Skocz do zawartości
areta

Proszę o pomoc

Polecane posty

Mam pytanie:) od razu powiem, że jestem całkowicie zielona w temacie:) chce zmienić operatora serwerów w mojej firmie, głownie chodzi o koszt, zaproponowano mi kwotę o 200 zł niższą od tej co płacę obecnie, wiem ze po zmianie na pewno strace wszystkie dane na serwerach ale czy ma znaczenie kto będzie mnie obsługiwał - tzn teraz jest to duża firma (domena.pl) a chciałabym przenieść się do małej firmy lokalnej (w pakiecie zaproponowano mi taką samą ilość usług jak mam dotychczas) Będę wdzięczna za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Pedro.... ale średnio się znam na tych serwerach i stąd może nieskładność:) czy ma to znaczenie np. dla pozycjonowania strony? albo jak szybko będzie strona będzie chodzić, ładować się, etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla pozycjonowania to raczej nieduże znaczenie, dla samej wydajności serwera, ogromne. Gdzie chcesz się przenieść? Ile masz stron? Jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego stracisz dane ? nie możesz ich zabrać ?

nie masz dostępu do własnego serwera ?

nie bardzo rozumiem, zabierasz wszystkie zabawki swoje i uruchamiasz w innej piaskownicy,

masz to samo , tyle że taniej albo ładniejsza piaskownica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że osoba która nie zna się na temacie powinna wykupić usługi Outsorcingu IT. Wtedy to taka firma martwi się o to gdzie trzymać strony, pocztę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta, niby o coś tam pyta, ale nawet nie umie nakreślić sytuacji.

Nawet nie wiadomo, czy są to "serwery" że dedyki, czy serwery jako konta wirtualne, czy jedno konto, czy hgw...

 

Wziąć webmajstra, dać stówę czy dwie i on rozezna się w sytuacji. Doradzi, pomoże. Bo tak to ciężko skumać w ogóle w czym problem (w ogóle jakiś problem jest?) - nie wiadomo co doradzić, na jaki temat, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, Pracuje w małej firmie i nie za bardzo stać nas na webmajstra....chodzi o hosting strony www na serwerach, a tak jak napisałam nie znam się na rzeczy i właśnie tak jak napisał Edart bardzo zrozumiale dla mnie przenosze się do innej piaskownicy wraz z zabawkami:)

Pedro napisałeś ze dla pozycjonowania ma małe znaczenie ale dla wydajności serwera ogromne..... No i o co teraz chodzi, mam jedną stronę, jestem aktualnie w Agnacie (Domena.pl) a chcę się przenieść do gościa który lokalnie podnajmuje jakieś miejsce na serwerze... Kurcze wiem, że znów to wszystko nieskładne:) Wybaczcie, ale myślałam, że wlasnie po to są fora internetowe, że pomóc takim ja ja:)

Ja to rozumiem tak są różne sieci telefonii komórkowej i jeżeli mieszkam w mieście to nie ma większego znaczenia w której jestem pod względem zasiegu (chodzi ewentualnie o wysokość abonamentu jaką płace...), no problem pojawia się na jakiś wioskach bo tam np. Plus ma zasieg a Play nie i teraz odwracając to na moją sytuację z serwerami.... czy zmieniając "operatora" serwerów zmieni mi się coś (parametry, które mi zaproponowano obecnie są takie same jak mam w agnacie), uff mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłabyś napisać pod jakim adresem dostępna jest Twoja strona/strony internetowe? W ten sposób będzie łatwiej określić, jak, gdzie i do kogo możesz się zwrócić żeby zabrać zabawki z obecnej piaskownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale średnio się znam na tych serwerach i stąd może nieskładność

 

Jeśli jesteś zadowolona z dotychczasowej firmy, lepiej nie zmieniaj usługodawcy. Na pakiecie niby oszczędzisz 200 złotych, ale:

 

- Przeniesienie i ponowna konfiguracja Twojego konta będzie Ciebie pewnie kosztować

- Nie wiesz jaka jakość oferuje nowa firma, im taniej tym bardziej bym się zastanawiał

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a chcę się przenieść do gościa który lokalnie podnajmuje jakieś miejsce na serwerze...

 

Nie brzmi to zachęcająco. Czy na pewno taka osoba zapewni podobną jakość usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby ocenić pełną wydajność nowego miejsca trzeba sprawdzić, może ten tańszy sprzedawca loklany udostępni Ci na okres próbny miejsce, wtedy masz możliwość zorientowania się mniej więcej czy warto. Choć nawet okres 14 dni to za mało, ale jakieś wyobrażenie o tym miejscu można mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro to jest firma, nawet mała, to nawet oszczędzając na hostingu 200 zł. rocznie , czyli 15 zł. miesięcznie to jest jakiś koszt wielki ?

podnajem kontem u kogoś gdzieś tam, na pewnie niesprecyzowanych zasadach, to jakąś stronę hobbystyczną może ale nie firmową, bez przesady, akurat hosting to taka tanizna że się nie zaoszczędzi.

Z tego co piszesz to nie idziesz do ładniejszej piaskownicy, samo to że nie jesteś właścicielką konta to już jest duży dyskomfort, znam z autopsji jak się różni klienci próbują dostać do "swoich" danych na nie swoim koncie, druga sprawa to sama kwota, skoro firma mała to pewnie strona firmowa też malutka, więc pewnie jak się rozejrzysz to za kilkadziesiąt złotych rocznie znajdziesz całą masę ofert różnych firm, bo nie wydaje mi się abyś potrzebowała "wodotryski".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×