Skocz do zawartości
mapcel

laptop do 1000-1100 zł

Polecane posty

Tak jak w temacie, potrzebuje laptopa do normalnego uzytkowania, ale chciałbym również, żeby poszły na nim również gry, tj fifa, bo fajnie raz na jakis czas sobie zagrac ze znajomymi.

Interesuje mnie używka.

 

Co sądzicie np o takim sprzęcie:
http://allegro.pl/idealny-laptop-notebook-lenovo-g580-4gb-500g-b980-i3336848705.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którą fifę chcesz odpalić na tym laptopie? Za taką kasę to wchodzisz na allegro listujesz te które są najczęściej kupowane i tyle ( nowy gwarancja bez systemu zapewne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z laptomami Lenovo miałem przykre historie, warto się zainteresować Acera lub Asusem w tej kwocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acer kojarzy mi się z chińskim padełkiem które robi za piekarnik dla podzespołów i sytuacja z piekarnikiem się nie zmieniła, ale poprawili trochę jakość kadłubków.

 

Kolejna sprawa to Asus. Mam dwa lapki Asusa i wszystkie chodzą cichutko, nie grzeją się, tylko tutaj jakość obudów jest b. dobra ale w starej serii biznesowej, bo w nowych seriach k52 itd kadłubek jest strasznie elastyczny i nie tylko on bo matryca też się wygina :D

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tylko asus.

 

Acera i Toshibe odpuść sobie na starcie, po długich zastanowieniach mogę odradzić Tobie też HP / Compaq.

Do lenovo nie jestem przekonany, jakoś prawie nie miałem z nimi do czynienia, więc o nich trudno coś powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@kaszub1136

Korzystałem z Acera i problemów akurat z temperaturą nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera TravelMate 5740, jak patrze na tego lenovo to mają prawie identyczną obudowę, więc sądzę że wentylator jest tak samo usytuowany. Z temperaturą jest masakra jak włączysz jakieś gry, ja musiałem kupić sobie podkładke chłodzącą, i po spadku ~10 stopni da się grać na najniższych detalach 1vs1 w Starcrafta 2. oczywiście klasyki typu San Andreas, CS, BF2 itd działają też nie najgorzej.

 

Polecam ten model Acera jesli chodzi o cena/podzespoły, za niecałe 1300zł (2 lata temu) kupiłem i5 3MB L3, 2GB RAM (za kolejne 120 rozszerzyłem do 8GB), 15,6", 320GB dysk, oczywiście z linuxem.

 

Natomiast temperatury i dostęp do podzespołów komputera jest tragiczny, nie kupie już następnego laptopa bez dokładnego obejrzenia do czego można się dostać odkręcając śrubki z dołu. W tym modelu który posiadam teraz żeby dostać się do procka/wentylatora muszę odkręcić wszystko od góry zaczynając od klawiatury, można sobie wyobrazić jak to wygląda jeśli wentylator jest na samym dole...

 

Podsumowując, polecam ten model jeśli nie bawisz się w samodzielne naprawy i oddajesz do serwisu albo właśnie znasz się na laptopach i rozkręcenie do części pierwszych to dla Ciebie codzienność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia z laptopami poleciłbym Ci sprzęt firmy Samsung - są bardzo solidne - łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych elementów od dołu...

 

Na allegro możesz znaleźć np. http://allegro.pl/samsung-350e5c-6gb-500gb-hdmi-usb-3-0-win8pl-i3339668490.html badź http://allegro.pl/rv515-e-450-4gb-320gb-ati-hd6320-hdmi-mysz-gwaranc-i3325285162.html

Edytowano przez Paul (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam Acera TravelMate 5740, jak patrze na tego lenovo to mają prawie identyczną obudowę, więc sądzę że wentylator jest tak samo usytuowany. Z temperaturą jest masakra jak włączysz jakieś gry, ja musiałem kupić sobie podkładke chłodzącą, i po spadku ~10 stopni da się grać na najniższych detalach 1vs1 w Starcrafta 2. oczywiście klasyki typu San Andreas, CS, BF2 itd działają też nie najgorzej.

 

Polecam ten model Acera jesli chodzi o cena/podzespoły, za niecałe 1300zł (2 lata temu) kupiłem i5 3MB L3, 2GB RAM (za kolejne 120 rozszerzyłem do 8GB), 15,6", 320GB dysk, oczywiście z linuxem.

 

Natomiast temperatury i dostęp do podzespołów komputera jest tragiczny, nie kupie już następnego laptopa bez dokładnego obejrzenia do czego można się dostać odkręcając śrubki z dołu. W tym modelu który posiadam teraz żeby dostać się do procka/wentylatora muszę odkręcić wszystko od góry zaczynając od klawiatury, można sobie wyobrazić jak to wygląda jeśli wentylator jest na samym dole...

 

Podsumowując, polecam ten model jeśli nie bawisz się w samodzielne naprawy i oddajesz do serwisu albo właśnie znasz się na laptopach i rozkręcenie do części pierwszych to dla Ciebie codzienność.

 

Ja z bratem ostatnio do jego HP zrobiliśmy specjalną podkładkę z tunelami i podwójnym wentylatorem od serwera + wytłumienie i izolacja :)

 

Powiem ci że przy spoczynku temperatura CPU & GPU spada o jakieś 5-10 stopni a w stresie np. film czy gra jest różnica jakieś 15-20 stopni. Pomijając fakt że bez podkładki komputer się wyłącza przy zwykłej pracy np. film na YT czy jakieś wideo. Czasem mu się zdarzało paść przy przeglądaniu internetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zablokowanie wentylatora jakimś patykiem (np od szaszłyków) i przelecenie laptopa odkurzaczem, też mi to pomagało, chociaż muszę przyznać że od kiedy laptop stoi na podkładce ok 5cm wyżej niż blat biurka to o wiele mniej się kurzy.

 

Ja mam podkładkę z auchana za 20zł z dwoma wentylatorami, po lekkiej modyfikacji wystających nóżek i kąta pod jakim stoi, ładnie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No nasza podkadka to koszt kilku piwek :)

Drewno z komórki się wzięło a wentylator od niepotrzebnego zasilacza od della PE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko teraz jest tłuczone w Chinach i między producentami nie ma jakiś specjalnych różnic, chyba że mówimy o biznesowych seriach HP Probook czy Lenovo-IBM Thinkpad.

 

Co ważne musisz patrzeć na dostęp do podzespołów, bo tak jak już wspomniał Toffik w budżetowych laptopa często jest to utrudnione.

 

Nie ma teraz najlepszego producenta laptopów, co najwyżej są polecane modele różnych producentów. Osobiście jeżeli miałbym możliwość to trochę bym dozbierał, kupowanie laptopa za taką cenę to tak naprawdę męczarnia w późniejszym okresie. Jeżeli faktycznie nie masz możliwośći wydać troszeczkę więcej to rozglądaj się za Lenovo B590 i Acerem E1, ale w tej cenie z grami będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem te laptopy, które podesłał Paul i parametry tych laptopów (za tą cenę) są moim zdaniem ok, tylko chodzi o kartę graficzną. Zależało by mi na karcie dedykowanej, a tutaj jest zintegrowana Intel HD 3000 (co możecie o niej powiedzieć)?
Ogólnie wybierając laptopa wolałbym kupić na podzespołach Intela niż AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na wydajności to omijaj szerokim łukiem HD 3000. HD4000 jakoś daje radę w desktopie ale w lapku HD3000 to jakaś kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakich kartach graficznych (dedykowanych) się skupić kupując laptopa, aby się zmieścić w moim przedziale cenowym? Interesują mnie tylko używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z laptomami Lenovo miałem przykre historie, warto się zainteresować Acera lub Asusem w tej kwocie.

A ja natomiast polecę Lenovo. Właśnie z notebooka tej firmy piszę tego posta - fakt, miał jedną przygodę (padł układ zasilania) ale nie w moich rękach, 200zł wyniosła mnie naprawa i od tamtej naprawy 2 lata już działa bez najmniejszych problemów. Ważnym faktem jest też to że go w ogóle nie wyłączam, zatem działa 24/7 od dwóch lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popatrz na lapki MSI, mniej popularne, a jeśli chodzi o wydajność i wykonanie to napewno nie gorsze...


a co do kart graficznych w lapkach to podeprzyj się serwisami typu notebookcheck.net (.pl), mały risercz i napewno coś znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W cenie zbliżonej do podanych przez Ciebie laptopów, najwydajniejszy będzie Acer Chromebook C710-2847, albo Acer Aspire One 756

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×