Skocz do zawartości
wygodad

Uwierzytelnienie poczty za pomocą protokołu DKIM - problem z ustawieniem wpisu DNS

Polecane posty

Mam problem, jakiś czas temu wprowadziłem w strefie DNS domeny fenixinspire.pl wpis poniższy:

Nazwa hosta DNS (nazwa rekordu TXT):

google._domainkey

Wartość rekordu TXT:

v=DKIM1; k=rsa; p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQCVzJ926LndT6f1XFe97kLdg50+GBc6dL1W0ne/6Olwv65vqJXIvdiisKzGuhMwqcvcbyoIgLcxxok8BhoX6Y4d3i/TOUhh/iswkgWYV/zdmYi4ZuXiEPVzhjsSd987mYmbRFo0YHrn3+VAD9R6j2DT7QraEsW0QzXq65QMCPBRgQIDAQAB

niestety odpytując o rekord TXT (choćby za pomocą narzędzia NSLOOKUP) nie otrzymujemy informacji zwrotnej o tym rekordzie, mimo jego istnienia. Wpis wygląda następująco:

 

dns_dkim.jpg

 

Panie i Panowie może ktoś mnie uświadomi i pomoże określić gdzie jest jakiś błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Google Apps? Jeśli tak, to spróbuj zmienić rekord na MX, lub odczekaj chwilę. Jeśli coś będzie nadal krzaczyć, to ja tutaj nie za bardzo pomogę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nigdzie, widać rekord TXT:

 

bb:~# dig google._domainkey.fenixinspire.pl TXT +short
"v=DKIM1\; k=rsa\; p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQCVzJ926LndT6f1XFe97kLdg50+GBc6dL1W0ne/6Olwv65vqJXIvdiisKzGuhMwqcvcbyoIgLcxxok8BhoX6Y4d3i/TOUh" "h/iswkgWYV/zdmYi4ZuXiEPVzhjsSd987mYmbRFo0YHrn3+VAD9R6j2DT7QraEsW0QzXq65QMCPBRgQIDAQAB"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrys no widzisz... teraz "zaczęło działać", może serwer DNS się Ciebie wystraszył i 'opublikował wpis' ;) ... dzięki, uwierzytelnianie włączone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×