Skocz do zawartości
grzeznik

VPS z panelem directAdmin do testu

Polecane posty

Witam,

Poszukuję vps do co najmniej kilku dniowego testu. wymagania:

-jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www,

- powinien być dostępny panel directAdmin,

-powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków

Proszę o oferty wraz z cenami i okresem testu. Fajnie było by także otrzymać cenę takiego vpsa po okresie testowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może, chodzi o to, że z Solusa można zainstalować system, który ma w sobie DA. Podczas instalacji w konsoli trzeba wprowadzić klucze licencyjne jak dobrze pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może, chodzi o to, że z Solusa można zainstalować system, który ma w sobie DA. Podczas instalacji w konsoli trzeba wprowadzić klucze licencyjne jak dobrze pamiętam :)

No właśnie, dlatego napisałem ten temat by spytać o możliwość testów. Jeśli wszystko będzie wyglądało ok, to co chce przetestować/sprawdzić, to z pewnością dokonam zakupu finalnego.

Odnośnie oferty hyperhost, to na Państwa stronie widzę tylko opis pod kątem technicznym, nie ma informacji o rodzajach systemów, które są dostępne, o panelach, a ja potrzebuję właśnie tych informacji. Proszę zatem uzupełnienie o właśnie te informacje, z pewnością ktoś inny też przeczyta więc będzie to z pożytkiem dla Państwa firmy.

@linoskoczek wiem że mogę pytać indywidualnie każdą firmę, ale nie każda oferuje takie testy i to z panelem, a pytać każdej z osobna to zejdzie chyba tydzień - jest tych firm trochę. Dlatego chce ilość tą zawęzić do ofert złożonych tutaj, ale na razie ani jest mizerny efekt ;/

Ponawiam zatem prośbę o oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ofertach, gdzie jest VPS + DA masz od razu wszystko poinstalowane (apache, FTP etc.). Wtedy masz od razu zainstalowane wszystkie aplikacje itp.

 

Jeżeli chodzi o Hyperhost, to oni oferują wszystkie systemu linuxa, bo mają wirtualizacje OpenVZ i panel solus, który to umożliwia. Co do oferowanych paneli to jak dobrze pamiętam to tam był cPanel, DA i kilka darmowych paneli. Do tych płatnych musisz mieć kod licencyjny (jak dobrze mi się wydaje to do wersji External) oraz mieć założone u nich konto, co uwiarygodni twój zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebujesz dostęp root do takiego serwera, czy bardziej poszukujesz pod kątem obsługi WWW na mocniejszej opcji niż hosting współdzielony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę ci VPSa z http://mintshost.pl od początku sprawuje się bardzo dobrze, nie było problemu z podczepieniem czy odnawianiem DA. Niestety nie udzielą ci testu, możesz zapłacić za serwer a oni mogą zwrócić ci należność na konto w mintshost jeśli ci się nie spodoba i wykorzystać je na inne usługi firmy. Przynajmniej zanim Biznes-Host przejęło ten biznes to tak było.

Edytowano przez Artix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ofertach, gdzie jest VPS + DA masz od razu wszystko poinstalowane (apache, FTP etc.). Wtedy masz od razu zainstalowane wszystkie aplikacje itp.

 

Jeżeli chodzi o Hyperhost, to oni oferują wszystkie systemu linuxa, bo mają wirtualizacje OpenVZ i panel solus, który to umożliwia. Co do oferowanych paneli to jak dobrze pamiętam to tam był cPanel, DA i kilka darmowych paneli. Do tych płatnych musisz mieć kod licencyjny (jak dobrze mi się wydaje to do wersji External) oraz mieć założone u nich konto, co uwiarygodni twój zakup.

Oferta hyperhost jest ciekawa, ale chciałbym dokonać po prostu testu, czy to co tam będzie spełni moje oczekiwania.

 

Czy potrzebujesz dostęp root do takiego serwera, czy bardziej poszukujesz pod kątem obsługi WWW na mocniejszej opcji niż hosting współdzielony?

Poszukuje pod kątem obsługi WWW na mocniejszej wersji niż hosting współdzielony - do testu nie potrzebuje dostępu root, jednak ogólnie - czyli jeśli się zdecyduje na zakup to będę potrzebował, chociażby do instalacji git/svn, no i być może innych. Ogólnie jeśli kupować vps to chciałbym mieć możliwość doinstalowania czegoś.

 

Ja od siebie polecę ci VPSa z http://mintshost.pl od początku sprawuje się bardzo dobrze, nie było problemu z podczepieniem czy odnawianiem DA. Niestety nie udzielą ci testu, możesz zapłacić za serwer a oni mogą zwrócić ci należność na konto w mintshost jeśli ci się nie spodoba i wykorzystać je na inne usługi firmy. Przynajmniej zanim Biznes-Host przejęło ten biznes to tak było.

Mam tam konto, jest tak jak piszesz - nie ma możliwości testu. A odnośnie samej usługi to jestem średnio zadowolony, choć sam vps spisuje się raczej dobrze. Po prostu szukam czegoś z większą ilością paneli między innymi, a jeśli nie znajdę to zawsze mogę zostać przy mintshost(jest dostępny tylko panel kloxo, który jest mało popularny i przy jakimś nietypowym błędzie ciężko znaleźć rozwiązanie, gdybym lepiej znał konsolę to wiadomo, byłoby inaczej, ale wtedy by nie było tego tematu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mintshost sam się bawie z instalacją. Narazie nie jest źle chociaż jak dojdą mi usługi to będzie lipa, jeżeli będzie łącze słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@grzeznik

Mówisz o panelu do zarządzania serwerem? Kloxo nie jest złe, przynajmniej mi niezbyt przeszkadza. Z tego co się orientuję to jest/była ostatnio jakaś aktualizacja, więc skrypt jest nadal wspierany. Zawsze można napisać do twórców. :)

 

@Rolej

Łącze masz takie jak w Biznes-Hoście - tam luzdie nie narzekają, więc i tu też będzie podobna sytuacja. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@grzeznik

Mówisz o panelu do zarządzania serwerem? Kloxo nie jest złe, przynajmniej mi niezbyt przeszkadza. Z tego co się orientuję to jest/była ostatnio jakaś aktualizacja, więc skrypt jest nadal wspierany. Zawsze można napisać do twórców. :)

Ja nie twierdzę że jest złe. Przeciwnie, uważam że jest lepsze niż ispconfig - więcej ma możliwości. Ale nie mogę sobie pozwolić z konfiguracją dns-ów. Robię tak jak robiłem na debianie bez panelu, te same wpisy, a mimo to są błędy przy sprawdzaniu na stronie http://www.intodns.com/, chociaż sama domena działa prawidłowo.

 

 

Chodzi ci o serwer zarządzany czy zwykły VPS z DA?

zwykły VPS z DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na brak jakiejkolwiek konkretnej oferty złożonej tutaj i zmianę nieco mojego poglądu na vps-y, muszę nieco zmienić kryteria:

- jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www(poszukuje pod kątem obsługi WWW na mocniejszej opcji niż hosting współdzielony),
- powinien być dostępny panel direct admin,
- powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków(nie podczas testu, tylko po zakupie)

- dostęp do templatek nowych systemów

- czas na składanie ofert: 7.07.2013 - po tej dacie temat proszę uznać za nieważny.

Edytowano przez grzeznik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol... gdybyś chociaż jeszcze chciał zapłacić za ten 'test' (panel DA + konfiguracja + męczenie się z tobą = koszty). Więc nie dziw się jeśli nikt sensowny sie do ciebie nie zgłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol... gdybyś chociaż jeszcze chciał zapłacić za ten 'test' (panel DA + konfiguracja + męczenie się z tobą = koszty). Więc nie dziw się jeśli nikt sensowny sie do ciebie nie zgłosi.

Kolego, ale nie przeczytałeś do końca pierwszego mojego posta, albo źle zrozumiałeś. Pogrubiłem odpowiedni fragment, żeby nikt nie miał wątpliwości:

 

Witam,

Poszukuję vps do co najmniej kilku dniowego testu. wymagania:

-jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www,

- powinien być dostępny panel directAdmin,

-powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków

Proszę o oferty wraz z cenami i okresem testu. Fajnie było by także otrzymać cenę takiego vpsa po okresie testowym.

 

Dziękuje za pozostałe oferty. Zapoznam się z nimi jeszcze dziś.

Edytowano przez grzeznik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×