Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamilm14

cron

Polecane posty

Witam.

 

 

Mam pewien problem i nie potrafię sobie z nim poradzić. VPS'em z linuxem się bawie jakieś 2 miesiące dopiero, a więc dosyć krótko. Ostatnio postanowiłem się 'zabawić' cron'em i automatycznym pakowaniem dem z serwera hltv [HLDS].

 

Otóż. Archiwizację chciałem przeprowadzić zgodnie z tym poradnikiem:

http://amxx.pl/topic/97598-hltv-autorecord-skrypt-do-automatycznego-dodawani-dem-na-www/

 

Jednak minęła godzina, dwie, trzy... no i stwierdziłem, że plik się pewnie nie uruchamia więc zrezygnowałem z wszelkich poradników, utworzyłem sobie sam pliczek .sh do archiwizacji i postanowiłem jakoś sam to ogarnąć.

 

Jednak pojawił się pewien uciążliwy problem. W katalogu /var /spool /mqueue / zaczęło się pojawiać mnóstwo plików o nazwach typu dfr4PLK2G8011629 o wielkości... uwaga 2GB. No i coż ;d usuwam te pliczki, a one dalej się pojawiają i przepełniają mój dysk ;d ich zawartość wygląda tak:

ke/arch.php on line 13
PHP Warning:  readdir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/cs/hltv/cstrike/arch.php on line 13
PHP Warning:  readdir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/cs/hltv/cstrike/arch.php on line 13
PHP Warning:  readdir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/cs/hltv/cstrike/arch.php on line 13
PHP Warning:  readdir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/cs/hltv/cstrike/arch.php on line 13
PHP Warning:  readdir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/cs/hltv/cstrike/arch.php on line 13
PHP Warning:  readdir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/cs/hltv/cstrike/arch.php on line 13

ciągle powtarza się ten error....

 

 

 

 

jakieś sugestie jak to ogarnąć? :)

 

 

swoją drogą chciałbym zaznaczyć, że plik /home/cs/hltv/cstrike/arch.php już nie istnieje - został usunięty ;d a mimo to pojawiają się takie błędy

Edytowano przez kamilm14 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najpierw usuń polecenia z cron-a bo to one może generują ci te pliki. Sprawdź - nie zaszkodzi.

 

Jeżeli chcesz pakować wszystko automatycznie użyj bash a nie php (prościej bo użyjesz komend linuxa). Jak chcesz dema sobie pakować to polecam jakiś tar lub zip (najprostszy jest zip). Do tego upload na FTP np. na konto WWW lub do katalogu na Twoim serwerze VPS gdzie jest dostęp przez WWW. Do tego skrypt w PHP gdzie będą linki do tych plików. Możesz dodawać przez bash (skrypt sh) (tworząc i przesuwając/wysyłając paczkę) dodawanie rekordu do bazy danych z informacją - nazwa pliku, link, data itp. a później stworzyć fajny skrypcik w php odczytujący te dane i wrzucić na WWW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw usuń polecenia z cron-a bo to one może generują ci te pliki. Sprawdź - nie zaszkodzi.

 

a jak to zrobic? wchodziłem w

/var /spool /cron /crontabs / root

i usunąłem zawartość tego pliku (była w nim tylko linia z uruchamianiem wyżej wspomnianego pliku), w folderze crontabs już innych plików nie ma. ponad to w /etc/cron.d cron.daily cron.hourly

itd itd.. też nie ma nic o tym pliku, a mimo to te wielgarne pliki nadal powstają ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

crontab -e

 

zależnie na jakim userze dodawałeś to najpierw su user01 (user01 to użytkwonik na jakiego się zalogujesz) i w tedy crontab -e i usuwasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodawałem przy połączeniu z ssh, zalogowany na konto root, tak jak w tym poradniku z którego korzystałem. w crontab -e nic nie ma, bo usuwałem wcześniej ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość usunięcia crontaba i zainstalowania go ponownie, bez żadnych negatywnych skutków? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×