Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ksenonlogin

Padł serwer Coud Centos w 1and1 - pomocy

Polecane posty

Witam

Dziś rano serwer cloud padł bez słowa, zależy mi głównie na dostępie do danych serwera by je skopiować, tylko to jest dla mnie teraz ważne, jedyny dostęp jaki mam to możliwość uruchomienia serwera z botowalnego debiana na którego potem mogę zalogować się managerem FTP, jednak tam widzę tylko jego pliki nie widzę plików systemu Centos do którego strasznie chcę się dostać by skopiować dane...

 

Czy ktoś wie jak to zrobić, problem oczywiście dotyczy szanownej firmy 1and1 która sama coś zmajtrowała, ponieważ rano nie mogłem dostać się do serwera gdyż trwały jakieś prace serwisowe, i po wyłączeniu komunikatu zaczęły się telefony od moich klientów że nie działa żadna strona, oczywiście sama firma za to odpowie, nie ważne czy jest to wielka korporacja czy kto kolwiek, ale błagam was o wskazówki, jak mogę dostać się do moich plików. Tak jak mówię nie mam dostępu do obecnego systemu w żaden sposób

Edytowano przez ksenonlogin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy SSH działa w przypadku tylko ratunkowego bo tam całkiem coś mi padło, a wiesz jak to zrobić, w jaki sposób mam znaleźć tą partycję by ja podmontować? czy po tej czynności będę ją widział przez manager FTP? w tej chwili każda wskazówka jest n a wagę złota....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę Tobie bezinteresownie pomóc jeśli tego chcesz, mam dzisiaj dzień dobroci ;)

Naturalnie, pliki będziesz miał widoczne i będziesz mógł jest sobie skopiować. Jednak po podmontowaniu partycji, proponowałbym aby je skopiować za pomocą rsync'a na nowy serwer - po prostu szybciej.

 

Na początek zapodaj polecenie: fdisk -l /dev/sda

 

Edytowano przez Czakoszek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dziś rano serwer cloud padł bez słowa

 

Serwery nie informują o padach, taka ich mała wada...

 

 

zależy mi głównie na dostępie do danych serwera by je skopiować

 

Warto tworzyć backup na serwer zewnętrzny żeby uniknąć takich wypadków. Przy obecnych cenach kont FTP to byś miał backup za parę złotych rocznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×