Skocz do zawartości
centrumweb

Asystent Pobierania z DobrychProgramów domyślnie instaluję nam soft szpiegujący

Polecane posty

Gość mpm1122

Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać z tego co piszą. Przecież jakoś hajs musi się zgadzać i jest opcja "Instalacji zaawansowanej", wiec w czym problem? Trzeba czytaj i nie tylko dalej, dalej, a na końcu płakać, że coś się zainstalowało. Chyba lepiej pobierać legalne aplikacje od producentów i to przeważnie w nowszej wersji niż na jakimś tam portalu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Na DP z softem jest akurat o tyle fajnie, że najczęściej jest aktualny.

Nie było im to potrzebne, ale z drugiej strony, pierwsze słowa opisu przy próbie instalacji doskonale tłumaczą, że będzie instalowany pasek. Na tweaks wspominałem, wspomnę i tutaj: taki CCleaner też dorzuca nam narzędzie szpiegujące (Google Chrome) i jakoś nikt nie płacze. Może nie ten sam kaliber, ale co to zmienia w obliczu tego, że w obu wypadkach wystarczy myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wystarczy w instalatorach odznaczyć te wszystkie namolne gówna próbujące się zainstalować ? Stale w instalatorach mam to samo, jakieś delty, srelty, tłiki, chrome czy inne uje szmuje i zawsze odznaczam to kłamliwe badziewie żeby mi nic nie wrzucało. Najbardziej namolny jest chyba pasek Ask i ta jego wyszukiwarka. A w kibinimater z tym !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Podejrzewam że najbardziej aktualne programy znajdziesz na stronie producenta.

 

Ewentualnie polecam instalki. Niby też mają swój program, ale jest możliwość pobrania bez zbędnych zabawek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze: W dobrychprogramach udostępniamy również linki bezpośrednie do instalatorów aplikacji ;) - obok przycisku pobierania. Swoją drogą zabawne, ponieważ akurat Instalki mają dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja właśnie nie korzystam z tych ich plików bo to syf instalacyjny - wole od producenta pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z deczka się przejechałem na nim, okazuje się że miesiąc temu ich instalator wyglądał inaczej i stąd moje przeświadczenie, że nie mamk do wyboru opcji zaawansowanej. Zmienili to, aby tylko nabić więcej klientów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepotrzebna ta nagonka. Serwis musi z czegoś się utrzymać a jest opcja pobierania bezpośredniego nawet dla niezarejestrowanych oraz odznaczenia instalacji dodatków w opcji zaawansowanej. A że opcja jest szara, no cóż to i tak jeden z bardziej etycznych zabiegów marketingowych jakie można by przytoczyć. Apple (tak microsoft też) wciskając ludziom wały bierze za to pieniądze i mało kto widzi w tym problem ;) A tu wszystko jest za darmo tak jak było zawsze.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja podziękuję za takie "darmo". Ani Windows, OTL i Awdcleaner sobie nie poradził z tym softem zwanym przez dobreprogramy przyjaznym toolbarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nagonka to mało powiedziane. Admin forum tweaks gdzie to poruszono, tutaj piszcy zapewne pod nickiem centrumweb, specjalnie na wielu forach założył konto i jedynym jego postem jest info z linkiem do wykopu, gdzie jest info o jego forum. Druga sprawa. Jaki to power user i admin forum it, że w ogóle nie uważa i na własne życzenie pakuje sobie tego rodzaju syfy? Sytuacja naprawdę komiczna, tym bardziej, że ta sama osoba zachęca do pomocy w usuwaniu tych śmieci poprzez jego forum...

Na logikę - jak można zaufać osobie, która o własny komputer zadbać nie potrafi, pomimo że jest adminem forum o tematyce IT? Mi takie zachowanie się po prostu w głowie nie mieści

Edytowano przez lukasamd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak są właściciele Dobreprogramy, Power Userzy co wiedzą, gdzie i kiedy klikać i dojne krowy, na których można zarabiać. Sorry, ale reklamowanie netfixa(usługa zdalnego usuwania wirusów i innych śmieci przez DobreProgramy) jako rozwiązanie problemu z tym toolbarem to śmieszny chwyt marketingowy. I tu sobie wypraszam, jestem użytkownikiem WHT od 2006 roku i jeśli widzę potrzebę przekazania informacji odnośnie nieetycznych działań DP to jest to zdecydowanie dobre miejsce, wiele userów ma potem problemy z tym toolbarem, a na forum DP jest już chyba 500 tematów odnośnie jego usuwania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Tyle tylko, że netfix jest za darmo... A tworzenie nowych kont na wielu forach z od razu dopisana sygnaturką (reklama forum) to niby co? Widzę, że trzeba sobie ruch zrobić i kasę z reklam mieć, bo hajs się musi zgadzać, nieprawdaż? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@centrumweb vel makensis

 

Widzę że w paru miejscach poprawiłeś swój ewidetny błąd o tym że jakoby z Asystentem DP był również instalowany Claro Search. Swoją drogą, czekam byś równie gorliwie napietnował, Adobe które też z własnym instalatorem przemyca inne programy. Popraw jeszcze swój wątek na forum byś nie wprowadzał ludzi w błąd.

 

Ciekawi mnie jeszcze jedno, jaki admin portalu z poradami do Windows klika jak ostatni debil Dalej i Dalej, jednocześnie nie sprawdzajac co instaluje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pangrys specjalnie się rejestrowałeś, aby to mi napisać? Temat poprawiony, czy Claro czy Delta Search nie ma to znaczenia właściciel ten sam i techniki spyware również. Za to rozwinąłeś dyskusje, bo po sprawdzeniu softu okazuje się, że instaluje się Browser Defender, o którym w ogóle nie ma informacji w asystencie.. także tytuł powinien brzmieć Dobreprogramy instaluje 2 programy spyware i jeden malware(gratis)!

 

ps. jestem administratorem forum tylko ;)

Edytowano przez centrumweb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, pokaż dowody bo ciebie kłamcą nazwą. Mylisz się w zeznaniach, konfabulujesz, nie przedstawiasz dowodów, to jak mam ciebie traktować ?

Ładny masz syf w komputerze skoro odnajdujesz w nim tyle syfu. Proponuje używać legalnego oprogramowania i jakiegoś renomowanego pakietu bezpieczeństwa. Udostępnij tą instalkę ogólnie by i inni mogli sprawdzić czy masz rację bo wg mojej skromnej wiedzy masz w systemie jakieś rootkita a problem przewalasz na Asystenta DP.

 

I pomyśl zanim coś napiszesz, to nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

centrumweb aka maksensis

 

Czyli okazuje się że poprostu kłamiesz a całe twoje twierdzenia są kłamstwem. Każdy kto ma lub miał dostęp do tych plików z łatwością udowodni ci, że kłamiesz a cała ta afera jest wywołana tylko po to ubabrac w błocie konkurencję.
Jednocześnie pokazujesz jak nisko trzeba upaść by takimi metodami walczyć z konkurencyjnym portalem.

Jesteś żałosny ...

Admina prosze o zmianę tytułu na bardziej odpowiadajacy rzeczywistosci...

 

np. Asystent Pobierania z DobrychProgramów domyślnie instaluje toolbar Delta Search

 

Edytowano przez Pangrys (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Nowy
  • 0 postów

Co jeszcze nam opowiesz..

Żeby dodać smaczku całej sytuacji okazuje się, że DobreProgramy przemycają jeszcze jeden program, o którym nie ma ani słowa w instalatorze..

 

ps. ten wątek dotyczy użytkowników WHT po co się jeszcze tu wtrącasz jak próbujecie rozwikłać problem na forum DP.

 

Edytowano przez centrumweb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłamca

24 postów

 

Nie kryję twarzy i szybko ustalisz kim jestem i biorę odpowiedzialność za swoje słowa a ty ukrywasz się za maską (jakże złudną) anonimowości.

I bezczelnie kłamiesz albo jesteś tak bezdennie głupi ze nie pamiętasz co instalowałeś z czym ... Udowodniłem twoją indolencję a ty nadal powtarzasz swoje brednie ...

 

Podtrzymuje, jesteś żałosny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

@Pangrys proszę ostrożnie z językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o usunięcie tego wątku.

 

Bo? Myślisz, że jak wparujesz na forum, dasz profil swojej twarzy, poużywasz paru trudniejszych słów i powtórzysz 70 razy słowo kłamca to masz prawo zabraniać ludziom dyskusji? Nie kompromituj się bo poziom twoich wypowiedzi wcale za bardzo nie odstaje na twoją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×