Skocz do zawartości
cabana

Serwer domowy

Polecane posty

Jako najtańsze gotowe rozwiązanie które je prądu tyle co laptop tak.

 

Łukaszu mogłeś się wzdrygnąć na super moc tego procesora, albo jej brak ale do czasu aż Ci nie przyjdzie za prąd zapłacić za jakiegoś quada wtedy też się wzdrygniesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecę taki zestaw:

1. procesor: CELERON G1630 2.8GHZ LGA1155 BOX 203,72zł

2. pamięć: Crucial DDR3 4096MB PC1333 CL9 152zł

3. płyta główna: GIGABYTE GA-Z77N-WIFI LGA1155 DDR3 MINI-ITX 439,00zł lub

ASROCK H77M ITX NOWOSC BOX FV GW M -ATX 1155 329,00zł

4. obudowa: Cooler Master 120 169,01zł

5. dysk SSD: Kingston V300 lub jakiś inny

5. i zasilacz

 

Nie radzę wyskakiwać z takimi pomysłami. Moje posty nawet z lepszymi zestawami były wyśmiewane bo przecież złom polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5. dysk SSD: Kingston V300 lub jakiś inny

 

Szit. W podobnej cenie mogę polecić SanDisk Ultra Plus 128 GB - mam, używam, chwalę sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako najtańsze gotowe rozwiązanie które je prądu tyle co laptop tak.

 

Łukaszu mogłeś się wzdrygnąć na super moc tego procesora, albo jej brak ale do czasu aż Ci nie przyjdzie za prąd zapłacić za jakiegoś quada wtedy też się wzdrygniesz;)

Szczerze, to już bym wolał w tej cenie kupić używanego Della w obudowie Tower, niż to.

 

Nie radzę wyskakiwać z takimi pomysłami. Moje posty nawet z lepszymi zestawami były wyśmiewane bo przecież złom polecam...

A tyś nadal urażony za to, że wytykano Ci polecanie złomu? Akurat propozycja facekonto daje rade

 

Szit. W podobnej cenie mogę polecić SanDisk Ultra Plus 128 GB - mam, używam, chwalę sobie ;)

A co z nim nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod niewielkie rzeczy sprzęt jest ok. Mam u siebie takie na routerki do LANu. Wchodzi tam quad Q6600, w drugim mam C2D E6500. Niestety obsługuje tylko 4GB ramu, a sieciówki nie mają MDI-X.

 

 

A co z nim nie tak?

Kolega Avatat jest na dłuższym urlopie, więc Ci nie odpowie. Ale zapewne w jakichś testach się naczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że to dobra propozycja;), Zjada tyle prądu co nic;)

 

@chmuri czy Ty naprawdę właśnie poleciłeś Calerona D?

To nie jest celeron "d" - w opisie jest pod tym względem błąd. Celeron 420 to konstrukcja zbudowana w oparciu o core 2 duo (a dokładniej jest to chyba core 2 solo) tylko oczywiście budżetowa jak na celerona przystało. Zjada tyle prądu co nic, po lekkim undervoltingu widziałem na youtube filmiki jak pracuje bez radiatora

Pod niewielkie rzeczy sprzęt jest ok. Mam u siebie takie na routerki do LANu. Wchodzi tam quad Q6600, w drugim mam C2D E6500. Niestety obsługuje tylko 4GB ramu, a sieciówki nie mają MDI-X.

Trzeba tylko (niestety) szukać czegoś opartego własnie na 65nm - nowszych teoretycznie (wg opisu nie obsługuje). Szkoda tylko, że E3200 (w sumie piękny celeron pod takie zastosowania i tani jak barszcz teraz) nie obsługuje... Ale można to zastąpić jakimś E21x0 ;)

 

Tak na screeny patrzeć to tam nie siedzi zwykła płyta Micro ATX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolega Avatat jest na dłuższym urlopie, więc Ci nie odpowie. Ale zapewne w jakichś testach się naczytał.

 

Co prawda nie miałem doświadczenia z tym SanDisk'iem, ale wydaje się dużo ciekawszy, chociażby dlatego, że nie używa popularnego obecnie Sanforce'a, a kontroler Marvella i nie mam tu na myśli awaryjności sandforce'a, bo z tym podobno już sobie poradzili, ale dość kiepską wydajność, którą prezentuje model użyty w Kingstonie V300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×