Skocz do zawartości
DJDI

Przeniesienie wordpressa na inną domenę.

Polecane posty

Właśnie mam z tym problem. Strona jest postawiona na serversfree.com (z czasem zmienię serwer), ale nie o to chodzi. Kupiłem w 1and1.pl domenę gejms.pl, ale nie potrafię przekierować tej starej domeny (gejms.tk) na nową. W wielu poradnikach jest żeby przenieść wszystkie pliki do folderu domeny, ale...ja na ftp mam jedynie folder public_html. No to w panelu na serversfree zaparkowałem domenę gejms.pl i w 1and1 zmieniłem dns na te z serversfree, ale coś to nie działa. Może ktoś pomóc? :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czekałeś mniej niż 24 h, to nie masz co liczyć jeszcze na to, żeby strona/domena działała odpowiednio. Poczekaj, aż DNS'y zostaną

zrozpropagowane. Z reguły to trwa dosyć krótko.

 

Btw. wszystko za darmo? Domena, hosting? Zapłać coś... Wszystko co darmowe, to jest złe. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem, że chodzi o te 24h, bo w panelu w 1and1 mam "Jest aktualizowana", ale teraz pytanie. Bo jak teraz wpiszę w przeglądarce gejms.tk to przekierowuje na gejms.pl (czyli tak jak chcę), ale jest napis strona w budowie, a nie mój blog - po tych 24h będą już wszystkie moje pliki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem, że chodzi o te 24h, bo w panelu w 1and1 mam "Jest aktualizowana", ale teraz pytanie. Bo jak teraz wpiszę w przeglądarce gejms.tk to przekierowuje na gejms.pl (czyli tak jak chcę), ale jest napis strona w budowie, a nie mój blog - po tych 24h będą już wszystkie moje pliki? :)

 

Mogłeś od razu podać adres z przedrostkiem .pl. U mnie, gdy wpisuję gejms.pl, to wyświetla się miły dla oka i czytelny blog z sloganem o nowinkach ze świata gier. Jak masz Windowsa, to flushnij se DNS'y i ew. wyczyść ciasteczka. Powodzenia życzę w prowadzeniu. ;)

 

Edit.: A i nie zapomnij zmienić tytuł strony.

Edytowano przez Romson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość ustaw sobie na kompie / routerze lepsze DNSy np. Google, szybciej propagują.

 

Beznadziejna rada. OpenDNS o niebo lepsze, przynajmniej dlatego, że zapewnia bezpieczeństwo (odwiedzone strony, regułki) i prywatność (nie ma wymówki typu: A, bo potrzebujemy do ulepszania wyszukiwarki). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prywatność to mit, OpenDNS podobnie zbiera dane ;)

 

Źródełko poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to sama idea, zbierania i analiza i filtrowanie. W OpenDNS nawet jest to bardziej rozbudowane ze społecznością, punktami etc. Google przynajmniej anonimowo to zbiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to sama idea, zbierania i analiza i filtrowanie. W OpenDNS nawet jest to bardziej rozbudowane ze społecznością, punktami etc. Google przynajmniej anonimowo to zbiera ;)

Zauważ różnicę pomiędzy Google a OpenDNS, że Google wykorzystuje całość do celów marketingowych i inwiligacji, zaś OpenDNS ma na celu zbieranie jedynie adresy IP i przeglądane domeny (nie przypisane do historii via adres IP) ale to wszystko działa na zasadzie cacheowania - ułatwia to właśnie przeglądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×