Skocz do zawartości
  • 0
Gość

HomeCloud.pl - Nowe dziecko od Home.pl

Pytanie

153 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Tak! problem jest po stronie homecloud od wczoraj! A dzisiaj, jak już pisałem, nawet dodzwonić się nie moge do nich...

 

******************* edit

 

Dodzwoniłem siędo homecloud. Uświadomiono mnie, że miałem atak DDOS na swoje ip... Co zrobiło homecloud? wyłączyło mi serwer. Dopiero od miesiąca u nich mam serwer a tu atak DDOS? ręce opadają.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dopiero od miesiąca u nich mam serwer a tu atak DDOS? ręce opadają.

 

Zacznij myśleć . Napisałeś to tak jakby home Ciebie atakowało i masz do nich pretensje o ddosa na twój adres ip....

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nie mam pretensji do nikogo! Tylko dlaczego od wczoraj nie potrafili nic napisać, że w związku z atakiem ddos musi pan odczekać albo, ze panska usługa zostaje zablokowana na 24h cyz coś... a tu nic. Dzwoniąc do nich oni mi mówią, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

kycu, jak już wiesz w ostatni weekend nie odnotowaliśmy żadnych niedogodności w dostępności serwerów. Prosiłbym Cię, abyś przez prywatną wiadomość podesłał swoje dane, dokładnie sprawdzę tę sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Napiszę tak:

 

samo homecloud bez większych problemów, wszystko działa jak należy ale trochę się wkopałem jak się okazuje. Firma nie oferuje rozszerzania parametrów usługi VPS co jest wielkim minusem. Chciałem powiększyć powierzchnię o 10GB oraz dokupić dodatkowe IP. Niestety nie ma możliwości. Mają ustalone 3 plany VPS i moża tylko i wyłącznie wykupić większy pakiet VPS.

 

Zatem chciałem przejść na usługe Cloud w której rzekomo można dokupywać parametry. Niestety, muszę wykupić nową subskrypcję a wszystkie dane z obecnego VPS muszę ręcznie przerzucać pomiędzy usługami! gdyż homecloud nie oferuje usługi przeniesienia danych pomiędzy (własnymi) usługami. Dziwne trochę bo pytając o różnice VPS a Cloud dostałem odpowiedź

 

Jako VPS traktowany jest także Cloud Server.
Zasadnicza różnica pomiędzy usługami VPS (Basic, Standard, Professional), a Cloud Server jest taka, że w przypadku
Cloud Server można w dowolnym momencie powiększyć sobie jedynie określony zasób (np. powierzchnię dysku).

 

 

 

Podsumowując. Homecloud poleciłbym ludziom, którzy nie zamierzają rozwijać swoich VPSów....

 

Nieco się zawiodłem i na dłuższą metę chyba znów będę zmuszony zmienić usługodawcę który oferuje dokupywanie parametrów.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez kycu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Zdecydowanie odradzam. Pół roku temu kupiłem serwer dedykowany - nie dało się ustawić reverse DNS. Po 4-6 dniach z tego co pamiętam, administracja również nie potrafiła ustawić mi reverse DNS, zrezygnowałem i otrzymałem zwrot za serwer.

 

Dzisiaj po raz drugi kupiłem serwer dedykowany , myślałem, że coś zmieniło się przez ten czas na lepsze - niestety ... serwer instaluje się od 8 godzin. Panel klienta w zasadzie nie działa, sekcja zarządzania IP wyrzuca błąd, statystyki serwera puste. Po telefonie do infolinii otrzymałem odpowiedź, że muszę ustawić statyczne DHCP a serwer się nie instaluje i nie wiedzą dlaczego. Po raz drugi żądam więc zwrotu zakupu serwera, tym razem nawet nie został zainstalowany system.

 

Nigdy więcej homecloud. Kupuje serwery co jakiś czas w różnych firmach, ale takiego chaosu jak jest w homecloud nie ma nigdzie - nic nie działa jak powinno, serwery się nawet nie instalują, jak się instalują to nie można ustawić podstawowych funkcjonalności ... nie wiem, może mają te serwery z jakiegoś szrotu...

Edytowano przez 2beadv (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Zdecydowanie odradzam. Pół roku temu kupiłem serwer dedykowany - nie dało się ustawić reverse DNS. Po 4-6 dniach z tego co pamiętam, administracja również nie potrafiła ustawić mi reverse DNS, zrezygnowałem i otrzymałem zwrot za serwer.

 

Dzisiaj po raz drugi kupiłem serwer dedykowany , myślałem, że coś zmieniło się przez ten czas na lepsze - niestety ... serwer instaluje się od 8 godzin. Panel klienta w zasadzie nie działa, sekcja zarządzania IP wyrzuca błąd, statystyki serwera puste. Po telefonie do infolinii otrzymałem odpowiedź, że muszę ustawić statyczne DHCP a serwer się nie instaluje i nie wiedzą dlaczego. Po raz drugi żądam więc zwrotu zakupu serwera, tym razem nawet nie został zainstalowany system.

 

Nigdy więcej homecloud. Kupuje serwery co jakiś czas w różnych firmach, ale takiego chaosu jak jest w homecloud nie ma nigdzie - nic nie działa jak powinno, serwery się nawet nie instalują, jak się instalują to nie można ustawić podstawowych funkcjonalności ... nie wiem, może mają te serwery z jakiegoś szrotu...

 

Dziękuję za przekazaną opinię. Każda krytyka (zwłaszcza konstruktywna) jest dla Nas przydatna, gdyż staramy się nasze usługi budować na bazie potrzeb klientów. Jak najbardziej przepraszam w imieniu firmy za powstałą sytuację i niedogodności w działaniu serwera. Mam nadzieję, że zaproponowana w odpowiedzi mailowej rekompensata chociaż po części pozwoli Ci na zmianę zdania na temat homecloud.pl. Mimo wszystko zachęcam do skorzystania z naszych usług w przyszłości, w ostatnich tygodniach wdrożyliśmy m.in. chmurę Pro Cloud - https://homecloud.pl/uslugi/pro-cloud/ .

 

Chciałbym również zapewnić, że niedogodności miały charakter incydentalny.

Edytowano przez home.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dokładnie tak. Użytkownik 2beadv uzyskał od nas dokładną instrukcję, w jaki sposób ustawić revDNS na swoim serwerze dedykowanym. Natomiast kwestia instalacji systemu jak wspomniałem była incydentalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witajcie,

 

W homecloud możecie obecnie możecie zarejestrować dowolny wariant serwera VPS i uzyskać ciekawy rabat na każdy okres abonamentowy (również na 1 miesiąc). Co nalezy zrobić? Przy rejestracji wystarczy podać poniższe kody rabatowe:

VPS Micro – 20% - kod promocyjny 20vpslistopad2014
VPS Basic – 25% - kod promocyjny 25vpslistopad2014
VPS Standard – 30% - kod promocyjny 30vpslistopad2014
VPS Professional – 35% - kod promocyjny - 35vpslistopad2014

 

Oferta dostępna pod adresem https://homecloud.pl/uslugi/serwery-vps/

 

Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dlaczego w tej ofercie pamięć jest taka droga w stosunku do CPU? Co to jest ten vCore u Was? Jak to się ma do Xeona, którego pewnie macie pod spodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dlaczego w tej ofercie pamięć jest taka droga w stosunku do CPU? Co to jest ten vCore u Was? Jak to się ma do Xeona, którego pewnie macie pod spodem?

 

Zwróć uwagę, że w każdym planie podnoszone są różne parametry, nie tylko pamięć. Cena została wyznaczona na bazie analiz związanych z kosztami eksploatacji oraz cenami komponentów, które są zamawiane u producenta. Cena pamięci jest obecnie ustabilizowana, co jest również odzwierciedlone w pakietach VPS, których cena nie zmieniła się od kilkunastu miesięcy.

 

vCore to liczba wirtualnych rdzeni, która jest przewidziana dla danego VPS'a. Wydajność tych usług jest jednak identyczna bez względu na to, czy tzw. główny serwer korzysta z procesora Xeon czy Intel.

Edytowano przez homecloud.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

vCore to liczba wirtualnych rdzeni, która jest przewidziana dla danego VPS'a. Wydajność tych usług jest jednak identyczna bez względu na to, czy tzw. główny serwer korzysta z procesora Xeon czy Intel.

Xeon jest od Intela. Ale dobra, co stanowi wirtualny rdzeń w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Xeon jest od Intela. Ale dobra, co stanowi wirtualny rdzeń w takim razie?

 

Oczywiście, natomiast doprecyzuję - nasze serwery są obsługiwane przez Xeony oraz Intele z serii I3/I5 stąd rozgraniczenie:)

 

vCore to rdzen wirtualny. Serwery VPSy działają na innej zasadzie niż serwery dedykowane, nie są to pełne konfiuguracje sprzętowe z namacalnymi elementami (typu CPU+kości RAM+dysk), a parametry maszyny wydzielone na wyłączność użytkownika, oparte na wirtualizacji. Stąd określenie "v" - tyle mocy otrzymuje do dyspozycji dany użytkownik. System operacyjny VPS'a będzie wiedzieć go jako procesor fizyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

W takim razie zapytam inaczej, ile takich vCore'ów upychacie maksymalnie na np. 4-rdzeniowym/8-wątkowym procesorze i5, jeśli 1 vCore != 1 wątek procesora? Z tego wyjdzie nam na co realnie można liczyć widząc magiczną-nic-nie-mówiącą liczbę aż 4 vCore'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Oskar,

 

system wirtualizacji tak "dzieli" wykorzystywane aktualnie zasoby systemowe aby każdy użytkownik (czy też aplikacja na serwerze) mogła korzystać z określonych parametrów dla danej wirutualnej maszyny. To czy na fizycznym serwerze będzie działało 10 czy 100 serwerów wirtualnych nie ma znaczenia jeżeli system będzie w stanie zagwarantować im zdefiniowane w danym planie zasoby. Ograniczanie wszystkiego do "pakowania" wątków w ramach danego procesora mija się z celem - VPSy działają na maszynach wieloprocesorowych, których moc jest dynamicznie przydzielana tak, aby zapewnić maksymalną wydajność. Tak działa wirtualizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Hasło reklamowe homecloud to: "zero konkretnych odpowiedzi!"

 

Ile 1 vCore ma Ghz?

LUB

Czy 1 vCore to jeden rdzeń fizyczny minus narzut wirtualizacji?

 

Nie kręćcie, bo to smutne.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Hasło reklamowe homecloud to: "zero konkretnych odpowiedzi!"

 

Ile 1 vCore ma Ghz?

LUB

Czy 1 vCore to jeden rdzeń fizyczny minus narzut wirtualizacji?

 

Nie kręćcie, bo to smutne.

 

Wszystkie odpowiedzi na to pytanie masz w powyższym poście, naprawde w tej kwestii nie będziemy w stanie wyjaśnić Ci tego jaśniej. Liczbę Ghz masz opisaną w ofercie na stronie i taki też parametr masz gwarantowany dla swojego VPS.

 

Jeszcze raz powtórzę - sprowadzenie wszystkie do porównania 1 Core fizyczny = 1vCore nie ma sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Tutaj raczej chodziło o odnośnik do porównania wydajności. Weźmie sobie serwer z 2 vcore a tam okaże się wydajność na poziomie pentium III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Jak wspomniałem - takie porównanie jest bezcelowe, zwłaszcza gdy przywołuje się procesor do zastosowań desktopowych :) Test wydajności VPS w homecloud wykonał m.in. benchmark.pl - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-serwerow-vps-od-homecloud-pl.html

 

Osoby zainteresowane na pewno wyciągną ze wyników testów odpowiednie dane.

Edytowano przez homecloud.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Biorąc pod uwagę, że macie "serwery" oparte o i3/i5 (wasza wypowiedź powyżej), to ja bym się nie naśmiewał z "przywoływania" procesorów do zastosowań desktopowych.

 

Nadal nie wiadomo co to jest ten vCore i tłumaczenie, że procesora wirtualnego nie można porównać z fizycznym jest przynajmniej dziwne. Tym bardziej tłumaczenie tego osobom, które pewnie nie jedno środowisko VE uruchamiali chociażby na swoich komputerach wyposażonych w Xeony, i3, i5 a nawet i7! :)

 

I prosiłbym o nie tłumaczenie mi na czym polega wirtualizacja, gdy wasza oferta jej nie dotyczy, gdyż jest oparta jedynie o wydzielone kontenery (Parallels/OpenVZ) w ramach systemu operacyjnego. I tutaj jest chyba problem w całej dyskusji, że rozmawiamy na totalnie innych poziomach wiedzy o temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Precyzując, VPSy są uruchamiane na sprzęcie 2x Opteron 16 core. W niektórych przypadkach serwery uruchamiane są na maszynie z 2x E5-2620 - 6 core. Powyższe przywołanie I3/I5 było tylko przykładem, w kontekście usług dedykowanych. Jeżeli masz jakieś pytania - jak najbardziej pozostajemy do dyspozycji :)

Dodam, że dla niedawno wdrożonej nowej usługi Pro Cloud obsługa spoczywa na procesorach 4x Opteron 16 core, co oczywiście polepsza sam efekt wirtualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

[...]Ale dobra, co stanowi wirtualny rdzeń w takim razie?

 

 

[...] jeśli 1 vCore != 1 wątek procesora? Z tego wyjdzie nam na co realnie można liczyć widząc magiczną-nic-nie-mówiącą liczbę aż 4 vCore'ów.

 

 

[...]

Ile 1 vCore ma Ghz?

LUB

Czy 1 vCore to jeden rdzeń fizyczny minus narzut wirtualizacji?

 

Rozwiązanie, które dla serwerów VPS ma homecloud to nic innego jak wirtualizacja Parallels Virtuozzo. Istotne dla zrozumienia funkcjonowania tego systemu wirtualizacji (masa schedulerów) jest nic innego jak sięgnięcie do dokumentacji.

Po przeczytaniu dokumentacji i oferty homecloud będzie wiadomo jak wygląda konfiguracja tego :)

Jak już jesteśmy ogólnie przy temacie vpsów to jak to przy serwerach dzielonych bardziej martwiłbym się o IOPS'y niż o RAM, czy CPU. W tym miejscu moim zdaniem jednak PVC wypada lepiej niż np. OpenVZ patrząc na możliwości szeroko pojętego io schedulera.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witajcie,

Mam pytanie (zapewne bardzo laickie)

Czy orientujecie się czy w usłudze HomeCloud można instalować dodatkowe rozszerzenia php? mcrypt?

Pytam gdyż próbuję to zrobić przez SSH (Putty), lecz otrzymuję komunikat o braku uprawnień - używam konta admin, polecenie su root działa i pyta o hasło lecz żadne mi znane dla tej usługi nie działają. Jest szansa aby Home zdjął zabezpieczenia lub podał hasło do root'a?

 

http://forum.sp.parallels.com/threads/root-privileges-for-mcrypt-package-install.332328/

 

Support milczy już dwie godziny (jak odpowiedzą do jutra to będzie święto), robota stoi. Lipa...

Edytowano przez darnook (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×