Skocz do zawartości
  • 0
Gość

HomeCloud.pl - Nowe dziecko od Home.pl

Pytanie

153 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Witajcie,

Mam pytanie (zapewne bardzo laickie)

Czy orientujecie się czy w usłudze HomeCloud można instalować dodatkowe rozszerzenia php? mcrypt?

Pytam gdyż próbuję to zrobić przez SSH (Putty), lecz otrzymuję komunikat o braku uprawnień - używam konta admin, polecenie su root działa i pyta o hasło lecz żadne mi znane dla tej usługi nie działają. Jest szansa aby Home zdjął zabezpieczenia lub podał hasło do root'a?

 

http://forum.sp.parallels.com/threads/root-privileges-for-mcrypt-package-install.332328/

 

Support milczy już dwie godziny (jak odpowiedzą do jutra to będzie święto), robota stoi. Lipa...

 

Ustaw sobie dostęp do root w zależności od wybranego systemu operacyjnego. Skoro jesteś na panelu Plesk to nie ma nic prostszego jak go tylko zaktualizować ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witajcie,

Mam pytanie (zapewne bardzo laickie)

Czy orientujecie się czy w usłudze HomeCloud można instalować dodatkowe rozszerzenia php? mcrypt?

Pytam gdyż próbuję to zrobić przez SSH (Putty), lecz otrzymuję komunikat o braku uprawnień - używam konta admin, polecenie su root działa i pyta o hasło lecz żadne mi znane dla tej usługi nie działają. Jest szansa aby Home zdjął zabezpieczenia lub podał hasło do root'a?

 

http://forum.sp.parallels.com/threads/root-privileges-for-mcrypt-package-install.332328/

 

Support milczy już dwie godziny (jak odpowiedzą do jutra to będzie święto), robota stoi. Lipa...

 

Witamy,

Można instalować dodatkowe rozszerzenia php jeśli mamy usługę serwery dedykowane lub Pro Clod. Przy VPS nie jest to możliwe, nie ma roota.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Super. Szybciej odpisujecie na forach niż na maile od swoich użytkowników...

 

Co do oferty "Serwery VPS" to brak dostepu do roota a tym samym brak możliwości dopasowania "serwera" do wymagań aplikacji czyni tę ofertę kompletnie bezużyteczną. Bez takiego mcrypta nie jest możliwe działanie tak popularnych skryptów e-commerce jak Prestashop czy Magento.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Ok. Pomijając wszystko poproszę o odpowiedź na mojego wczorajszego maila z 13:45 i udzielenie indormacji jak uzyskać dostęp do magicznego roota w Plesk Panel 12 w systemie CentOS 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Home.pl chyba dopiero poprawiacie swoją ofertę i ustawienia na serwerze aby dodać dostęp do Roota dla VPS :P albo "wiemy, ale tanio nie powiemy"

Zadałem pytanie techniczne tutaj

 

Rozwiązane (sam znalazłem przeszukując stronę po stronie)

Homecloud.pl Panel -> Zarzadzanie VPS

 

Twój VPS jest już aktywny Hasło dla użytkownika "root" VPS-a jest wstępnie ustawione na "XXXXXXXXXXXXXXX". Użyj poniższych linków, aby zarządzać twoim VPS-em z VZPP. Jeśli nazwa hosta jest znana, zaloguj się poprzez nazwę hosta VPS. Jeśli nazwa nie jest znana użyj linka, aby zalogować się poprzez adres IP VPS. Możesz przeglądać i zarządzać domenami przez użycie linku "Hostowane domeny" na ekranie początkowym.

 

....

Edytowano przez darnook (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

TomaszK. - ten temat staramy sie jak najszybciej załatwić, jest on dla nas priorytetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

TomaszK. - ten temat staramy sie jak najszybciej załatwić, jest on dla nas priorytetowy.

 

Przez to musiałem niestety zmienić usługodawcę ale jeżeli u Was to będzie wdrożone to napewno wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

W ostatnim czasie STRASZNIE nasiliły się ataki ddos na państwa serwery. W ostatnim tygodniu 2 razy miałem okres gdzie timed outy były. Mają państwo taką słabą infrastrukturę czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

25.08 17:32 - Kolejny atak, vps rzuca timeoutami, średnio raz na tydzień jakieś problemy......

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witajcie,

za jakiś czas będziemy odświeżać ofertę VPSów w homecloud.pl. Główne zmiany dotkną parametrów w poszczególnych planach (zwiększamy pojemność dysków, RAM). Poprawki sięgną także samych trybików pod maską m.in. użytkownicy będą mogli w dowolnym momencie zmienić system operacyjny na swoim serwerze bez konieczności zamawiania nowego serwera (tak, wiemy, że wyglądało to słabo dlatego to prostujemy w nowej ofercie).

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was ponad 50 darmowych VPSów na 1 miesiąc (w każdej konfiguracji). Jak skorzystać z oferty? To proste, wchodzicie w poniższy link, wybieracie plan, wpisujecie kod rabatowy i czekacie kilka minut na uruchomienie maszynki.

Link do rejestracji - https://cp.homecloud.pl/store/index.php?NAME_PATH=CLOUDVPS_PATH
Kod rabatowy - vps-cloud

Przez cały miesiąc możecie testować usługę w dowolny sposób (wyłączając jednak czynności, które nie są zgodne z polskim prawem, a także regulaminem homecloud.pl np. wykonywanie DDOSów :)). Czy postawicie na nim storage plików, chmurkę OwnCloud, panel pocztowy, serwer głosowy TS3 dla klanu - to już wasza decyzja.

Jeżeli coś nie zadziała zgodnie z waszymi oczekiwaniami - piszcie, chętnie przyjmiemy każdy feedback.
Ważne - wszystkie konfiguracje VPS z powyższego adresu to czyste maszynki bez wgranego panelu administracyjnego Plesk. Ten jednak docelowo będzie dostępny dla klienta na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

 

https://homecloud.pl/uslugi/pro-cloud/specyfikacja/

Ruch przychodzący płatny, a wychodzący darmowy? Myślę, że nie. Sprawdźcie i jak coś - poprawcie.

 

Do tego przy VPSach warto by jakąś informację dać o łączu, bo "nielimitowany transfer" jest limitowany. Może jakaś oficjalna wersja, że jest dostępne wszystko co jest do np. 1/2/5T, a potem np. 10Mbps? Chyba, że chcecie doprowadzać do rozmów z klientem jak zacznie za dużo używać i w ten sposób "łapać" klientów, to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

https://homecloud.pl/uslugi/pro-cloud/specyfikacja/

Ruch przychodzący płatny, a wychodzący darmowy? Myślę, że nie. Sprawdźcie i jak coś - poprawcie.

 

Do tego przy VPSach warto by jakąś informację dać o łączu, bo "nielimitowany transfer" jest limitowany. Może jakaś oficjalna wersja, że jest dostępne wszystko co jest do np. 1/2/5T, a potem np. 10Mbps? Chyba, że chcecie doprowadzać do rozmów z klientem jak zacznie za dużo używać i w ten sposób "łapać" klientów, to ok.

 

Misiek08, w przypadku Pro Clouda wszystko masz opisane w parametrach z linka który podałeś:

 

Ruch przychodzący/wychodzący – za 1 GB

0,015 zł

 

Co do VPSów, nie stosujemy żadnych "lejków". To prawdziwy no limit. Nie ograniczamy pasma, ani nie rozliczamy dodatkowo za transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Czyli jeśli ktoś będzie pobierał 24/7 full łączem jakie ma zapewnione to nigdy mu tego nie zablokujecie ? Dobre żarty, dużo większe firmy od was stosują limity, bo po prostu brak takowego wygląda nieprofesjonalnie, bo jest to po prostu bzdura.

Poza tym gdzie ssd ? Naprawdę przy takim czymś - vCPU 2000 MHz x 2 vCore, 2 GB RAM, nie potrzebuję 50 gb hdd, wystarczyłoby mi 20gb ssd.

Poza tym jakby nie patrzeć transfer jednak jest limitowany - ceną za ruch.

Edytowano przez Jurigag (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Wziąłem sobie tego testowego VPS'a i mogę uwierzyć, że jest to prawdziwy no-limit :)


 

 

Testing from home.pl S.A....

Selecting best server based on latency...

Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [0.58 km]: 2.583 ms
Testing download speed........................................
Download: 1089.16 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 4.80 Mbit/s

 

I tak za każdym razem.

Edytowano przez MatX_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

4.8 mbit upload ? xd No spoko, to teraz napisz jeszcze jakiś skrypt który będzie coś bez przerwy pobierał np z ftp atmana i kasował 24/7 to zobaczymy jak długo na to pozwolą i ile ten no-limit będzie trwał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Wziąłem sobie tego testowego VPS'a i mogę uwierzyć, że jest to prawdziwy no-limit :)

 

 

I tak za każdym razem.

 

Chwila moment... Odpalasz test z serwera, wiec masz upload z serwera do sieci tylko 4,8Mbps, a download z sieci do serwera 1Gbps. Czyli realnie masz łącze 5Mbps, bo w przypadku serwerów interesuje Cię wypychanie do sieci w 90% przypadków, a nie odwrotnie.

 

Co do VPSów, nie stosujemy żadnych "lejków". To prawdziwy no limit. Nie ograniczamy pasma, ani nie rozliczamy dodatkowo za transfer.

 

OK, czyli możemy wykupić VPSa za 30zł/m-c i przepychać przez niego np. ruch powiedzmy rzędu 300-500Mbps 24/7? I nie odetniecie nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

To chyba jednak była ironia z tym prawdziwym no-limit :) Bo też jestem w stanie zrozumieć no-limit w postaci 5Mbps uploadu....

Edytowano przez Jurigag (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Widzę, że temat gorący więc postaram się odpowiedzieć tak, aby wszelkie wątpliwości zostały rozwiane :) Faktem jest, że w specyfikacji usługi VPS nie ma nic na temat rozliczania transferu...i jest to prawda. Nie stosujemy zapisów o ograniczaniu pasma czy doliczaniu dodatkowej kwoty do abonamentu po przekroczeniu np. 500 GB. Czy będzie to wspomniane 500 GB czy 5 TB nabite przez miesiąc - nie ma to dla nas znaczenia. To, że inni operatorzy to mają w swoich usługach - to jest ich prawo wynikające ze struktury samej platformy oraz polityki. W sporadycznych (tak sporadycznych, że jeszcze nigdy się nie zdarzyły) przypadkach gdy klient naprawdę mocno "żyłuje" transfer - mowa tutaj o naprawdę wysokich wynikach idących w dziesiątki TB i wyżej -, gdy ktoś otworzy na najniższym pakiecie serwis z milionem UU dziennie) kontaktujemy się z nim i szukamy rozwiązania do optymalizacji, lub rozłożenia ruchu na dodatkowe maszyny. Nie jest jednak tak, że przycinamy na czymkolwiek, w tym na szybkości. Pytanie zasadnicze - czy klient mający tyle użytkowników rzeczywiście powinien używać VPSa...kwestia moralno-finansowa :)


Poza tym gdzie ssd ? Naprawdę przy takim czymś - vCPU 2000 MHz x 2 vCore, 2 GB RAM, nie potrzebuję 50 gb hdd, wystarczyłoby mi 20gb ssd.

 

 

Temat SSD jest u nas w planach. Jak tylko coś więcej będę w stanie przekazać - na pewno to zrobię tutaj w pierwszej kolejności. Co do zapotrzebowania na przestrzeń - każdy ma inne wymagania. Część klientów zgłaszała nam, że po rejestracji usługi, instalacji Pleska oraz aplikacji zostaje im kilkanaście GB przestrzeni na pocztę. Dlatego powiększyliśmy dyski i trochę daliśmy więcej CPU i RAM do tych pakietów, żeby chleba i soli nie zabrakło.

 


Wziąłem sobie tego testowego VPS'a i mogę uwierzyć, że jest to prawdziwy no-limit :)


 

 

I tak za każdym razem.

 

Rzeczywistość może być jednak nieco inna :)

Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [0.58 km]: 1.532 ms
Testing download speed........................................
Download: 926.49 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 397.80 Mbit/s


Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość l3szcz

Nie otrzymałem do tej pory danych :-) Brakuje prawdopodobnie IP, zgłosiłem już ticket.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Rzeczywistość może być jednak nieco inna :)

Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [0.58 km]: 1.532 ms

Testing download speed........................................

Download: 926.49 Mbit/s

Testing upload speed..................................................

Upload: 397.80 Mbit/s

 

 

 

W moim przypadku rzeczywistość wygląda tak:

 

Upload: 4.89 Mbit/s

Przez to rozumiem więc, że jeśli taką prędkość jestem w stanie uzyskać na testowym serwerze to na serwerach produkcyjnych również taką będziecie oferować. Chyba, że się mylę? Bo jeśli tak, to stosowanie takiego limitu na testowych VPS'ach jest trochę bezsensowne, w końcu po one są, żeby przetestować każdy aspekt usługi w tym również łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×