Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adifpll

Jaki Vps , Server

Polecane posty

Witam potrzebuje opini jaka firma była by najlepsza :) na serverze stała by gra (ots) + strona www wraz z baza mysql

 

czekam również na wasze opinie max bużet to 70 zł

 

w chwili obecnej znalazłem dość ciekawe 3 firmy.

 

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml mKS 2g

http://www.slaskdatacenter.pl/dedykowane.html SDC-vps4

http://webh.pl/index.php?cmd=svps Medium

 

 

 

 

Edytowano przez adifpll (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potrzebujesz raczej mocy procesora czy ramu? ile dysku?
Możesz zobaczyć czy jakiś pakiet z biznes-host.pl ci pasuje ;)

Zobacz też ofertę tiktalik.com. za ~60zł miesięcznie masz 1GB RAMu i 2 rdzenie z mocnego procesora, a do tego dysk ssd i pełną wirtualizację ;)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje procesora lecz też nie jakiegoś potwora myslę że 2 gb ramu było by dobrze dysk może być i 10 gb

 

przeczytałem dość dużo złych opini na temat biznes host

Edytowano przez adifpll (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każda z firm które podałeś ma jakieś tam zalety

w OVH dostaniesz dedyka z cienkim procesorem (ale za to własnym, nie współdzielonym), którego wydajność może być różna - trafisz na dobrą sztukę to dostaniesz jakiegoś atoma n2700 - będziesz miał pecha to na coś słabego. plusem i minusem zarazem jest dysk - mimo wielkiej pojemności jest tylko jeden i jak padnie to dupa...
ze sldc nie miałem do czynienia ale często polecany jest ich najmniejszy pakiet pod jakieś TS'y itp - podobno sprawnie to chodzi. Nie wiem jak z tymi większymi pakietami.
Zaletą webh.pl jest położenie w centralnej Polsce co daje dobry ping - praktycznie taki sam jak z różnych DC w Warszawie, ale nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej.

więcej mogę ci powiedzieć na temat oferty biznes-host.pl - miałem VPS'a przez ~10 miesięcy i sobie chwalę. Nigdy nie miałem większych problemów - wydajność na wysokim poziomie, support odpowiada sprawnie, brak żadnych większych niedostępności (pamiętam tylko 5 minut jakiegoś DDoS'a czy coś). To mogę ci polecić ;)

Jest jeszcze tiktalik.com ale to już troszkę wyższa półka cenowa więc raczej cie nie interesuje... Plusami tu jest naliczanie godzinowe, dyski ssd i pełna wirtualizacja z gwarantowanymi zasobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy naszej ofercie możesz liczyć na rabat. Wystarczy poszukać odpowiedniego kodu na forum bądź ładnie uśmiechnąć się do BOKU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w OVH dostaniesz dedyka z cienkim procesorem (ale za to własnym, nie współdzielonym), którego wydajność może być różna - trafisz na dobrą sztukę to dostaniesz jakiegoś atoma n2700 - będziesz miał pecha to na coś słabego.

 

czyli moge dostać albo intela albo trefnego celerona ?

 

plusem i minusem zarazem jest dysk - mimo wielkiej pojemności jest tylko jeden i jak padnie to dupa...

 

dysk jest tylko mój? czy jest w jakis sposób połączony z innymi?

 

więcej mogę ci powiedzieć na temat oferty biznes-host.pl - miałem VPS'a przez ~10 miesięcy i sobie chwalę. Nigdy nie miałem większych problemów - wydajność na wysokim poziomie, support odpowiada sprawnie, brak żadnych większych niedostępności (pamiętam tylko 5 minut jakiegoś DDoS'a czy coś). To mogę ci polecić

 

Można wiedzieć co miałeś na tym biznes-host? jak radzą sobie z atakami dos - ddos?

 

 

 

 

-----------------------------------------------

W webh miałem serwer www chodziło to raczej znośnie pomijając kilka problemów z płatnościami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

czyli moge dostać albo intela albo trefnego celerona ?

 

 

Dostaniesz PC o parametrach które podali na stronie.

 

dysk jest tylko mój? czy jest w jakis sposób połączony z innymi?

 

Tak cały twój, weź pod uwagę jednak, że te dyski są przelatane w większości jak UFO. Masz jeden dysk, więc koniecznie backup.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem na najtańszym pakiecie serwer minecrafta na którym najwięcej udało mi się zapełnić 7 albo 8 slotów - taki serwerek do gry ze znajomymi.
Jako że IP znały tylko osoby które grały to zbytnio nie miał kto mnie DDoS'ować więc nie wiem jak u nich z ochroną. Ale myślę że jak w większości ofert z takimi parametrami za tak niską cenę to po kilku incydentach trzeba szukać nowego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze w OVH kupujesz dedyka serwer dedykowany, fizyczny, który należy wyłącznie do Ciebie. Wszystkie zasoby, które tam masz (ram, dysk, procesor) są gwarantowane, nikt Ci ich nie zabierze, nikt z nich nie korzysta, są Twoje.

 

W kwestii łącza już tak nie jest (jak wszędzie) i co prawda te 100 mbps nie jest gwarantowane, ale ja nigdy nie miałem problemów z pełną przepustowością.

 

Co do DDoS'ów to akurat u OVH polityka jest nieco inna, tak długo póki DDoS nie zagraża infrastrukturze (< 100 mbps) tak długo OVH nic z tym nie robi i ich to zbytnio nie interesuje, ale wiadomo że to zależy od aktualnego podejścia i nie można bazować na danych sprzed kilku miesięcy. Generalnie jeśli chodzi o DDoS'y to wszędzie sytuację masz identyczną - albo płacisz adekwatną cenę do ochrony przed DDoS'ami albo wylatujesz. Różnica jest tylko taka czy z danej firmy wylecisz wcześniej czy później. U OVH definitywnie później (o ile w ogóle), podczas gdy np. w BH wylecisz wcześniej, dużo wcześniej ;).

 

Jeśli chodzi o wydajność to ten celeron nie jest zbyt wydajny, śmiem twierdzić, że VPS'y w podobnej cenie są o wiele bardziej wydajne, musisz tylko wybrać dobrą firmę. Natomiast co do Atoma to tu już twierdzę, że wydajność jest naprawdę spora, porównywalna bądź nawet większa z tym co masz w ofertach VPS. Zasadnicza różnica jest taka, że zasoby dedyka należą wyłącznie do Ciebie i jesteś pewny, że w dowolnym momencie możesz sobie wyciągnąć z tego procesora ile tylko chcesz.

 

@mzone

O ile zgodzę się, że tak się zdarza to w przypadku relokowanych sektorów i generalnie "problemów" z dyskiem po założeniu odpowiedniego ticketa wymieniają Ci dysk na fabrycznie nowy, za darmo, i w ciągu 15-30 minut. Sprawa jest dość prosta - jeśli ktoś się nie interesuje swoim serwerem to prędzej czy później w końcu się przeliczy, a jeśli ktoś się interesuje to nic nie straci, a co najwyżej zyska ;). Dyski nie padają z dnia na dzień, to jest nieco dłuższy proces i z odpowiednimi powiadomieniami utrata danych owszem jest możliwa, ale ogranicza się do minimum.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o DDoS'y to wszędzie sytuację masz identyczną - albo płacisz adekwatną cenę do ochrony przed DDoS'ami albo wylatujesz.

 

I właśnie się tego boje.. tak jak tego celerona ; d dlatego napisałem do 6 firm z tym ddosem i zobaczymy co odpisza :)

 

Dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w takich kwotach nikomu nie chce się bawić w ochronę przeciwko DDoS - nawet hosteam który swojego czasu miał ochronę VPS przed DDoS, teraz udostępnia tą usługę tylko do dedyków o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz dość taniego VPS to polecam: mintshost.pl - jeśli się nie mylę to jest to od biznes-host.pl, a ceny mają dość niskie.

 

Na początku [gdy myślałem, ze to zupełnie osobna firma] miałem odczucie "niskiego profesjonalizmu" - choćby po wyglądzie panelu, ale mimo wszystko maszyny nie są jakoś przesadnie obciążone, w przypadku awarii przyznają spore rekompensaty [tak było w moim przypadku - mam serwer VPS z 4 GB RAM za 25 zł miesięcznie ;) ].
Obsługa techniczna dość szybko i konkretnie odpowiada na pytania, także jeszcze raz polecam.

 

Oprócz tego mam kilka dedyków - jeśli byś chciał to może byśmy się jakoś dogadali [tanio mógłbym Ci to hostować] :)

Jeśli chciałbyś - pisz na GG: 12331544

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest to firma która kolokuje się w biznes-host.pl i to wszystko co te firmy łączy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na chwile obecną jesteśmy połączeni z Biznes-Host. Więc jesteśmy jedną firmą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - Mintshost . Dodatkowo można skorzystać

z kodu zniżkowego o nazwie MINTS który daje 20 % zniżki na większość naszych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ofertę: http://ultimahost.pl/vps , korzystając z kodu rabatowego OVZ_START będziesz mógł przetestować dowolny pakiet przez pierwszy miesiąc za 9 zł. Od pakietu ovz.2048MB wszystko jest zakładane na dyskach SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w biznes-host kolega miał serwer 2-3 dni, po pierwszym ataku DDoS serwer został zablokowany, a kolega wyleciał. Serwer był jeszcze opłacony na ponad 360dni, pieniądze nie zwrócone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

w biznes-host kolega miał serwer 2-3 dni, po pierwszym ataku DDoS serwer został zablokowany, a kolega wyleciał. Serwer był jeszcze opłacony na ponad 360dni, pieniądze nie zwrócone

 

Jak się nie czyta regulaminów to później są takie posty na forum... Ehh...

 

 

 

Usługodawca zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku gdy funkcjonowanie usługi klienta zagraża stabilności sieci lub stabilności innych użytkowników. W przypadku rozwiązania umowy ze strony Usługodawcy, Użytkownikowi przysługuje prawo do zwrotu opłaty abonamentowej pomniejszonej o wykorzystany okres abonamentowy. Zwrot przysługuje wyłącznie w sytuacji gdy Użytkownik nie przyczynił się bezpośrednio do spowodowania zagrożenia dla innych Użytowników sieci.

 

Naprawdę żeby za TAK MAŁE PIENIĄDZE ludzie jeszcze ochrony przed DDoS oczekiwali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w biznes-host kolega miał serwer 2-3 dni, po pierwszym ataku DDoS serwer został zablokowany, a kolega wyleciał. Serwer był jeszcze opłacony na ponad 360dni, pieniądze nie zwrócone

 

Podeślij mi proszę na PW jakiekolwiek dane o tym kliencie - zawsze staramy się polubownie rozwiązać wszystkie problemy, tym bardziej gdy sytuacja z atakiem DDOS u danego klienta ma miejsce 1 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×