Skocz do zawartości

Polecane posty

„SMS-owe głosy w konkursie programu telewizyjnego nie zostały zliczone na czas” – czytamy na łamach tabloidu. „Serwer banku przestał odpowiadać po intensywnej kampanii reklamowej” – czytamy gdzie indziej. „Mailing wysłany przez agencję reklamową zablokował witrynę znanej marki” – donoszą media. „Nie dało się złożyć aplikacji dziecka w internetowym systemie rekrutacji do gimnazjum” – piszą na forach zbulwersowani rodzice.

 

„A wcale nie musiało do tego dojść. Wystarczyło przełączyć witrynę internetową lub aplikację w tryb hybrydowy, w którym w razie wysokiego obciążenia zamiast maszyny wirtualnej wykorzystywany jest potężny serwer dedykowany. W sposób niezauważalny dla użytkownika i jednocześnie ograniczający koszty dla właściciela” – wyjaśnia Grzegorz Brzeski z Warsaw Data Center.

Obciążenie serwerów internetowych zazwyczaj nie jest stałe w ciągu doby, czy tygodnia – zwiększa się w godzinach pracy, w dni robocze, a maleje w nocy, w weekendy i święta. Są jednak zastosowania, takie jak wysyłka mailingów, konkursy SMS-owe reklamowane w telewizji, wirusowe konkursy na Facebooku, czy nocne przetwarzanie w banku, w których można się spodziewać okresowych, bardzo wysokich wzrostów obciążenia, a więc i dużego zapotrzebowania na zasoby.

„Nie zawsze trzeba inwestować i utrzymywać na co dzień potężną infrastrukturę – można zastosować tzw. Serwer Hybrydowy, czyli mały, wirtualny w okresach bezczynności i duży, dedykowany podczas wzrostu obciążenia. Przełączenie następuje bezobsługowo zapewniając bezawaryjność rozwiązania i spokój nawet w przypadku bardzo dużych obciążeń” – wyjaśnia Grzegorz Brzeski.

 

SCENARIUSZE STOSOWANIA SERWERA HYBRYDOWEGO

 

SCENARIUSZ STOSOWANIA NR 1
Przewidywalne wzrosty wirusowe lub związane z dynamicznym rozwojem projektu.

growing-fast.png

SCENARIUSZ STOSOWANIA NR 2
Wzrosty przewidywalne, np. efekty mailingów, promocji, kampanii telewizyjnej, konkursów.

bursts-predictable.png

SCENARIUSZ STOSOWANIA NR 3
Wzrosty typu „On-off”, np. batch jobs, przetwarzanie nocne lub synchronizacja poza godzinami.

bursts-on-off.png

SCENARIUSZ STOSOWANIA NR 4
Jednorazowe wzrosty, które wymagają nagłego zapewnienia dodatkowych zasobów.

bursts-unpredictable.png

 

Korzystanie z Serwera hybrydowego to wykorzystanie na co dzień taniej maszyny wirtualnej okresowo przełączanej na sprzętowy serwer dedykowany. Dzięki temu łatwo osiągalna jest optymalizacja kosztów wynajmu, duża ciągłość działania, a przy okazji funkcjonalność infrastruktury zapasowej.

Serwer hybrydowy dostępny jest zarówno dla rozwiązań Microsoft (Windows Server 2003, 2008, 2008 R2, 2012, SQL Server 2005, 2008, 2012, Express, Exchange Server 2007, 2010), jak i systemów linuksowych (RedHat Enterprise, CentOS, Ubuntu, Fedora, Debian, Novell SUSE Enterprise, Open SUSE, Mandriva, Cloud Linux, Virtuozzo, OpenVZ, bazy MySQL Community, Enterprise, MariaDB, PostgreSQL).

„Szczególnie dla rozwiązań Microsoft tego rodzaju turbodoładowanie jest niebanalnym i przydatnym narzędziem” – dodaje Grzegorz Brzeski z Warsaw Data Center.

O WARSAW DATA CENTER

Warsaw Data Center to wiodący polski ośrodek zarządzania systemami IT.

Warsaw Data Center specjalizuje się w projektowaniu, implementacji i zarządzaniu rozwiązaniami tele-informatycznymi dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Posiadamy ponad 14 letnie doświadczenie w tej dziedzinie i liczne grono zadowolonych klientów z całej Europy, doceniających naszą fachowość, techniczny know-how, orientację na wyznaczone cele biznesowe oraz indywidualną obsługę Klienta.

Zapewniamy naszym Klientom najwyższy stopień bezpieczeństwa, niezawodności i komfortu, co potwierdza certyfikacja wg. normy ISO 9001 (zarządzanie jakością) oraz ISO 27001 (zarządzanie bezpieczeństwem informacyjnym) dokonywana przez British Standards Institution (BSI).

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

⇒ tel: +48 22 33 70 000
fax: +48 22 33 70 001

⇒ web:
eml: info@wdc.pl

⇒ Warsaw Data Center
ul. Boduena 4
00-011 Warszawa

Edytowano przez Warsaw Data Center (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×