Skocz do zawartości
Magu

Problem z dostępem ftp (Debian)

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

kilka dni temu zakupiłem na próbę najtańszą ofertę z gamy kimsufi ovh. Zainstalowałem czystego Debiana 6.0 squeeze. Następnie posłużyłem się poniższymi komendami:

# apt-get install mysql-server# apt-get install apache2# apt-get install php5# apt-get install php5-mysql# apt-get install php5-gd 

Kolejno zainstalowałem phpmyadmin, curl.

 

Niestety pojawił się problem przy konfiguracji dostępu do ftp. Próbowałem wielu opcji opisanych w internecie. Próbowałem opcji poprzez proftpd oraz ftpd, niestety z mizernym skutkiem.

 

Instalacje odbywają się niby poprawnie, następnie dodaję grupę oraz użytkownika. Kolejno podpinam użytkownika pod grupę, restartuje ftp i...

 

podczas logowania klientem ftp nie znajduje użytkownika.

 

Macie jakieś sprawdzone sposoby instalacji ftp i konfiguracji dostępu? Niestety ja jako laik nie wiem do czego się konkretnie odnieść.

 

Pozdrawiam,

Artur

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że z tego artykułu też korzystałem... Możliwe ze ftp dobrze zainstalowałem, ale w żaden sposób nie mogę się połączyć przez klienta ftp.

 

Instalowałem zgodnie z instrukcją: http://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Serwer_FTP_w_systemie_Debian

 

 

Ustawiłem login, hasło... i nie działają one.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apt-get install proftpd i serwer z defaulta powinien działać.

 

W każdym razie wiele razy testowałem i po instalacji mam możliwość połączyć się na dowolnego użytkownika, którego miałem utworzonego w systemie. Sprawdziłeś czy demon proftpd działa w systemie? Sprawdziłeś czy serwer nasłuchuje po instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu komendy netstat pojawiają mi się takie linie:

 

proftpd 755009 28692/proftpd: (acc
tcp 0 0 localhost.locald:domain *:* LISTEN

 

nie wiem, czy to o to Ci chodziło.

 

Kiedyś też próbowałem się za to zabrać i nawet wyszło wtedy wszystko z logowaniem, ale nie miałem dostępu do edycji i tworzenia plików, folderów. Teraz niestety nie mam wejścia na ftp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może wkleję link do innego tutoriala

 

Krok po kroku i w prostych słowach. Proftpd jest w sumie najprostszym serwerem ftp z jakim mamy do czynienia. Generalnie loguję się na swój system własnym użytkownikiem (nie loguję się na roota - "stopniuję" uprawnienia). Załóżmy, że ten użytkownik nazywa się systemowy.

Po zalogowaniu na tego użytkownika wykonuję komendę apt-get install proftpd. Po zainstalowaniu proftpd mogę za pomocą dowolnego klienta FTP (np. na Windowsie korzystam z Windows Commandera) podaję adres IP/nazwę hosta swojego serwera, nazwę użytkownika - systemowy oraz hasło nadane dla tego użytkownika. W ten sposób uzyskuję dostęp do FTP.

 

Oczywiście po instalacji proftpd powinniśmy dokonać jego konfiguracji pod kątem security, ale póki co spróbuj rozwiązać problem tak, aby się w ogóle zalogować.

Może spróbować jako root - pomoże Ci w tym link1 i link2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego tutka też już próbowałem. Niemniej spróbowałem jeszcze raz i wynik jest niestety podobny.

 

W związku z tych dochodzę do wniosku, że to jednak nie dla mnie i w przypadku jakiegoś projektu będę musiał angażować osoby do instalacji.

 

Dziękuję za zainteresowanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×