Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
offnote

solidna firma w Krakowie do kolokacji?

Polecane posty

Witam,

szukam kolokacji dla mojej firmy, slyszam juz dobre opinie o Kei i S-necie.

Ktora byscie wybrali? a moze jeszcze jakas opcja w Krakowie.

Kei wydaje sie byc dosc droga...

 

dzieki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam kolokacji dla mojej firmy, slyszam juz dobre opinie o Kei i S-necie.

Ktora byscie wybrali?

 

Z tych dwóch S-net, bo w tym się specjalizują. Ewentualnie Polcom pod Krakowem.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tych wiekszych dostawcach jak Polcom np, czy oplaca sie malej firmie prawie 2x wiecej zaplacic za kolokacje u nich?

Widzialem ich obiekt, wyglada odlotowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ich oferty, ale z doświadczenia - jeśli ceny jakie oferują są dla Ciebie nieuzasadnienie wysokie to znaczy, że celują w inny segment rynku.

 

Może to wyglądać mniej więcej tak, że zapłacisz więcej, a jest ryzyko, że będziesz traktowany jak klient drugiej kategorii.

 

Można płacić więcej, ba, często nawet warto, ale musisz być w stanie przytoczyć argumenty, które Cię przekonują. Świecący budynek nim nie jest, bo po analizie aspektów technicznych pewnie okaże się, że w środku nie ma nic lepszego niż u konkurencji.

 

Ale jak chcesz to drąż temat i sprawdź czym się wyróżniają, a na koniec napisz tutaj, aby inni też się dowiedzieli.

 

PS. Czy aby na pewno większa firma od np. Kei?

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Polcom jest większy od Kei? Myślę, że tak. Świadczą usługi integratorskie a niedawno postawili sobie własne DC.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AD1smCS-uqQ Serwerownie mają faktycznie wypasioną, byłam obejrzeć jakieś 1,5 r temu, bo się zastanawialiśmy nad przeniesieniem serwerów do Krakowa. Wtedy mieli słabe łącza (tylko tepsa i tktelekom, kilkadziesiąt Mbps), ale dopiero zaczynali działalność to pewnie od tego czasu wiele się zmieniło.

 

Najlepiej to zrobić rundkę po potencjalnych serwerowniach i samemu obejrzeć i podpytać na miejscu o różne rzeczy - na zdjęciach zawsze wszystko wygląda lepiej. To co mnie by interesowało na bazie dotychczasowych doświadczeń (kolejność ~dowolna):

- łącza - przepustowość i dostawcy

- czy można dokupić pasma od ręki czy najpierw formalności, aneksy, podpisy itp.

- jak wygląda zasilanie - ile linii, czy mają upsy, czy mają agregator, ile mogą wytrzymać na zasilaniu awaryjnym, czy i jak często robią testy

- czy można podpiąć serwer z dwoma zasilaczami do dwóch rożnych faz

- bezpieczeństwo i monitoring - czy mają kamery, kto z pracowników może wejść do serwerowni itp.

- czy jest ktoś cały czas na miejscu

- czy można sobie przyjechać 24/7 i czy wejścia poza jakimiś godzinami są płatne (prace przy sprzęcie prowadzimy w nocy i wolałabym nie musieć za to płacić dodatkowo)

- czy można wejść od ręki czy trzeba się umawiać z jakimś wyprzedzeniem

- czy prowadzą listę osób upoważnionych do dostępu do serwerów od strony klienta i czy można w awaryjnej sytuacji upoważnić jednorazowo osobę spoza listy

- czy oferują remote hands i czy jest to płatne; spotkałam się też z usługą remote eye

- czy można się dogadać i tutaj bardzo miło S-net wspominam - jak chcieliśmy wysłać nowy sprzęt do ATMANa to wstawialiśmy na chwilę do "szarych" i testowaliśmy

- czy wszystkie zlecenia muszą przechodzić przez handlowca (jeżeli firma oferuje opiekuna handlowego) czy można kontaktować się bezpośrednio z technicznymi :)

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie współpracuję z firmami: Ionic i Snet i w sumie śmiało mogę polecić obydwie.

 

 

 

 

no wlasnie spodobalo mi sie snet jako bedziej kontaktowe, pokazali bez problemu serverownie

w przeciwienstwie do kei, ktore przyslala tylko zdjecia zeby sobie obejrzec ze niby z powodu bezpiecznetwa nie wpuszczaja ludzi na serverownie. A moze maja racje? Snet twierdzi ze ma nowszy sprzet niz kei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×