Skocz do zawartości
  • 0
Gość

HomeCloud.pl - Nowe dziecko od Home.pl

Pytanie

153 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0
Gość

A to już stare przecież :-).

 

Za komuny. Bodajże, wczoraj było oficjalne otwarcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość nrm

A to już stare przecież :-).

 

Stare, stare, bardzo stare. Zdążyli już nawet zmienić design strony na nowy parę tygodni temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość

Faktycznie, masz rację. Już od kwietnia istnieje, a ja myślałem, że będzie to temat dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość

Tak, zdążyłem już sam zobaczyć, ale dzięki. Według mnie, pierwsza kompozycja jest bardziej przejrzysta, no ale cóż - ich sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Bartosz Gadzimski

Zanim notkę wrzucę to dodatkowe info:

 

 


Wszystkie dane naszych klientów przechowywane są na terenie Polski. Gwarantuje to najszybsze parametry sieci i łącz oraz wsparcie techniczne, tak aby zagwarantować naszym klientom nieprzerwany dostęp do świadczonych przez nas usług. Dostęp do nich oraz ich bezpieczeństwo gwarantuje także replikacja danych i trzypoziomowy backup danych.

 

Jeżeli chodzi o rozwiązanie IaaS to aktualnie projekt jest w zaawansowanej fazie, jednak szczegółowe informacje będziemy mogli ujawnić na przełomie III i IV kwartału tego roku. Projekt w pierwszym etapie zostanie uruchomiony na rynku polskim, a także na niemieckim i brytyjskim jednak pod inną marką. Naszym atutem z pewnością będzie bardzo konkurencyjna oferta cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nic nowego - rozdzielenie oferty serwerów wirtualnych i całej tej otoczki z aplikacjami home.pl od serwerów VPS i dedykowanych. Skoro mają nowe pomieszczenia kolokacyjne w GTSie to może będą konkurencyjni cenowo. W mojej ocenie mają całkiem niezły sprzęt w ofercie - HP G7 i G8. Jeśli już chciałeś podać jakiegoś świeżego news'a to mogłeś napisać o zmianie siedziby home.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość

Może news, może nie - ale szczególnie chodzi mi tutaj o opinie, na temat jakości usług. Być może, przychylę się do zakupu serwera, ale to na razie plany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

 

Wszystkie dane naszych klientów przechowywane są na terenie Polski

 

Czy ja wiem czy to zaleta. Błąd jakiegoś urzędu i po danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Bartosz Gadzimski

To akurat troszkę wyrwane z kontekstu. Reklamowali się o dwóch lokalizacjach więc zadałem pytanie czy będzie np. możliwość wyboru lokalizacji. Dlatego taka odpowiedź.

 

Co do błędu urzędu, chyba i tak łatwiej dochodzić swoich praw w Polsce niż np. w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Piszę z ostrzeżeniem - brak okresu testowego - my przetestowaliśmy (pieniądze zmarnowane i za usługę i za pracę admina) i odradzamy.

Usługa cloud (vps zapewne również) praktycznie nie do poważniejszego użycia - na szybko:

- panel zarządzania strasznie muli
- nie ma menadżera pakietów yum, co bardzo utrudnia możliwość instalowania dodatkowych pakietów, próba instalacji z pakietów wymusza praktycznie podmianę wszystkich paczek
- brak możliwości montowania plików obrazów (brak mod_loop)

 

A nadzieje były duże, ceny względem superhost, czy nawet OVH zachęcające, ale jak widać diabeł tkwi w szczegółach.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość patrys
nie ma menadżera pakietów yum, co bardzo utrudnia możliwość instalowania dodatkowych pakietów, próba instalacji z pakietów wymusza praktycznie podmianę wszystkich paczek

 

Możesz pokazać wynik z komendy: rpm -qa | grep yum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Możesz pokazać wynik z komendy: rpm -qa | grep yum ?

 

[root@vps-***-*** ~]# rpm -qa|grep yum

[root@vps-***-*** ~]#

 

 

Pusty wynik....

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

To takie świetne obrazy od Parallels, zostaje zainstalować yum na własną rękę.

Tu mały poradnik: http://wiki.openvz.org/Install_yum

 

Oczywiście próbowaliśmy gdy się okazało, że ze zwrotu pieniędzy nici, reklamacja też nie przejdzie. Po home.pl można było się spodziewać czegoś więcej jednak.

 

Trzeba reinstalować jako zależności większość paczek na serwerze. Mogę podesłać później wynik, ale raczej szkoda marnować więcej czasu na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość patrys

Dlatego coraz częściej firmy jeżeli tylko mogą, to unikają korporacji.

 

Zależności może trochę być, ale jest to, do zrobienia i będzie działać.

Przez te kilka lat pracując z różnymi środowiskami, spotkałem się z naprawdę tragicznymi sytuacjami, ale warto walczyć ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Ej to może skoro nie używacie to poproście jakiegoś tutaj dobrego admina żeby przetestował w wolnej chwili i zdał relację itp.

Albo wy sami coś rozwińcie bo to może być fajny post bo tu na forum prócz przekrętów i vPLNów nic się nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Samą stronę mają bardzo ładną ;) Przejrzysta, intuicyjna. Dziwi mnie jednak fakt, że zmienili design a strona jak nie była responsywna tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Skoro już mamy tą usługę opłaconą, to chyba bym mógł ją udostępnić do testów. Jeśli ktoś poważny jest zainteresowany - proszę o kontakt na prv.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Na wstępie chcielibyśmy podziękować za zainteresowanie ofertą homecloud.pl Zależy nam na Waszych uwagach i sugestiach, dlatego też możemy Wam udostępnić (oczywiście nieodpłatnie) konto VPS do testów na okres 1,5 miesiąca.

 

Jeśli bylibyście zainteresowani, prosimy o kontakt jedną, wybraną przez Was osobę w celu ustalenia szczegółów. Najlepiej będzie, jak już po ustaleniach wyślecie maila na spolecznosci@home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Czym był spowodowany wczorajszy pad w godzinach wieczornych wraz z hostowanymi usługami (VPS) po Waszą stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

@home.pl

 

Chyba powinniście zmienić Imię i Nazwisko osoby, które wyświetla się w profilu ;)

 

To kto się zgłasza na ochotnika?

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×