Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ASKar

Podłączenie telewizora z kinem domowym + Cyfrowy Polsat

Polecane posty

Gość ASKar

Witajcie, ostatnio mój znajomy zakupił sobie sprzęt grający wraz z telewizorem. Ale jest mały problem z jego podłączeniem, sam nawet już nie wiem co w tej sytuacji wymyślić, więc kieruję się do Was z zapytaniem, a mianowicie:

 

Telewizor

Samsung UE 32 EH 5300

 

Kino domowe

DH6520T

 

Wygląda to tak: http://iv.pl/images/09553486957453911580.png

 

 

Próbowałem już:

Łączenie kina domowego do telewizora czyli. Czincze - Euro, a dekoder HDMI - HDMI (Od dekodera, do tv) ale nic to mi nie dało, są jakieś propozycje? prócz kupna kabla Czincze-Czincze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to telewizor ma tylko optyczne cyfrowe wyjście dźwięku. Po prostu kup kabel optyczny i połącz kino z telewizorem. Jak już jest nowy sprzęt to wykorzystajcie nowocześniejsze złącza.

 

Najlepszy układ :

 

telewizor - hdmi - kino

telewizor - optyczne - kino

dekoder - hdmi - telewizor

 

I wszystko powinno śmigać.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Czyli w chwili obecnej to co mam tj. ( 1x HDMI, 1x euro-euro,1x Czincze-Euro) nic nie zrobię ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak CI pisze Inferno, podłącz dekoder przez HDMI z TV z Kinem domowym przez złącze optyczne i wtedy na kinie domowych wybierasz wejście dźwięku nie HDMI tylko Optyka i będzie Ci grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dekoder - hdmi - tv (jak możesz)
jak masz w kinie domowym wejście coaxial i w TV wyjście coaxial (jeden pojedynczy chinch) to podłącz w taki sposób jak masz kabel - najtańsze i najprostsze rozwiązanie (to jest połączenie cyfrowe więc nie wymaga dobrej jakości kabla aby dźwięk był ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dekoder - hdmi - tv (jak możesz)

jak masz w kinie domowym wejście coaxial i w TV wyjście coaxial (jeden pojedynczy chinch) to podłącz w taki sposób jak masz kabel - najtańsze i najprostsze rozwiązanie (to jest połączenie cyfrowe więc nie wymaga dobrej jakości kabla aby dźwięk był ok).

 

Takiego kabla nie posiada, więc jeśli już musi coś kupić to równie dobrze może wydać 10 zł na kabel optyczny ;)

 

 

Czyli w chwili obecnej to co mam tj. ( 1x HDMI, 1x euro-euro,1x Czincze-Euro) nic nie zrobię ? :(

 

Nie zrobisz tego co chcesz. Za pomocą euro - czincze możesz puścić tylko sygnał z kina, jeśli chcesz żeby kino grało z dekodera musisz mieć jakieś wyjście z telewizora.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


więc jeśli już musi coś kupić to równie dobrze może wydać 10 zł na kabel optyczny

Tak na prawdę to nie ma różnicy czy użyje coaxiala czy optyka, oprócz rodzaju kabla... osobiście chyba wolałbym zwykły chinch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Również myślałem nad czinczami, tyle że nie wiem jak by one miały iść.

 

kino domowe >> czincze >> dekoder?

czy też

telewizor >> czincze >> kino domowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalezy gdzie masz jakie wyjscie... jesli nie masz w dekoderze wyjscia coaxial (coaxial output) to moze masz w tv (wtedy na kinie domowym bedziesz mial dzwiek z tv wiec chyba lepsze rozwiazanie). w kinie musisz miec coaxial input. jesli czegos ci brakuje to moze bedziesz mial odpowiedniki optyczne. (optical output w tv/dekoderze i optical input w kinie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę aby ten telewizor miał coaxial output. Jeślij nie ma go również dekoder pozostaje analogowy dźwięk czinczami (bez znaczenia właściwie czy pod dekoder czy telewizor). Prawdopodobnie najlepszy wciąż zostaje pierwszy układ, który podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli google mowi mi prawde to w tv masz wyjscie optyczne a w kinie wejscie optyczne czyli musisz kupic kabel optyczny;-)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poście #2 i #4 zostało to już powiedziane więc to żadne odkrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kinie domowym nic nie oglądam, głównie chodzi mi tylko o głośniki :-)

Ja mam podłączone tv > hdmi > dekoder upc, dekoder upc > chinche > kino domowe. Na kinie ustawiam AUX i mam dźwięk z dekodera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak masz tylko stereo, a jeżeli chcesz mieć 5.1 to musisz to podłączyć cyfrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludzie kupują nowe telewizory i kina domowe skoro podłączają to wszystko przez jakieś analogi... Podane w topicu kino domowe ani telwizor nie mają coaxiala więc jeśli nie podłączy optycznie to kino domowe można za przeproszeniem o kant dupy rozbić. Czincze i czincze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie ma różnicy pomiędzy coaxialem a optykiem. I w jednym i w drugim przypadku sygnał jest przesyłany cyfrowo, tylko inne medium jest.

W #2 podane zostało co autor ma zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podane w topicu kino domowe ani telwizor nie mają coaxiala więc jeśli nie podłączy optycznie to kino domowe można za przeproszeniem o kant dupy rozbić.

 

 

Ale przecież nie ma różnicy pomiędzy coaxialem a optykiem. I w jednym i w drugim przypadku sygnał jest przesyłany cyfrowo, tylko inne medium jest.

Nie do końca. W przypadku kabla Coaxial sygnał będzie przesyłany taki, jaki podasz.

Jak będzie to SPDIF to prawda - cyfrowy. Ale przecież możesz podać AnalogAudio L+P i wtedy cyfrowo nie jest.

A o taki przypadek (uparcia się na siłę na wtyczki RCA [podczas gdy przesłać nimi można tylko analog]) chyba chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Panowie, zgodnie z postami powyżej wybrałem kupno kabelka optycznego! :) Dziękuję że zainteresowaliście sie moim tematem i pomogliście w wybraniu złącza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×