Skocz do zawartości
sreg

Streaming od początku

Polecane posty

Witajcie,

chciałbym uruchomić streaming - wideo transmitowane na żywo - chodzi o szkolenia. I teraz chciałbym uruchomić serwer streamingowy, który na żywo przekazywałby obraz do ok 200 odbiorców transmisja w jakości zbliżonej do PAL lub niższe HD dwie ścieżki dźwięku. Czytałem na tym forum rekomendacje dwóch programów wowza i red5. Czy możecie zarkomendować jakiś VPS pod taką usługę, a może lepiej skorzystać z dostępnego w naszej firmie komputera Quad core 3.2 8GB, macierz raid 5 i łącza 120Mb, który byłby uruchamiany tylko w dniu transmisji ?

Czy będę potrzebował jakiegoś playera, czy to się gdzieś kupuje taki player ? A statystki mogę czy są w Wowza ?

Szkolenia będą dwu językowe tzn. na jednym kanale będzie język polski, a na drugim angielski. Chciałem to zrobić tak że na jednej podstronie serwisu będzie wersja z dostępnym z językiem polskim, a na drugiej stronie wersja angielska czy potrzebuję jakiegoś specjalnego playera ?

 

 

a może warto skorzystać z wowza i wykupić dzienną ofertę wraz z serwerem amazonu - wychodzi 5dol. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie, które pozwolą mi odpalić ten streaming.

 

Dziękuję Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to hostować na dedyku to policz sobie łącze. 200 odbiorców to MAX 0,5 mbps przy założeniu rurki 100 megabitowej, z której i tak maxa nie wyciągniesz. Żaden budżetowy hosting nie da Ci takiej przepustowości "na zawołanie". Rozwiązaniem oszczędnym jest albo jakaś chmura (ecloud?) albo rozwiązania samych firm (to o czym wspomniałeś + ew. pośredniczenie się jakimś twitch.tv).

 

I ja tu mówię całkiem serio. Przepustowość, której potrzebujesz jest ogromna, żeby utrzymać to na jakimś porządnym poziomie (200 mbps albo i więcej), więc dopóki nie chcesz płacić przynajmniej kilku stówek to lepiej zainteresuj się tym co wymieniłem wyżej ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam pytanie o wszelkiego rodzaju dodatki jakie mogą się przydać do streamingu :

1. Raporty - czy wowza ma raporty ?

2. Czat z prowadzącym szkolenie czy do tego jest jakaś oddzielna aplikacja ?

3. Dostosowanie łącza internetowego do szybkości łącza oglądającego

4. Czy dwie lub więcej wersji językowych da się rozwiązać tylko poprzez transmisję dwóch strumieni ?

5. Czy player się kupuje czy ktoś go może dostarczyć ?

 

Dziękuję za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru masz również nginx rtmp module, jeżeli chodzi o łącze to jak Archi wspomniał przy 100Mbps masz okolo 180-200 osób w jakości SD zakładając że jeden użytkownik pobiera w przybliżeniu 500 Kb/s.

Jeżeli chodzi o sam serwer to mi na kimsufi 2G nginx nie pobiera więcej niż 600MB RAM przy max osób około 180-190 - także przy tym łączu i tak więcej nie potrzebujesz.

1. Raporty - czy wowza ma raporty ?

2. Czat z prowadzącym szkolenie czy do tego jest jakaś oddzielna aplikacja ?

3. Dostosowanie łącza internetowego do szybkości łącza oglądającego

4. Czy dwie lub więcej wersji językowych da się rozwiązać tylko poprzez transmisję dwóch strumieni ?

5. Czy player się kupuje czy ktoś go może dostarczyć ?

 

1. Logi ? Statystyki ? tak

2. Nie wiem jak w wowza, zawsze można skorzystać z gotowych czatów i umieścić na stronie

3. W dobie dzisiejszego internetu z ok 500Kb/s większość osób nie będzie miało problemu

4. Możliwe że można dodać oddzielną ściężkę dzwiękową ale pewnie łatwiej za pomocą 2 strumieni

5. Można pobrać za darmo: jwplayer, flowplayer i inne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - musisz popatrzeć co z Twoim nginx'em, ponieważ przy 100Mbps łącza i 6 kanałach, na których jest po 30 osób mi nginx bierze 50-120MB RAMu zależnie od jakości streamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

dziękuję za odpowiedź. Udało mi się uruchomić stream na Amazonie wykorzystując instanty z zainstalowaną Wowza. Mam pytanie jeżeli korzystam z tego serwera jak mogę wygenerować raport oglądalności ?

Gdzie mogę sprawdzić ile slotów obsłuży dany serwer - przypuszczam że to się ustawia wybierając serwer ja na tą chwilę korzystałem z M1.small. z 1 ECU

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×