Skocz do zawartości
ambrozy

Przyszłość Hostbilla (firmy KBKP Software S.C)

Polecane posty

Posiadam licencję Hostbilla (Owned HostBill License) zakupioną dwa lata temu. Aplikacja jest bardzo dobra, jednak od jakiegoś czasu działania firmy KBKP Software S.C są moim zdaniem niestabilne i nieprzewidywalne. Pomijając kwestie ceny samej aplikacji, która skacze jak szalona (rozumiem, że dobry produkt kosztuje, ale...), jednak jej twórcy zażądali $999,95 za roczną aktualizację od aktualnych klientów. Po wielu głosach krytyki powrócili do dawnego poziomu $45, jednak niesmak pozostał.

 

Chciałbym poznać opinię innych osób korzystających z HB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam żałuję, że nie zakupiłem licki jak była tania, o tak o na przyszłość. Panel jest ok, integracja za pomocą easy api jest wręcz bajecznie prosta.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam panel ok, mielismy jeszcze licencje z czasow gdy lifetime była za 99 $

 

Pamiętam że później było coś że support do 10 ticketów i jeszcze coś innego wymyślili.

 

Patrząc na obecną cene licencji ( 2500 zł ) no i :

 

 

30 days tech-support includedEach new license purchase receives 30-days tech support. After 30 days period you can purchase additional tech-tickets at $75/ticket.
Guaranteed response time: 18h .
Custom development, License questions are not limited.

 

 

To wolałbym komuś zlecić napisanie gotowca - dobrze ze WHMCS trzyma stałą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, swego czasu jeszcze blesta była alternatywą ale wersja v3 robiona była 2-3 lata i dopiero wyszła beta, a ostatnia stabilna czyli 2.5 wydana w listopadzie 2010 r.

 

Ktoś wogóle uzywa blesty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ironio :o 2500 zł za dożywotnią licencję? To w ogóle nie opłaca się! Nie będę płacił za coś, co może funkcjonować gorzej niż WHMCS, skoro integracja z niektórymi panelami jest do dupy (za przeproszeniem) :blink: Zapowiada się milion nulledów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo mocno wszystko zmieniają, wiele decyzji wydaje się nietrafionych i mało przeanalizownych.
Obecnie jak kupujecie licencje HB to oddatkowo chcą za każdy pluginy/moduły/template po 199USD.

Czyli spokojnie kilka tysięcy należy u nich wydać aby mieć to samo co daje WHMCS już za około 700zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz każą płacić za zadanie im pytań przed zakupem. Każą zapłacić sobie 99$.


I usunęli forum użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z taką polityką to za wiele raczej nie uzbierają ;) Wygląda tak jakby ktoś odpowiedzialny za politykę cenową, za "wszelką cenę" chciał zrazić potencjalnych i obecnych klientów do produktu.

Edytowano przez FireHost.pl&e-Cast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się podobało w tym skrypcie to zabezpieczenia... i chyba na tym koniec.

Cena jest zabójcza, ale już w sieci latają wersje nulled.

Edytowano przez ione (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z taką polityką to za wiele raczej nie uzbierają ;)

Bo to nie jest produkt na nasz rodzimy rynek. Polski rynek został jawnie zlany i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Pal licho polski rynek - oni dostają baty niemal na każdy forum związanym z hostingiem. Nie wiem co tam się dzieje więc co najwyżej mogę sobie pogdybać ale mi to nie wygląda na maksymalizację zysku, bardziej na nerwowe ruchy i próby ratowania się. Obym się mylił.

 

Ale tak to jest jak się chce budować stabilny biznes na "lajftajmach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem bardzo zaskoczony tym co robią, chociaż nie wiem dlaczego.

Na początku ładnie szli, teraz faktycznie jak Mirek napisał, jadą na nich na każdym forum.

Może właśnie to było powodem likwidacji własnego forum gdzie było dużo negatywnych wpisów.

Moim zdaniem powinni się wypowiedzieć, bo tak naprawdę to nie wiadomo czy licencja nie wygaśnie bez powodu w jeden dzień, a firma zniknie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Softu nie znam, ale te działania, które opisujecie dla mnie wyglądają jak ostatnie podrygi konającego. Takie irracjonalne zachowania chyba nie znajdą innego wytłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone: zastanawiałem się, jak można byłoby zabezpieczyć się na taką okoliczność...a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzone: zastanawiałem się, jak można byłoby zabezpieczyć się na taką okoliczność...a Wy?

 

 

Nie jesteś w stanie zabezpieczyć się przed asteroidą, tak samo nie dasz 100% pewności nigdzie.

WHMCS tez miał wpadki, więc jak widać zdarza się najlepszym.

 

Niestety nie rozumiem polityki tej firmy, bo podwyżka cen do tego stopnia zatrzyma ich klientów. Z drugiej strony może właśnie o to chodziło, wprowadzenie płatnych ticketów to tylko taktyka, aby odpędzić tych co piszą o bzdury na helpdesku. Tego niestety nikt nie wie, jedynie właściciel tej firmy.

 

Pamiętajcie, że oni raczej nie skłaniają się na Polski rynek, więc cena 600 dolarów za Lifetime jest na zachodnim świecie normalna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ile ta polityka wytrzyma...

W każdym razie można się zabezpieczyć gdyby licencja wygasła lub firma upadła.

Test został wykonany.

Edytowano przez ione (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ile ta polityka wytrzyma...

 

W każdym razie można się zabezpieczyć gdyby licencja wygasła lub firma upadła.

 

Test został wykonany.

 

Nieładnie tak treść posta zmieniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel fajny tylko już klika razy testowali na klientach nowe "ficzery", jak ten temat ogarną to dla poważnych graczy jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

No to odkop. Czy ktoś ma jakieś aktualne informacje? Wydali kilka fajnych modułów ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

1. Czy oprogramowanie jest stabilne

2. Czy support odpowiada w normalnym trybie

3. Czy jest sens przesiadki z whmcs'a ;)

4. Jakie moduły ekstra są ok ?

 

Chyba tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×