Skocz do zawartości
krzysiek02

Neostrada "Nowa moc internetu"

Polecane posty

Gość Kamikadze

Od 6 lat u mnie nie są wstanie zapewnić wyższego łącza niż 0,5mbps stale słyszę jakieś durne pierd.. że się nie da , ta firma to największe kpiny z klienta, w mojej lokalizacji niestety to jedyny operator

 

Jeżeli miedziak jest leci po słupach a jest daleko do centrali to się nie dziw. Po prostu się nie da.

 

I w sumie nie rozumiem Twojego problemu. Mówią że łącze 512kbps pójdzie a ty płaczesz że mało?

1. Nie mają obowiązku świadczenia usługi wszędzie z jednakową przepustowością

2. Są miejsca gdzie niestety nie dociera wszędzie internet.

 

Są w Polsce miejsca że ani satelita, ani gsm, ani miedziaka nie ma...

 

Nagle mają obowiązek dostarczyć wszędzie internet dla klienta o dowolnej prędkości jaką sobie życzy. Ludzie kupcie sobie kilka kilometrów światłowodu i podłączcie się do jakiegoś operatora i płaćcie jak za zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby UPC działał na radiu... to bym miał ujemny wynik :D

Ta, i frytki by Ci do tego podrzucali.

 

UPC leci po koncentryku, na końcu dostajesz zwrotnice i z tego wychodzisz na modem i TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy żeby Tepsa się otworzyła w PLIX i po problemie <_< Lepiej pchać zagranicę ruch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy żeby Tepsa się otworzyła w PLIX i po problemie <_< Lepiej pchać zagranicę ruch :D

 

he, do tego chyba nigdy nie dojdzie... netia pcha przez plix i jakoś pingi lepsze są,ale co z tego jak za granice ruch leci po trasach o których pojęcia nie miałem. 70% ms to kłębek w PL...

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PL-IX chciałby, aby TP było u nich, to akurat to punkt wymiany ruchu musiałby im płacić, a nie na odwrót. Taka jest ich polityka. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież można zakupić styk z TP w PLIX, Thinx czy TPIX. I to indywidualna sprawa każdego operatora. Więc dlaczego np PLIX w ramach portu miałby udostępniać zasoby TP? Wtedy port napewno niebyłby w takiej cenie jak jest, tylko kilkukrotnie wyższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dew

Pamiętam tą drogę przez "mękę" z Neostradą... ale gdyby nie TVK to TP w dalszym ciągy byłoby zapewne monopolistą... A tak...

 

2804206028.png

2804196099.png

2804211156.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tą drogę przez "mękę" z Neostradą... ale gdyby nie TVK to TP w dalszym ciągy byłoby zapewne monopolistą... A tak...

 

2804206028.png

2804196099.png

2804211156.png

 

Jest czego zazdrościć :( Z jakiej firmy masz internet?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane przecież:

Koba Konrad Baranowski

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie neostrada to najgorszy internet jaki obecnie jest na rynku ;/

 

Ja wcześniej miałem Orange freedom 2mb. Przeszedłem na Neostradę do 10Mb i mam nadal 2Mb a czasami nawet mniej. Co z tego, że przejdę do innej firmy jak parametry linii są takie, że więcej nie pójdzie. Dzwoniłem do nich żeby przepieli mnie na inną centrale bo jest jakieś 50 m od mojego domu a ja jest podpięty do jakiejś chyba z 5km ode mnie ale powiedzieli że nie da rady bo wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam panowie, że do tej pory korzystałem z trzech neostrad - 2 w bydgoszczy, jedna u mnie na wiosce - brak kicków, skoków pingów, ogółem cud miód i orzeszki i piszę to szczerze - oczywiście nie zawsze, bo czasem współlokator łącze zapychał, co by rozwiązał lepszy router, ale to już właścicieli sprawa nie moja - jedyna wada, to na jednym mieszkaniu był livebox, który się po prostu wieszał i jedyne co go ratowało to hard reset ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie w sieci stoi mój komputer, telefon wifi, laptop czasami i serwer od projektu i wszystko daje radę na neo 6Mbps.

 

Jak mam awarię np. brak internetu nie z mojej winy - telefon na 19393 i mi w 24h naprawiają (z reguły tego samego dnia lub na drugi dzień, zależnie kiedy się dzwoni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Napisz do experta Orange na forum pcformatu, pomaga to strasznie, i zwiększy on Ci prędkość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić odległość centralki do której jestem podłączony? Wydaje mi się, że kiedyś miałem link do strony na której wpisywało się parametry z routera i ona pokazywał nam właśnie odległość, jaka pójdzie nam max prędkość itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Router, parametr tłumienie łącza i wartość odczytaną podziel przez 13,4 ( W TP wygląda to tak... 13,4 dB na 1km łącza o przekroju żyły 0,5 przy idealnych warunkacha ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Router, parametr tłumienie łącza i wartość odczytaną podziel przez 13,4 ( W TP wygląda to tak... 13,4 dB na 1km łącza o przekroju żyły 0,5 przy idealnych warunkacha ) :)

 

Wyszło mi 4.4

Kiedyś miałem dostęp od netii do takiej aplikacji (superkantarek czy jakoś tak). W orange też gdzieś było coś takiego.

 

Od netii dają ubogi teraz dla zwykłych userów http://skantarek.netia.pl/skantarek/checkForm.do

 

 

Trzeba być chyba ich klientem, żeby sprawdzić, bo mi nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko wyznacznik odleglosći przy uwzględnieniu tłumienności i jest zależny od jakości linii, na co przekłada się wiele współczynników itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jojczycie. U mnie przy wykupionej 40-megowej VDSL-ce w TP/Orange na starej linii łapię w tej chwili synchronizację 39976 kbps wejścia i 4280 wyjścia (wejście waha się miedzy 37-40M, wyjście stałe 4280k). pingi stałe, żadnych przerw, raz na dobę standardowo reset łącza po stronie dostawcy - jest to w umowie, zawsze tak było w Neo, ponowne podłączenie trwa nie dłużej niż kilka sekund. Ściąganie ze względu na to, że WiFi mam rozsyłane przez router w standardzie G idzie na poziomie ok. 22-24 Mbps, wysyłanie stale 4 Mbps. Konkurencji w mojej mieścinie nie mają, Netia zaproponowała mi maks. 10Mbps i to oczywiście po kablach TP i za niewiele niższą cenę niż płacę za 40Mbps w pomarańczy. Kablówka klientów z domków jednorodzinnych ma w dupie, lepiej podpiąć jeden blok z 50 mieszkaniami niż 50 domków - mniej kabla, mniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było ;). Problem jest w tym, że TP jest monopolistą w wielu zakątkach Polski, mam tu na myśli głównie wsi i małe miasteczka. Nie ma niczego innego, no chyba że mobilny internet, a i ten nie zawsze jest dostępny. Więc ludzie płaca, czasem i po 3x więcej. True story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×