konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie wiem zgodnie z jaką informację bo ja nic na mailu nie mam.

 

Łukasz masz konto od 2007 i Cię reflinki dziwią?

 

Na chwilę obecną dodamy do regulaminu info o reflinkach, oczywiście powinno się znaleźć tam od razu.

 

Czy moderatorzy mają wolną rękę, nie rozumiem - konto usunęli czy dali ostrzeżenie z powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Otrzymałem ostrzeżenie na podstawie zasady, której nie ma w regulaminie.

Bez kontaktu, bez wspomnienia. Gdyby moderator po ludzku do mnie napisał z info, abym ściągnął reflinka albo go oznaczył, zrobiłbym to. No ale nie, poszedł najprostszą drogą, a to nie powinno mieć miejsca, jeżeli tego nie ma w regulaminie.

 

Prawo nie powinno też działać wstecz. Skoro to zostanie dopiero dodane, to za co dostałem warna?

Email kierowałem na kontakt wht, teraz puszczę jeszcze raz fwd na admin.

Edytowano przez lukasamd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dobra, maila mam. Sorry był bo wszedłem na temat z niego tylko nie doczytałem do końca.

 

W tym konkretnym przypadku rzeczywiście nie było tego w regulaminie. Natomiast jest to "ogólnie przyjęty standard" od wielu lat na WHT. Poprawimy to, jasne.

 

Regdos mógł i powinien napisać natomiast trochę tych akcji moderatorskich jest i po prostu dał ostrzeżenie.

 

Nie szukajmy tutaj drugiego dna czy teorii spiskowych bo ich nie ma.


Odpowiedni punkt został dodany do warunków publikacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się czepiasz:

- warunki publikacji to nie regulamin

- odkąd zabrali Ci moderatora, przywalasz się do wszystkiego

- historia tego forum pokazała, że reflinki to zło (BH i kody rabatowe)

- punk warunków publikacji

 

7. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że decyzje Usługodawcy lub moderator są ostateczne i jakiekolwiek próba ich podważenia może zostać uznana za naruszenie Regulaminu. W przypadku braku akceptacji decyzji Usługodawcy Użytkownik powinien złożyć reklamację w sposób opisany w Regulaminie.
w mojej opinii wyczerpuje temat, nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć (np. BH i kody) i ten punkt daje taką furtkę moderatorom, żeby interweniować a jeżeli ktoś się nie zgadza to ma drogę odwoławczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

...

- historia tego forum pokazała, że reflinki to zło (BH i kody rabatowe)

....

 

 

Wyjaśnij co dokładnie masz na myśli, bo nie jestem w temacie, a ciekawi mnie w jaki sposób 'reflinki to zło'....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

- warunki publikacji to nie regulamin

Na pewno? W regulaminie jest odnośnik

 

 

Szczegółowe warunki technicznej publikacji Postów określone są w Szczegółowych Warunkach Publikacji

więc IMO owy załącznik stanowi integralną część regulaminu ;) Skoro tak, to IMO dobrym była by przynajmniej informacja o zmianach w formie takiej, jak info o rzekomym możliwym wycieku danych.

 

 

 

W przypadku braku akceptacji decyzji Usługodawcy Użytkownik powinien złożyć reklamację w sposób opisany w Regulaminie.

Problem tylko taki, że lukasamd chyba pisał "reklamację", ale odpowiedzi żadnej nie dostał, bo rzekomo "mail zaginął" czy coś w ten deseń. Przynajmniej ja tak jego żale w tym temacie odebrałem.

 

 

A jeśli chodzi o mój komentarz do całej sprawy - to biadolenie na stosowanie niepisanych zasad pojawia się coraz częściej. A to bo ktoś dostanie warna ze reflinka, a to bo chce troche wirtualnej waluty sprzedać a tu mu nie pozwalają... Może warto było by jakoś to opisać, chociażby jako szczegółowe warunki dla określonych działów. Myślę, że wtedy wszyscy byli by szczęśliwi i nie mówili, że ten moderator to dyktator od humoru którego zależy, czy użytkownikowi ujdzie coś płazem, czy dostanie warna, czy też może wyleci permanentnie z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
historia tego forum pokazała, że reflinki to zło (BH i kody rabatowe)

 

Zauważ tylko że oba przypadki są podobne - w tym lukasamd dostał warn za niepisaną zasade, a w przypadku kodów rabatowych napisałeś temat i po 5 minutach leciały ostrzeżenia.

 

Zawsze można też napisać PW z prośbą o usunięcie refa, ale to już dobra wola moderatora ;)

 

Mnie już na WHT nic nie zdziwi - mieliśmy już biznesy za plazme, msze za firmę hostingową, (nie)zależne opinie za 3 miechy gratis więc i to trzeba przeżyć - czipsy, piwko i czytamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×