Skocz do zawartości
konny1234

Co jeśli firma hostingowa upadnie?

Polecane posty

Co jeśli firma hostingowa upadnie?

Co stałoby się z moją stroną internetową?

 

Ciągle powstają i ciągle upadają jakieś firmy hostingowe...

Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostajesz na lodzie bez danych w większości przypadków. Dużo zależy od firmy, niektóre mogą poinformować klientów by wykonali backup i migrowali strony, ponieważ firma upada, a inne nie ;)

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Część upadających jest wchłaniana przez inne firmy i klienci mają dalej zapewniony hosting stron. Było tu kilka takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy hostingowe nie zgłaszają upadłości. Zwyczajnie właściciele firm je sprzedają, żeby jeszcze zarobić. Klienci są przekazywane innym firmom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Co jeśli firma hostingowa upadnie?

Co stałoby się z moją stroną internetową?

 

Ciągle powstają i ciągle upadają jakieś firmy hostingowe...

Jak to jest?

 

Upadają zwykle te tanie. Co robić? Nie wybierać tych najtańszych :) Tak to już w hostingu jest - wystartować w tej branży może każdy mając 100 pln w kieszeni. Utrzymać kilka lat na rynku - już tylko ci, którym się to rzeczywiście opłaca (czytaj są w stanie utrzymać firmę i siebie / rodzinę). Hosting to dość nietypowy biznes. Możesz mieć pryszcze i z kieszonkowego otworzyć swój hosting - która branża na coś podobnego pozwala?? :)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żelazna zasada - na bieżąco wykonywać backupy samemu. Nawet hostingi z wyższej półki mogą popełnić jakże trywialny i groteskowy błąd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Upadają zwykle te tanie. Co robić? Nie wybierać tych najtańszych :) Tak to już w hostingu jest - wystartować w tej branży może każdy mając 100 pln w kieszeni. Utrzymać kilka lat na rynku - już tylko ci, którym się to rzeczywiście opłaca (czytaj są w stanie utrzymać firmę i siebie / rodzinę). Hosting to dość nietypowy biznes. Możesz mieć pryszcze i z kieszonkowego otworzyć swój hosting - która branża na coś podobnego pozwala?? :)

Zgadza się. Tylko może być taka sytuacja, że dla kogoś Twój hosting jest tani, a dla innego drogi :)

Moim zdaniem ważne jest zadbanie samemu o backup. Wtedy mamy pewność, że znajduje się on w bezpiecznym miejscu i go posiadamy :-)

Jest kilka sposobów na backup więc jest w czym wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wciąż zapominają, że strona internetowa to nic innego niż usługa na jednym z serwerów X danej firmy. Jeśli firma upadnie to serwer zostanie wyłączony, a zatem nasza strona również.

 

Z hostingiem wygląda to akurat tak, że najczęściej właściciele upadających lub źle rokujących firm po prostu je sprzedają (tak jak napisali moi poprzednicy). Wtedy dostajesz usługę na nowych warunkach danej firmy. Może być to identyczna usługa, może być to też inna usługa o zupełnie innych parametrach.

 

Każda choć trochę profesjonalna firma powinna poinformować swoich klientów o dacie zaprzestania świadczenia usług, jednakże jeśli regulamin tego nie definiuje to nigdzie nie ma takiego obowiązku. Możesz co najwyżej walczyć o pozostały czas wykupienia danej usługi podpierając się SLA i ew. ww. regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć pryszcze i z kieszonkowego otworzyć swój hosting - która branża na coś podobnego pozwala?? :)

 

Niestety ilość pieniędzy jaką należy wydać aby urzeczywistnić stosunek płćiowy jest wprost proporcjonalna do ilości pryszczy. W tym przypadku mianownik nie liczy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe pytanie, nawet się nie zastanawiałem nad tym ale pewnie dlatego, że wolę zapłacić więcej i mieć pewne źródła. Ale i tak zawsze mam kopię każdej strony na swoim kompie i na dysku backupowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zostajesz na lodzie bez danych w większości przypadków. Dużo zależy od firmy, niektóre mogą poinformować klientów by wykonali backup i migrowali strony, ponieważ firma upada, a inne nie ;)
Znasz takie przypadki?

 

 

Jak często wykonujecie backupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka firma... Jeśli szmaciarze to nie licz na pliki. Ja robię kopie raz w miesiącu, chyba że jakiś serwis jest częściej aktualizowany to np. raz na tydzień. Korzystaj z hostingów, które istnieją od lat i mają pozytywne opinie. Wtedy nie wtopisz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Znasz takie przypadki?

 

 

Jak często wykonujecie backupy?

 

 

Zazwyczaj porządne firmy wykonują backup raz na dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porządne firmy robią backupy, oczywiście. Kilka miesięcy temu na jednym hostingu zawieszono mi konto i gościu przez tydzień nie odpowiadał nic, nawet nie chciał mi danych udostępnić, dlatego już nigdy w krzakach hostingu kupować nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mawiają, że chytry płaci dwa razy ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jest że byle gimbus "otworzy" firme hostingową bez strachu przed konsekwencjami bo wiadomo że zawsze w razie czegoś ktoś klientów przygarnie i jest spoko. Sam tak robiłem, niestety, ale fakt jest taki że jakbym tak nie robił i inne firmy też, to było by słychać w sieci pewnie wielokrotnie co znaczy wziąć od kogoś kase za rok z góry a za 3 miesiące się zwinąć i na pewno takich upadków było by dużo mniej,

bo mniej by takich wakacyjnych hostingów powstawało. Tak mi się wydaje, bo raz że mniej takich firm by było uruchamianych, a dwa że mniej klientów by u takich firm nabywało usługi, co widać choćby w tym wątku. Częśc klientów wie że trzeba kupić coś jak najtaniej bo w najgorszym wypadku strona i tak będzie działać bo inna firma przygarnie. Sami sobie rynek popsuliśmy :)

 

E: tak czytam co napisałem i troche masło maślane ale sorry, weekend, mam nadzieje że przekaz jest jasny, hehe

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekaz jasny tow. Edart. Dla weekendowiczów - choć brzmi to nieco imperialistycznie - przekaz jest bardzo zrozumiały. Ku chwale czegoś tam !

 

Niedawno zastanawiałeś się gdzie wyjechać z Polski. Myślę, że kierunek na Moskwę będzie dla Ciebie odpowiedni.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre małe hostingi (wakacyjne jak piszesz) robią wrażenie całkiem profesjonalnych. Eleganckie płatności, niby support mailowy 24/7. Sporo osób się "nabiera".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie życie w tym światku nauczyło jednego. Nie oszczędzaj, bo jak można mieć coś dobrego za małe pieniądze. Dobre firmy się cenią i nie bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie życie w tym światku nauczyło jednego. Nie oszczędzaj, bo jak można mieć coś dobrego za małe pieniądze. Dobre firmy się cenią i nie bez powodu.

 

Odnośnie webd.pl się nie zgadza bo pomimo niskich cen od paru lat się trzymają na rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×