Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
poldo

Hosting, VPS czy dedyk?

Polecane posty

Witam,

 

Od dwóch lat jestem klientem home.pl (Business Server czy jakoś tak). Nie miałbym większych zastrzeżeń gdyby nie ograniczenia (ilości połączeń czy np. czas wykonywania skryptu to maksimum 60 sekund) bo same łącze i stabilność ich serwerów jest OK, przez dwa ostatnie lata nie odnotowałem żadnej awarii. Podoba mi się też prostota panelu i łatwość zarządzania kontem. Niestety wraz ze wzrostem popularności strony i wzrostem odwiedzin coraz częściej pojawiają się problemy z jej załadowaniem wynikającej z dużych limitów. W takich sytuacji polecili mi skorzystanie z VPSa lub dedyka, więc spróbowałem tego VPS-a też w home.pl... i tutaj już było duże rozczarowanie. Jego konfiguracja to istne piekło, często po restarcie padał no i największa wada to co by się nie chciało zrobić to trzeba się męczyć w ssh bo w tym Plsek Panelu niewiele można zrobić.

 

Czy są na rynku jakieś rozwiązania które dają możliwości większej swobody jak na dedyku lub VPSie, ale tak by nie trzeba by było od razu być specjalistą z linuxa aby móc coś na nich uruchomić. Np. w usługach hostignowych podoba mi się to, że gdy chce utworzyć nowe konto mailowe to wpisuje w formularzu login i hasło i je tworze, a na VPSie muszę najpierw sobie zainstalować skonfigurować klienta poczty i tak z każdą usługą. Oczywiście można wynająć specjalistę, który weźmie drugie tyle za pomoc w konfiguracji ale wadą tego jest fakt, że ma on dostęp do danych do których nie powinny mieć dostępu osoby trzecie oraz gdy tylko coś się stanie albo trzeba będzie dokonać modyfikacji to każdorazowo będzie za taką usługę kasował... nie mówiąc o tym, że nie mamy pojęcia co on na tym serwerze tam wyczynia. Gdy potrzebuje zrobić backup bazy danych, mogę to zrobić skryptem z poziomu PHP-a. Gdy potrzebuje zwiększyć limit czasu wykonywana skryptu, mogę to zrobić z poziomi .httacces - po co mi zatem goły linux, którego jeszcze trzeba pozabezpieczać?!

 

Podsumowując szukam czegoś duuużo mocniejszego od Busines Serwer z home.pl, ale tak przygotowanego, żeby się nie męczyć z konfiguracją każdej głupiej usługi. By móc przypisać domene, utworzyć konto mailowe czy dodać wildcarda bezpośrednio z panelu i móc z tego korzystać jak z hostingu (gdzie o nic się nie musimy martwić). No i najważniejsze musi to być coś poważnego i sprawdzonego, najlepiej z Data Center w Polsce - tylko nie żadne firmy krzaki czy układy w stylu u Pana Zbyszka w piwnicy ;-) Możecie coś polecić? Jest na to jakieś rozwiązanie by nie stracić majątku, a jednocześnie nie męczyć się na mocno ograniczającym hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak wiedzy czy też chęci powoduje, że musisz zapłacić komuś kto posiada wiedzę i chęci.

 

Więc albo sam to zrobisz albo więcej zapłacisz za wersję managed usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj VPS z DirectAdmin?

 

Ale jakieś konkrety odnośnie dobrych, stabilnych i zaufanych firm?

 

 

Brak wiedzy czy też chęci powoduje, że musisz zapłacić komuś kto posiada wiedzę i chęci.

 

Więc albo sam to zrobisz albo więcej zapłacisz za wersję managed usługi.

 

Przepisałeś to co wiem i co opisałem wcześniej, dlatego szukam jakiegoś rozwiązania polegającego na połączeniu właściwości prostoty obsługi jak w hostingu z mocą i zaletami dedyka czy vpsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

łatwość zarządzania kontem. Niestety wraz ze wzrostem popularności strony i wzrostem odwiedzin coraz częściej pojawiają się problemy z jej załadowaniem wynikającej z dużych limitów. W takich sytuacji polecili mi skorzystanie z [...]

Podsumowując szukam czegoś duuużo mocniejszego od Busines Serwer z home.pl, ale tak przygotowanego, żeby się nie męczyć z konfiguracją każdej głupiej usługi. By móc przypisać domene, utworzyć konto mailowe czy dodać wildcarda bezpośrednio z panelu i móc z tego korzystać jak z hostingu (gdzie o nic się nie musimy martwić). No i najważniejsze musi to być coś poważnego i sprawdzonego, najlepiej z Data Center w Polsce - tylko nie żadne firmy krzaki czy układy w stylu u Pana Zbyszka w piwnicy ;-) Możecie coś polecić? Jest na to jakieś rozwiązanie by nie stracić majątku, a jednocześnie nie męczyć się na mocno ograniczającym hostingu?

 

Zapraszam do Progreso - specyfikacja serwerów, jasne i czytelne zasady płatności. Serwerownia ATMAN w Polsce, działamy od blisko 15-tu lat, posiadamy autorski panel (extranet), który jest bardzo prosty w obsłudze. Serwery posiadają znacznie wyższe limity niż u Twojego obecnego providera. Zapraszam do wypełnienia formularza zamówienia - masz 30 dni na testy zupełnie gratis, bez żadnych konsekwencji finansowych gdybyś jednak wybrał konkurencję (no way!) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takich wyczynów też polecę ci Progreso.pl :)

Jeśli twój serwis jeszcze wzrośnie panowie zaoferują ci fajną usługę dedykowaną.

Nie wiem czy mogę tu pisać o co chodzi bo w ofercie jeszczenie nie ma ;)

Dostaniesz dedyka z gotowym zainstalowanym ich panelem i serwer jest technicznie zabezpieczany/ zarządzany przez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście można wynająć specjalistę, który weźmie drugie tyle za pomoc w konfiguracji ale wadą tego jest fakt, że ma on dostęp do danych do których nie powinny mieć dostępu osoby trzecie oraz gdy tylko coś się stanie albo trzeba będzie dokonać modyfikacji to każdorazowo będzie za taką usługę kasował... nie mówiąc o tym, że nie mamy pojęcia co on na tym serwerze tam wyczynia.

A mając ten swój hosting współdzielony, to jaką masz pewność, że osoby nad nim czuwające nie zagalopują się i nie wcisną w MC klawisza F3(view) tam, gdzie w teorii nie powinny? Rzekł bym nawet, że to ryzyko na współdzielonym hostingu jest jeszcze większe (bo na swoim serwerze to zawsze możesz coś niecoś jednak pologować...).

 

Takie coś reguluje się po prostu restrykcyjnymi umowami NDA i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę do rozważenia Lunę z oferty Kei.pl
Zapłacisz znacznie więcej, niż dotychczas, ale nadal masz z głowy administrację serwerem.
Sam dojdziesz do wniosku, co jest dla Ciebie bardziej opłacalne - serwer + admin + panel, czy out of the box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poldo, alternatywą dla Ciebie może być usługa hostingu dedykowanego. Jest to forma hostingu, która jest realizowana na serwerze dedykowanym do Twojej dyspozycji, jednak w zakresie obsługi z poziomu użytkownika jest tak samo, jak ma to miejsce np. w Business Server (standardowy panel, prosta obsługa). Dodatkowo na prośbę użytkownika możemy zwiększyć limity bezpieczeństwa (np. czas wykonywania skryptu lub ilość połączeń, jak ma to miejsce w Twoim przypadku).
Szczegółowe informacje na temat hostingu dedykowanego znajdziesz pod linkiem https://home.pl/serwery/idea-hosting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takich wyczynów też polecę ci Progreso.pl :)

Jeśli twój serwis jeszcze wzrośnie panowie zaoferują ci fajną usługę dedykowaną.

Nie wiem czy mogę tu pisać o co chodzi bo w ofercie jeszczenie nie ma ;)

Dostaniesz dedyka z gotowym zainstalowanym ich panelem i serwer jest technicznie zabezpieczany/ zarządzany przez nich.

 

Przeglądałem ofertę - niby wszystko OK, chociaż martwią mnie opinie na tej stronie kilku niezadowolonych klientów, ale będę się jeszcze przyglądał...

 

 

Poldo, alternatywą dla Ciebie może być usługa hostingu dedykowanego. Jest to forma hostingu, która jest realizowana na serwerze dedykowanym do Twojej dyspozycji, jednak w zakresie obsługi z poziomu użytkownika jest tak samo, jak ma to miejsce np. w Business Server (standardowy panel, prosta obsługa). Dodatkowo na prośbę użytkownika możemy zwiększyć limity bezpieczeństwa (np. czas wykonywania skryptu lub ilość połączeń, jak ma to miejsce w Twoim przypadku).

Szczegółowe informacje na temat hostingu dedykowanego znajdziesz pod linkiem https://home.pl/serwery/idea-hosting

 

Nie wiem czy alternatywą może być rozwiązanie które za 1 miesiąc kosztuje tyle co całoroczny abonament dotychczasowego Business Server - to jak gdyby popsuł mi się Opel, a w serwisie zaproponowaliby jako alternatywę kupno nowego Mercedesa. Co do zwiększenia limitów na prośbę (np. ten czas wykonywania skrypty) to próbowałem kilka razy w tej sprawie coś zdziałać: wysyłałem maile, rozmawiałem telefonicznie oraz na chacie i za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że to nie możliwe i nie będzie tutaj żadnych wyjątków... nawet za dopłatą. Szkoda, bo w każdej innej firmie takie rzeczy zawsze były możliwe, stąd teraz moje poszukiwania tutaj jakiegoś naprawdę alternatywnego rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też biznes-host.
Nie określiłeś budżetu miesięcznego/rocznego.
Natomiast myślę, że skoro zwykły hosting współdzielony nie wystarczył, to sprawdź http://biznes-host.pl/vps_directadmin/

To VPS z DirectAdminem, z którego wszystko sobie wyklikasz albo support błyskawicznie pomoże, jeśli coś będzie niedostępne z panelu.

Cena 79zł bardzo spada przy płatnościach za dłuższy okres czasu.

Możesz skorzystać dodatkowo z kodów rabatowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić z swojej strony seohost.pl , korzystam od kilku lat i nie było większych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady - jest teraz w czym wybierać ;-)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie oferty hekko.pl, np. coś takiego - http://www.hekko.pl/hosting_dedykowany.html Miałem parę lat temu u nich konto hostingowe i było tak sobie, ale ostatnio widzę że zbierają dużo pozytywnych komentarzy, miał ktoś bliższą styczność z nimi w ostatnim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jakieś konkrety odnośnie dobrych, stabilnych i zaufanych firm?

 

 

 

Przepisałeś to co wiem i co opisałem wcześniej, dlatego szukam jakiegoś rozwiązania polegającego na połączeniu właściwości prostoty obsługi jak w hostingu z mocą i zaletami dedyka czy vpsa...

 

Mam wykupionego VPS'a w Biznes-Host i nie narzekam. Stosunek cena/jakoś mają naprawdę dobry. Spore rabaty przy płatności całorocznej + możesz skorzystać z kodów rabatowych w moim podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam jakikolwiek vps (u mnie świetne sprawdza się vihost.pl) i panel virtualmin - wyklikasz tam większość rzeczy, w razie problemów pisz na forum, jak będę umiał to pomoge tak jak i inni użytkownicy. Co do zarządzania vpsem - dobrze jest zlecić to osobie, która się zna (chociażby Miłosz z tego forum robi takie rzeczy) i zlecić pojedynczą konfigurację plus powiedzmy kwartalnie szybki przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąco zachęcam do przetestowania wymienionego hostingu dedykowanego - 7 dni testu. Usługa jest skonfigurowana standardowo, jednak na życzenie prawie wszystkie ustawienia możemy zmienić.

Jest to serwer VPS z DirectAdmin i zarządzaniem z naszej strony. Wysoka częstotliwość procesora, duża ilość pamięci RAM oraz szybkie dyski SSD zapewniają bezproblemową pracę i wydajność.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×