Skocz do zawartości
Mondo90

Zakup domeny jak zminimalizowac ryzyko ?

Polecane posty

Witam, właśnie dogadałem się co do ceny domeny i obecny właściciel zaporponował transfer via paypal co wy na to, bo ja nie do końca jestem przekonany. Z drugiej jednak strony servis typu escrow.com jest za drogi ($50 w moim przypadku), co polecacie, jak kupić bezpiecznie ?

 

Edytowano przez Mondo90 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przelew bankowy i aukcja alledrogo ? zwykła umowa ? nie podałeś istotnych informacji czy to kazek ze szczecina czy firma z warszawy , polak ? eh gdzie go znalazłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amerykanin z domana zarejestrowaną w mydomain.com osoba prywatna, mam z nim kontakt tylko via email i proponuje mi transakcję przez paypal (on wysyła mi link do płatności paypal ja dokonuje płatności a on wysyła kod autoryzacyjny). Szczerze mówiąc to mimo że face wydaje się być uczciwy to obawiam się czegoś takiego, stąd też szukam lepszego rozwiazania .Co proponujecie oczywiscie poza escrow.com ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym przez PayPal, ponieważ jeśli Cię oszuka nie odzyskasz pieniędzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jaką masz pewnośc, że on w ogóle jest właścicielem tej domeny? Spróbuj przez e-bay'a lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jaką masz pewnośc, że on w ogóle jest właścicielem tej domeny? Spróbuj przez e-bay'a lepiej.

 

Jago email jest w whois domany

 

Paypal twierdzi ze jest w stanie odzyskac pieniadze w przypadku oszustwa...

Ebay nie chroni przedmiotów niematerianych & nie zaezwala na ich sprzedaż (wyjątek ebay.de) !

Edytowano przez Mondo90 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paypal również nie chroni przedmiotów niematerialnych. Ktoś w PayPalu albo wprowadził Ciebie w błąd, albo coś zmienili ostatnimi czasy, ale nie słyszałem o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem, ale gdybyś przez paypal zapłacił kartą to w razie oszustwa masz możliwość użycia chargebacks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transakcja PayPal jest zabezpieczona wiec raczej nie powinno być problemu, jest to jednak transakcja elektroniczna wiec zawsze jakieś ryzyko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transakcja PayPal jest zabezpieczona wiec raczej nie powinno być problemu, jest to jednak transakcja elektroniczna wiec zawsze jakieś ryzyko jest.

 

Nie w przypadku "dóbr wirtualnych". Kiedyś na przykład wykupiłem vps w jednej z firm zagranicznych, wzięli pieniądze, usługi nie dostarczyli, PayPal pieniędzy nie oddał. Mało bo mało, ale jednak trochę pieniążków straciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa - albo używasz jakiegokolwiek pośrednika w tego typu wymianach do którego obie strony mają zaufanie, albo liczysz na to, że Cię nie wyr***a.

 

Zawsze jest ryzyko bo nie ma opcji, żeby jedna osoba nie mogła oszukać drugiej, cokolwiek byś nie zrobił w zasadzie. No chyba że spiszecie prawną umowę.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać iż Polski support paypala w tego typu sprawach jest niewykwalifikowany i po prostu brakuje im wiedzy.

Kontaktując się dzisaj z paypalem jeden konsultant odpowiada mi że nie będzie problemów w przypadku oszustwa i że są w stanie odzyskać pieniądze nawet jesli sprzedający by je wypłacił po czym kolejny konsultant odpowiada na mojego maila stwierdzeniem "...może Pan otworzyć spór w serwisie PayPal. Jednak zostanie on zamknięty na Pana niekorzyść". Było jeszcze kilka sprzecznych maili min. Aby sprzedajacy wystawil prywatna aukcje na ebay'u niestety konsultant nie wziął pod uwage iż ebay nie oferuje prywatnych aukcji.

 

Tak więc wyglada na to iż muszę zaryzykowac lub skorzystać z escrow i dołożyć do domeny $50

 

Ehhh ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×